Jump to content
Българският форум за музиканти

Каменни перца


Recommended Posts

Забих се в Копенхаген и както си ходех по Стриоге стреет ( така се произнася , ама не съм сигурен ) попитах един контрабасист къде мога да намеря ,,миузик шоп,, , та така де пича ме упъти .Като отидох там попитах за перца и човека ми даде да си избера между 5-6 , първо се почудих защо са толкова малко , после продавача каза,че са ръчно направени .Ок, до тук добре , но ми приседна, когато ми каза цената докато ми опакова грижливо перцето в пликче- 90 крони (това си е около 25-26 лева) :D .Останах с грешното впечатление ,че всички пера в града са по толкова , докато не намерих друг магазин . Така де прежалих парите и после забелязах,че перото е от камък и че свиренето с него е просто страхотно , тоновете са ярки , абе не си е за обясняване .След това се порових из нета и разбрах,че това с каменните пера си доста интересна работа . Ок , съфорумници как бихте коменирали каменни перца, ето и линкче към тях http://www.picksandstones.com/ . Бих казал,че свиренето с такова е като звучене е доста различно от това с пластмасово. Дали се продава в България някъде ?

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Това си е някаква крайна мания , като се има предвид цената. Съмнявам се да е толкова по-по , че да си заслужава..? или ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. аз имах 2, едното го продадох.. а другото( :D каквото се случва с повечето пера.... или сина ми го затри някъде).. както и да е... доста бях доволен от него "джъмбо" форма .. с 3 вида ръбове за свирене ... звуча ПЕРФЕКТЕН ... удобни .. и никакво захабяване ...

 

.... специално с тези БейбиТомас за хвалеше по едно време така че мисля че ще има поне още 5-10 мнения на съфорумци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

1308444729128072164512804339809G6cIasCRCmJq4RNAQcf.JPG

 

Две от ахат и едно от вкаменено дърво (звучат различно едно от друго).

 

Прибавят перкусивен, отчетлив компонент (който понякога не може да се избeгне дори и пр прилагане на малък натиск). По-тежки са от перца от "стандартни" матриали със същите размери. Усещането при тоноизвличене е различно - като за повишени динамични възможности и повече енергия при пикинг.

Вероятно не биха допаднали на всеки, но е препоръчително да се пробват - да се усети разликата!

 

В последно време ползвам само тях.

 

Достави ми ги Baby Thomas.

 

 

П.с. за информация - тези са по-скъпички - $30-50.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, няколко пъти пазарувахме. Перата са ненормално ЯКИ, все едно да свириш със струни Stagg и после с Elixir. Няма грам общо с найлоновите евтинджос пера!!!

Цените силно варират от 20$ до 100$ според зависи... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега (звукозапис и смесване) от Германия пишеше по форумите как отказва да записва китаристите ако не свирят с каменни перца. С други думи тоноизвличането било осезаемо по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А аз все повече се радвам,че си го купих, но вярно нямат равни , просто трашни са ! Реално наистина е усезаемо :D

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, на мен пък ми попадна алуминиево. Доста деструктивно ми се струва че чегръта по струните с оплетки, дали е опасно за тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е добре, де, ама аз, например, държа перцето ми да е съвсем леко гъвкаво(напр. - Tortex 1mm). Тези камъТи не пречат ли на тремоло-техниките?

Все си мисля да пробвам, ама 50 лева са ебаси пробата... нали... :Piano:

 

има и по-яки - от метеоритно желязо (мисля) - от $100 нагоре...

 

:thumbs_up: Дай линк, или ще се смея до утре

 

Edit: Няма значение, Гугъл ми каза. Ама пак се смея :)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В този саит например , линкнат по-нагоре , се предлагат дори 1мм .

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Valserp, не можеш да ги сравняваш по този начин. Каменното перо има СЪВСЕМ други свойства, държане при допир със струната и усещане при пикване. Има много по-ниско съпротивление, хлъзга се супер мазно и леко, саунда е невероятно по-отчетлив и ясен (дори в як джангър с цял бенд). Всички, които си купихме (снабдих над 10 човека) се притеснявахме кой заради по-дебелия размер, кой заради липсата на гъвкавост, кой заради хлъзгането. След няколко дни с него просто не знаеш къде си и е почти немислимо да свириш с найлон. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Интересно ми е дали някой от вас ги е пробвал тези перца с акустична китара?

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Евала Baby Thomas , що каманяк си наснимал :D Флинтстоунска му работа :) . Кофти е,че перото,което си взех не е чепато , от тия с по три различни страни за свирене ,мойто е с възможно най-класик форма.

Редактирано от stratevcaster2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.