Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем


KingdomX

Recommended Posts

Проблема ми се състои в следното: когато свиря нещо от сорта на:

 

6) -5-7-8

5) -------5-7-8

 

 

и преминавам от едната струна към другата,след като отпусна 6-та струна тя отзвучава(чува се все едно съм ударил тихо по струната без да натискам някуде,демек нулева позиция)и това много ме дразни(това между другото го има само тогава когато свиря бързи хави)....та питането ми е как се "лекува"това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ту. И изобщо с каквото мога - длани, палци, всичко. Само краката още не ги включвам, но тренирам... :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ту. И изобщо с каквото мога - длани, палци, всичко. Само краката още не ги включвам, но тренирам... :green:

Т'ва е положението. От време на време пробвам и с коса :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ту. И изобщо с каквото мога - длани, палци, всичко. Само краката още не ги включвам, но тренирам... :green:

явно не си ме разбрал правилно.Това с палците дланите и косата го можем.Става дума за свирене без да се заглушава,тогава когато трябва да се изсвири нещо бързо и чисто.

 

 

други идеи :think: :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Става дума за свирене без да се заглушава,тогава когато трябва да се изсвири нещо бързо и чисто...

Тука е кюча за палатката!

пробвай с повече упражнения. Понякога помагало казват, освен ако има наличие на отсъстващ талант. :)

 

п.п. Сега да не се засегнеш, нямам предвид теб лично. Принципно е така.

бтв и аз не мога да свиря чак толкова чисто и бързо едновременно, ама и нямам време за упражнения :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързото и чисто свирене също става със заглушаване на незасегнатите несвирещи струни с пръстите на лявата ръка и с дланта на дясната. Особенно при хай-гейн. Просто няма друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това казах. Като минеш на 5-та заглушаваш 6-а с каквото можеш - длан на дясна или палец на лява или каквото ти хрумне... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Където се налага подобно заглушаване, гледам просто да си повдигам пръста маалко по-бавно от струната. В случая незнам, безименниея или кутрето, завив какво ползваш. Мен лично с кутрето трудно ми се получава. По този начинструната заглъхва от самият пръст. Тъй като при по-високи скорости много трудно се усвоява, започвам първо свирейки го съвсеем бавно. Като следя да си вдигам пръста бавно и да приглушавам. Постепенно става навик и при покачване на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бавно чегъртане - там е истината. После скоростта и чистотата на свиренето си идват сами... Пробвай с показалеца да заглушиш 6та след като преминаваш на 5та...или ако ти е удобно с друг пръст там...(за конкретното упражнение)

Редактирано от st0rmblastt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало изчисти техниката на свирене на самата фигура и естествено ,когато ти трябва заглушаваш или когато не ти трябва-не!

Правилна пръстовка и чисто свирене-бързината си идва със свиренето!

:godbless::godbless::godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се солидализирам напълно със Стормбласт - почваш си бвно, скоростта си идва сама...а за самото заглушаване на 6-та, използвай върха на показалеца си.В конкртеното мотивче, което си дал , можеш да го постигнеш като просто го "приплъзнеш" от 6-та към 5-та. Идеята е да натиснеш 5-та с възглавничката на пръста , а върхът му да е долепен до 6-та, за да не и позволява да трепти.

Успех :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това , което разчетох от таба , мисля , че този проблем може да се избегне по следния начин - просто слагаш показалеца на двете струни (5-то прагче) и свириш без да го мърдаш . Не знам ... При мен поне така става .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според това , което разчетох от таба , мисля , че този проблем може да се избегне по следния начин - просто слагаш показалеца на двете струни (5-то прагче) и свириш без да го мърдаш . Не знам ... При мен поне така става .

Ако направи това тогава ще отзвучи 6-та струна 5-то прагче, демек Ла вместо Ми (6-та свободна)...в дадения малък откъс от този таб не виждам никъде причина да отзвучава Ла вместо Ми, значи по този начин изсвирено става малко "от трън та на глог"

<_<

Редактирано от Anakon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.