Jump to content
Българският форум за музиканти

Каменни перца


Recommended Posts

ето ги и моите "бивши" ахатови ....(2те долу ляво)

dsc2629j.jpg

 

.... много ме е яд за това "кривото" страшно удонбо , различни ръбове .. и НЕВЕРОЯТНО красиво(ама мисля пак да си купя)

 

а и темата каменни пера беше коментирана в Ех това перце...или кой с какво перце свири? ...

 

... а БейбиТомас(като в предния ми пост е линк към коментар в темата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Свиря от година с такова перо и едва ли ще се върна на обикновенните. Както е описал BT, усещането е съвсен различно.

Като цена не излиза по-скъпо, ако не си губите перата постоянно!

За този период перото не показва никакви износвания или промяна. Свиря около 15 ч. седмично, за ориентир.

Така ,че препоръчвам ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото и аз бях във възторг от алуминиевите пера и само с такива бичех, но някакси ми избледня възторга и се върнах на найлоните. Даже на още по-тънки, вече .73.

 

За твърдо перце се изисква много точна ръка. Когато е меко и пружинира то действа като компресор и притъпява разликите в динамиката, докато с твърдото - каквото свириш това излиза. За мен лично това все още не води до ушеприятни резултати :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ +1 :thumbup: Колкото е по-твърдо перото, толкова по-оптимално се пренася енергията от ръката към струните и затова динамиката се променя драстично. По-мекото перо омекотява удара върху струните и част от енергията се губи. Обаче пък при използването на по-твърдо перо динамиката, както казваш, започва да зависи много повече от самата ръка.

 

На мен обаче, тези каменни перца не ми вдъхват особено много доверие от гледна точка на издръжливостта и надежността им. За сметка на това днес намерих едни перца, които в това отношение нямат равни - Pickboy Titanium от чист титаний. Също бих пробвал и хибридни керамични/найлонови на същата фирма - цък. Ще ми е интересно някой който ги е ползвал да изкаже мнение.

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен обаче, тези каменни перца не ми вдъхват особено много доверие от гледна точка на издръжливостта и надежността им.

Това си само ти - останалите сме доволни, а аз специално имам доста широка база за сравнение ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са издръжливи и надеждни, но на мен лично никак не ми допадат и то точно заради саунда им. Иначе имам 2, но ги използвам само в редки случи, когато търся дебел джазов тон от определен вид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
dsc2629j.jpg

 

Имах късмета да се сдобия с второто долу в дясно :recourse:

Малко дебеличко, но с тънък остър връх - за акорди, за "пилене", само с акустичната не го ползвам. Разните други ги държа за цвят откакто го имам. :rolleyes:

 

Дава доста специфичен звук, не звънливо като металните, но доста по-отчетливо от пласмасовите. Като че вкарва мъничко шум при пикване, но само малко. О, забравих да кажа - не се износва! :)

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една идея!

 

Всеки да прати по пощата по едно перо на *някой от форума*, след което той на една и съща китара да им направи семпли на всичките и да направим анкета. Естествено, да подбере по-интересните перца, защото вероятно ще получи 20-30-40 писма. :) Може и да звучи тъпо, де да знам. :)

 

Аз примерно, ползвам Dunlop Tekcpick, чисто желЕзо. :) И ми се ще да видя разликата с камъняците и другите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все съм си мислел, че перцето е последната брънка в саунда...Аз затова си шляпам с Тортекси и някакви Джаксън пера. Не, че съм имал възможността да свиря с каменно перце, но все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:slap: Хрумна ми идея! В магазините за минерали и бижута съм виждал бижута-сърца, перфектно шлайфани от най-различни минерали(камъни). Ако има с подходящи размери ще си купя за проба, а и цената им е драстично по-ниска. Още сега тръгвам "на лов за сърца". :girl_witch: Ще докладвам за резултата. :yes:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бейби Томас, можеш ли да ни снабдиш с такива камънье, че ми стана интересно. Под "ни" имам предвид и другите колеги, които биха имали мерак да пробват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за идеята на Лими :slap:

 

Някой може ли да даде пример за някой известен използващ подобни перца ?

 

 

Аз лично си предпочитам обикновенните. На година губя около 20 и ако си взема каменни - ще фалирам :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, можем да направим някаква поръчка, ще гледам да организирам нещо в скоро време.

 

Това за бижутерските магазини отдавна сме го измислили, но се оказа, че не е важно само да се подбере и "нареже" камъка, а много много важна е и самата изработка. Няколко човека писаха, че на тоя сайт са най-добре изработените пера от ахат. Затова и в еБей има 2-3-4 пъти по-евтини пера от същия материал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.