Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос

Преведох на български тази страхотна книга на Белкин. Можете да я намерите тук: [url="http://muzikant.org/articles/glacierise/index.html"]цък[/url]

Сигурен съм, че би била извънредно полезна за тези, които композират! Ше черпите като се събереме да свириме :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Recommended Posts

• 0
Пак много благодаря на всички :) От тука искам да изкажа една инициатива - да се събереме група композитори ентусиасти, и да започнем да композираме заедно - да се дърпаме взаимно напред, и да се учим един от друг. Който е фен на идеята - PM.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
[quote name='musicman' post='110855' date='Feb 21 2006, 10:49 AM']Всеки, който прочете тази книга е длъжен да черпи Ицо поне една голяма водка, когато и където го намери :thumbup:

Ако някой има желание да помогне като направи тази прекрасна книга с по-хубав външен вид (на HTML) нека се свърже с мен.[/quote]

Здравейте всички!
Занимавам се професионално с предпечат на ноти и книги за музика.
Имам желание да направя предпечат на книгата, а после в pdf формат.
Само не знам дали няма да има някакъв проблем с правата:
N.B. This material © Alan Belkin,1995-1999. It may not be quoted or used without the giving full credit tothe author.
Бих се радвал на среща с преводача Христо Велев и поздрави за добрата работа!
за контакт:
Емил Йорданов
0887 71 32 23
eyordanov@gmail.com

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
[quote name='Glacierise' post='110853' date='Feb 21 2006, 10:47 AM']Преведох на български тази страхотна книга на Белкин. Можете да я намерите тук: [url="http://muzikant.org/articles/glacierise/index.html"]цък[/url]

Сигурен съм, че би била извънредно полезна за тези, които композират! Ше черпите като се събереме да свириме :P[/quote]
Не знам дали някой действително ще ти купи водка или не. Но това което си направил е достойно за уважение и признателност. RESPECT! Дано има повече такива хора като теб, които правят информацията достъпна за всички.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
[quote name='Glacierise' post='494564' date='Nov 20 2009, 10:39 PM']Ай' наздраве :)[/quote]
Ай Ай!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Много ти благодаря за труда,който си положил!Отдавна търсех теория на музиката.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
[quote name='Glacierise' post='177950' date='Oct 16 2006, 02:02 PM']Пак много благодаря на всички :thumbs_up: От тука искам да изкажа една инициатива - да се събереме група композитори ентусиасти, и да започнем да композираме заедно - да се дърпаме взаимно напред, и да се учим един от друг. Който е фен на идеята - PM.[/quote]
Идеята важи ли още?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
[quote name='Tozi' post='518627' date='Jan 29 2010, 01:45 AM'][quote name='Glacierise' post='177950' date='Oct 16 2006, 02:02 PM']Пак много благодаря на всички :girl_witch: От тука искам да изкажа една инициатива - да се събереме група композитори ентусиасти, и да започнем да композираме заедно - да се дърпаме взаимно напред, и да се учим един от друг. Който е фен на идеята - PM.[/quote]
Идеята важи ли още?
[/quote]

Важи :) Може да ме намерите в Skype - Glacierise

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Ама ти изобщо навърташ ли се тук? :punk_guitar:
Какво значи "група композитори" и "да композираме заедно"? Колаборации ли? За каква музика?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Ами музика по тема. Да речем форумна музика. Нещо като произведение в 3 части - 60 мин тотал.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Абе нямах такова нещо предвид. Всеки композира нещо, и го слага на масата за обсъждане, обяснява какво е мислил и защо, и така може да се учим един от друг. Не някаква групова композиция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Надали трябва да се рамкират някакви музикални форми. За големи такива специално се иска повече време и отдаване. В зависимост от муза, идея, заетост в живота, една подобна композиция може да се работи и половин година.

Доколкото разбирам, иде реч за дискусии - какво авторът е искал да реализира и доколко е успял според субективните възприятия на останалите. По принцип това си е важна част от обсъжданията по композиция.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Аха, ясно. Някой прави нещо и после останалите му правят дисекция. И как се представят композициите? Ноти + запис (миди или нещо подобно)?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
Като нещо чуваемо :greenball: Редактирано от Glacierise

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
  • 0
В композициата се включва и аранжимента, нали? Или не?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.