Jump to content
Българският форум за музиканти

На горещият стол Басурендер


Recommended Posts

Не знам къде е по-подходящо да бъде пусната: в говорилня или самопредставяне, ако има нужда моля който знае и може да я премести :)

 

И тъй Басе.

Защо Басурендер?

Бас-у-рендер или Сурендер (йор) бас (ту ми)? :D

 

 

п.п. леле с тва copy/paste ставам за резил... имам грешка в темата!! :)

Редактирано от Viara Ivanova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо Басурендер?

Ами на една репетиция преди много години свирихме I surrender на Rainbow , и нашия "фронтмен" държеше на припева да пеем заедно , но аз все пропусках ..та като дойдеше момента пееше "басурендер " за да се сетя. После така си остана като лаф и реших да го ползвам като ник тука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, между другото когато за първи път ти видях ника се сетих точно за тази песен:)

А Басурендер защо стана басист?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
А Басурендер защо стана басист?

 

 

Музиката е безкрайно нещо....абе - свобода. В нея всички сме равни ..Аз това го прочетох някъде, но съм напълно съкласен ......

Да вземем например баскитарата...какво е тя ...ми тя е в основата на всичко..върху нея се гради цялата мелодия..Разбираш ли ?...представи си....ммм все едно къща без основи.. Басът е голяма работа..Не, че аз свиря на баскитара. това си е така. Изобщо ..музиката...това е....в музиката изчезваш..стопяваш се. Не си вече монтьора "едикойси" , дето всички ти пискат и те псуват , а ставаш неделима част от безкрайната хармония на природата

Павел (Оркестър без име)

Абе брат ми купи някаква очукана баскитара като бях 4-5 клас ..и така. Сега и двамата сме басисти

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

а как стигна до тоя форум?

Ами търсих в google как да си настроя кюбейса и попаднах тук . Попаднах на един пост на johniebegood и много се напуших...Обясняваше на някакъв пич дето питаше за някакви акорди , а той му каза нещо от сорта "ти първо научи до, ре и ми , пък после питай за септакорди. Много ме издразни тогава и се регистрирах за да му отговоря.. Сега вече знам , че той е един от най-готините басисти в БГ , свирил в една от най-готините блус банди в бг..Знам , че има много неграмотни и случайни хора , които питат постоянно за глупости в този форум.....но тогава не знаех.

разкажи някой гаф, който се е случвал на сцена. Ами най-големия ми гаф е , че съм излизал нетрезвен на сцена и то на концерта когато съм свирил пред най-много хора - 4- 5000

а на репетиция? Аз съм специалист по невероятни инциденти , но върха беше като се прибрах с изгорели пръсти и сцепена глава от репетиция...Просто ме удари ток от един разклонител , като фазата беше на едната ръка а нулата на другата ..и от удара подскочих яко назад , икато съм паднал по гръб китарата ме е фраснала по веждата...

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време РокоБГ търсеше басист на B.A.R.S. - останах с впечатлението, че ти свириш на бас в тази банда?

 

Ти ли си на аватара си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време РокоБГ търсеше басист на B.A.R.S. - останах с впечатлението, че ти свириш на бас в тази банда?

Така е . С Роко се познаваме доста отдавна и имаме незабравими спомени от полвингодишното ни комшийство в Плевен. С него имаме близки критерии за "качествена музика " както и за "качествени хора " Свирихме до зимата заедно ,сега не свирим защото всички са ангажирани с разни проекти..Нещо като творчески отпуск. На есен...ще видим

 

Ти ли си на аватара си? Да. Това е снимка на една картина , която е картина на една снимка. Датира се около 1990 г с радио-въглероден анализ.

Сега изглеждам по-ското така...

019875492.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Маккинли , Аляска 6 и кусур километра..

Да не си му се качил ?

Редактирано от Басурендер
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ден решиш да прекратиш изявите си пред публика,с кои музиканти от форума искаш да излезеш на последния концерт?

Дано да не е скоро де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да свириш на контрабас? Или си твърдо електриков отенък?

Не . Но имам голямо желание. Нямам опит в свиренето на нетемперирани инструменти . Пробвал съм да свиря на виола , ама съм много зле. Не мога да се похваля с перфектен слух , или просто трябват доста повече упражнения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.