Jump to content
Българският форум за музиканти

Каменни перца


Recommended Posts

gueorgues, аз свирех с Dunlop Jazz Ultex (1.38) & Clayton Ultem Spike 0.88. Дънлопа мааалко дебел сякаш ми идваше, общо взето 0.88 - 1.0 мм ми беше ОК.

От каменните съм пробвал вече 20-тина бройки различна дебелина. От 1.1 до 1.6 най-често. С всички е комфортно, не мога да кажа, че 1.1 е тънко, нито че 1.6 е дебело - общо взето всичко в тия граници ми е ОК. Сегашното ми е 1.35 с грип и искам да си взема по-тънко гладко (да има :) ), защото съм тествал и също ме кефи много.

Индивидуално е, но усещането и триенето спрямо найлоново са съвсем различни и не може да се каже категорично колко трябва точно да ти е каменното.

 

Колегите като си ги получат тия дни ще тестват и ще дадат мнения надявам се. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много е луд тоя камънак! Преди малко си го взех от куриера и съм възхитен. Ще ми е необходимо време да му свикна, но наистина се чува страшно отчетливо всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, бихте ли изпробвали някои от тези перца с акустична китара(неозвучена) и се изкажете моля, за резултата! :thumbs_up: Аз свиря само на акустична и се интересувам дали да си купувам такива перца. А с някой от София, може ли да се видиме и да изпробвам лично с акустичната си китара неговото перце? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, шарките са произволни, но всички са много красиви. На снимките не се виждат всички нюанси.

 

synchu има две каменни и определено свири с кухарка. Той също може да сподели мнение. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водят се Double Grip, но в момента нямат. А като имат са доста дебели, обикновено 2+ мм. Аз имам едно такова 1.35 мм, беше блемишд, защото има малка дупка - престарали се с дълбаенето... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако нещо моменто е бил запецнал сървъра може и да не са излезли, но са си там и в момента бачкат. Ето ги всичките, които съм снимал досега (някои тей си заминаха без да ги щракна):

Pic 01 - Pic 02 - Pic 03 - Pic 04

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перцето е супер. Пробвах го оня ден и на гиг! Мога да кажа, че за тежка музика е оптимално получава се много повече атака в ниските което на мен ми допада определено.

 

Въпрос на вкус но си заслужаваше определено за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.