Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилвател с акумулатор


Dormas

Recommended Posts

Здравейте!

 

Първо ще ме извинявате, ако съм сбъркал раздела (преместете темата, ако сметнете, че не е на правилното място).

 

Та въпросът ми е следният. Искам да посвирвам отвреме на време улично. Сега заминавам за Приморско и там ще бъда известно време, та ми се иска да поизкарам малко пари.

 

Искам да знам какво ми трябва за да си захраня усилвателя (Fender 15G), защото не знам дали някое заведение/атракция би ме снабдило с ток. Чувал съм други улични музиканти, които използват някакви специфични кубета, но не съм запознат. Всякаква информация е добра дошла.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

47538_l.jpg

Вчера слушах едни джипси суинг музиканти в Сплит - Слап стик-а и китарта бяха вързани в това :greenangel: и си звучаха сностно :girl_witch:

 

ХАРАКТЕРИСТИКИ И МОДЕЛ

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dormas: За да захраниш Fender 15G са ти необходими няколко неща:

-4 бр.12 волтови акумулатора (трябват му +/- 23 волта, да речем около 1 ампер)

-Модификация на усилвателя за работа с батерийно захранване

-Ремарке за превозване на акумулаторите ;)

- Зарядно устройство за зареждане на акумулаторите.

 

А сега сериозно: Този усилвател НЕ е за портативна употреба. Консумацията и изходната му мощност са прекалено високи за работа на акумулатори. (Не си казал колко часа трябва да свири непрекъснато.)

 

Може да се преработи за мобилна работа, но това няма да е козметика, и рентабилността е под сериозен въпрос. Ще трябва да се промени захранването и крайното стъпало.

 

Друг вариант е найстина да се снабдиш със специфичен усилвател, който да има по-малко мощност и да е подходящ за твоята цел.

 

Всичките посочени неща опират до харчене, а не до печелене на пари, което беше основната идея, която се вижда от поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мога да похарча пари за още един усилвател, но трябва да има сносен дисторжън, иначе не става ;)

 

Ако намеря място, откъдето да си взимам ток няма да има проблем с Fender-а.

 

Относно портативният усилвател батерията трябва да държи поне час и половина стабилно дрънкане (дисторжън или чисто, няма значение).

 

Роланда го видях и ми хареса, ама е "малко" по-скъпичък, отколкото бих дал.

 

Поздрави!

Редактирано от Dormas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fender-a изпълнява ли изискванията от музикантска гледна точка?

Ако е така, и смяташ, че имаш желание за модификация, можеш да ми пишеш едно лично. Може и да се намери подходящо решение.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Fender-a изпълнява ли изискванията от музикантска гледна точка?

Ако е така, и смяташ, че имаш желание за модификация, можеш да ми пишеш едно лично. Може и да се намери подходящо решение.

Успех!

 

Fender-а си изпълнява функцията перфектно при положение, че съм начинаещ. Още повече, че го купих и на промоция. Иначе, ако има възможност да се сглоби някакъв усилвател, който да изпълнява изискванията ми съм навитак.

Редактирано от Dormas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Няма ли да стане с автомобилен акумулатор плюс 12-220V трансформатор? Не знам какъв ток консумира усилвателят, но би трябвало с един обикновен акумулатор 45-55 Ач да изкара няколко часа. Разбира се остава въпроса с теглото и не на последно място цената. Ще ти трябва акумулатор, за рядно и въпросният трансформатор, а по-мощните такива не са евтини.

 

Друг вариант би бил някой по-мощен компютърен UPS. Цената ще е горе-долъу същата, но е по-практично защото всичко е събрано в една (отново доста тежка) кутия.

 

Разбира се, модификация на усилвателя, също е вариант.

 

При всички случаи, ако избереш вариант 1 или 2 ще е добре първо да пробваш какво и как се получава. Много от тези устройства не подават точно синусоидална вълна, което може да е проблем.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да стане с автомобилен акумулатор плюс 12-220V трансформатор?

 

Всички много добре знаем че акумулатора за кола дава право напрежение. Трансформаторите работят с променливо напрежение.....

 

Преговорете си часовете по физика от началния курс!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако държиш да е точно акумулатор ще ти трябва преобразувател (трансвертер) 12VDC->220VAC. Продават се разни такива за автомобилите около 150W, но не знам доколко са надеждни. Май и изходното им напрежение не е синосуида. Как ще се чувства захранващия траф не ми се мисли.

 

Друг вариант е в кутията на кубето да вградиш още едно крайно стъпало за автомобил на 12VDC и да имаш късмет при съгласуването му с наличния високоговорител. Ако ще ползваш предусилвателната част на Фендера с корекциите ще трабва да направиш и някакъв преобразувател от 12VDC към +/-15VDC (не съм гледал схемата, но там някъде) за да го захраниш.

 

"Електрическият" звук на китарата е доста еднообразен за улично свирене. Помисли за разнообразяване на саунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Няма ли да стане с автомобилен акумулатор плюс 12-220V трансформатор?

 

Всички много добре знаем че акумулатора за кола дава право напрежение. Трансформаторите работят с променливо напрежение.....

 

Преговорете си часовете по физика от началния курс!

 

Имах предвид инвертор, така е като се пише рано. Схемата е станала ясна де.

Явно е възможно да се направи, защото съм виждал по чужбина хора да свирят на китара по улицата, а до тях се мъдри един автомобилен акумулатор.

Редактирано от blr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравей!

 

За мен най-добрият избор за улично свирене са Crate Taxi amp и Crate Limo amp . Имам и двата модела, звучат доста сносно, батерията издържа около 2 часа ако кубето е на 10, около 4 часа при кубето на 5 и около 6 часа при кубето на 1-2. Дори и малкият модел е достатъчно мощен, а и двата имат вход за микрофон и вход за инструмент. По-големият модел има много повече опции и корекции, както и вграден процесор с основните ефекти (ривърб, дилей и корекция за нивото на ефекта). Нямам идея дали се продават в България (по-вероятно не), но определено това е изключително удачен избор за уличния музикант.

 

Поздрави,

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

не знам колко си се занимавал с електроника, но от мене най-евтиният вариант - нисковатово (да не правят проблеми сините жаби, че и тва се случва) усилвателче самоделка, закачено за говорителя на кубето. примерно ruby amp с bassman mod вади сносен звук, супер евтино, а и е добро упражнение за поялника (ако решиш да си го правиш, драсни да ти пратя layout за платката). ако драйвът от него не ти стига, си правиш един jfet предусилвател според желанията и нуждите (схеми примерно в http://www.runoffgroove.com) и радваш. наистина, благини като модулиращите ефекти (хорус, фейзър и пр.) вече се правят няколко идеи по-трудно дори само по папагалската методика, пък и евтиното понякога излиза скъпо, но поне по-простите неща, дето са с 1 чип или 3 транзистора накръст, е хубаво да ги можеш. ние сме за моженето. пък нека са простички, те в никакъв случай не са лоши, а родните условия все още като че ли не заслужават повече. а за захранване аз ползвам един акумулатор 7.2 амперчаса, 12 волта, бях го взел за 30 лева, може би година вече го мъча по малко и още не дава никакви признаци да издиша. ох, трябва тва лято да му изсвиря пари за едно зарядно... каквото и да решиш, успех...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто решение е да се използва максимално Fender-а, като не се "пипа" оригинала, а се направи add-on.

Наличието на мрежово захранване може спокойно да реши проблема със зареждането.

Кутията има достатъчно място за културни акумулатори.

Професионално решение ще осигури необходимото време за работа, без да се губи енергия в преобразуватели и ще бъде дори по-евтино.

Всичко ще бъде комплектовано и "вкарано" в кутията, за да няма разнасяне на сто неща допълнително. Няма да има кабели, грешки и проблеми при пренасянето.

 

Само, че... човекът пусна фитила и се покри.

Темата стана поредната с участие на всички други, освен автора и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не знам дали ще бъде от помощ на някой (предполагам, че запознатите с електротехника са наясно с тези неща вече), но ето това е батерията, с която работят препоръчаните от мен усилватели:

 

PS-1270 F1

 

Цената и е доста добра, и предполагам, че който може да си я инсталира в усилвателя правилно, ще има кубе за улично свирене!

 

 

 

Поздрави,

 

Пешо

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ мда, аз в един онлайн магазин за батерии (нашенски, така че не може да се има 100% доверие, де) видях написано, че тоя акумулатор е аналог на 20-ина други модела от поне 10 други марки, при тва някои от тях - големи имена... и моят е същият, ама черничък и куча марка.

 

ето:

http://batteryshop.bg/product_info.php?products_id=3260

http://batteryshop.bg/product_info.php?products_id=3262

имайте предвид, че във варна в микрона ги има за 30-ина лева, а в елимекс май за 24 (?)

вероятно не са същото производство, така че сигурно ще има разлика кои колко издържат и колко могат да се презареждат, ама и най-евтините са много яки.

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.