Jump to content
Българският форум за музиканти

какви струни ми трябват за Drop D


Recommended Posts

такааа ако можете да ми помогнете трябват ми най-подходящите струни за Drop D моите са в комплект с китарата и нямам представа какви са обаче не са хлабави нито пък стегнати в нормална настройка за D са хлабави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично бих сложил 10-ки или 11-ки, но има много фактори които влиаят... Можеби доста хора ще ти кажат различни неща, но начина е един ... купуваш и пробваш, ако ти хареса оставаш с тези ако не други и така :cheers2: Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен с 10-46 няма да стане.

Най-добре ще е сет със специална 6-та.

Или поне някой хибриден модел като 9-46, 10-52, на които басовите са по-дебели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам как "автора" очаква отговор при положение, че не дава ВАЖНИ информации...

 

1) какви са му в момента струните - ако е с акустична 12ки са често срещани , така че 9-10-11 е безмислено да се обсъждат

1.1) - в този ред на мисли електрическа/акустична/класическа ????? --- или по подразбирана китара значи ФендерАмСтандарт(бяла на цвят)... например

2) колко му е мензурата (поне това да каже, че за електрическа 10ки седят по един начин на ЛП по друг на Страт/Теле) - че да могат да се датат "общи" препоръки

 

ако не вземеш специален комплект за ДропРе .. останалото ще е компромис с 6та !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигначър комплекта на Кери Кинг е перфектен за случая - нормални 10ки с допълнителна струна 52. По-добре от това и да искаш няма как да стане :godbless: А и струните са убиец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.