Jump to content
Българският форум за музиканти

Безжични слушалки


Glacierise

Recommended Posts

Добриутро :)

 

 

 

Та питам - кажете за безжичните слушалки! Яка ми се струва идеята, че ми е писнало от кабели, ама сигурно си има по некой '-'. Освен тва, ако ми препоръчате марки/модели, нема да се сърдим много :)

Редактирано от Glacierise
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва !

ако не са много скъпи щумят, стигат до 12-15Кхц, имат батерии в тях, по тежки са и общо взето за тези пари можеш да си земеш каде каде по готини слушалки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора-някой чувал ли ги е как звучат,първо чуйте за какво става дума.Ама не слушайте mp3-ки с тях.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи аз имам AKG безжични (...К105 или нешо подобно)за слушане на музика стават, ако пренебрегнеш шумовете, които се появяват в ефира от време на време :D

За същите пари, които би дал за безжични можеш да си вземеш много по-хубави с кабел...

 

Ама с каква цел ти трябва слушалки??? Слушане на музика, свирене, миксиране ....?

 

EDIT: Forti преди да кажеш, че 105 нямат нищо общо с Hearo - да така е ...ama и с цената им нямат нищо общо ;) А такива слушалки само за едното слушане на музика не мисля да си взимам, а аз с други цели не ги използвам...B);)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях даже и хора,дето правят mastering и Restoration с такива слушалки.Става дума за Германия.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях даже и хора,дето правят mastering и Restoration с такива слушалки.Става дума за Германия

Хора всякакви....не съм професионалист, нито много опитен в областа...но при мен не се получава...

Мога да изтъкна един куп аргументи в полза на това, че mastering и mixing на слушалки не става, но не виждам полза от това при положение, че всички (или поне почти всички ;) го твърдят). B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Нещо ме е прихванала лудостта и затова искам да ви питам от къде,какви и на каква цена безжични слушалки могат да се намерят.Аз давам 3 предложения:

1.ТСМ-немски,цена 30-35лв. големи,със задоволително качество и се намират във всеки магазин на ТСМ.Вече са на всяка крачка,но ако някой го интересува-ще кажа.

2.Sennheiser In-Ear-Monitor - специално разработена система за свирене на живо.Цена-около 1600 лв...Предполагам,че може да се намери по музикалните магазини.

3.Sennheiser http://www.sennheiserusa.com/newsite/categ...sp?transid=cat2

цена-неизвестна...

Ще съм благодарен на тези,които се включат и помогнат с каквото могат и знаят.Все пак тази информация може да се окаже много полезна за някои от нас!

Наздраве ;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чисто технически, качеството на подобни слушалки не е (за мен) достатъчно чисто, с известно изключение при върховите модели, които не струват 30-40 лв. :godbless:

Лично аз ненавиждам безжичната технология за подобни фини и прецизни цели.

Другояче стои въпросът с теорията и откритията на Никола Тесла, свързани с пренасяне на ел. енергия без проводници, но това е извън темичката. B)

Редактирано от Stone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другояче стои въпросът с теорията и откритията на Никола Тесла, свързани с пренасяне на ел. енергия без проводници. B)

А тъй

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях даже и хора,дето правят mastering и Restoration с такива слушалки.Става дума за Германия.

Ами и аз съм ходил тук-там по студията извън BG....само дето никъде не видях някой да ползва безжични слушалки...още повече за мастеринг....хората за това си ползваха основно монитори (предимно Genelec). B)

@SGEORGE, с TCM може да си слушаш вечер телевизора, докато другите спят. :godbless:

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, прави сте.Ама аз съвсем не искам да правя каквито и да било студийни (пък било и то домашни) обработки.Аз бих ги използвал за монитори по участията.Евентуално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.