Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте мнение за Behringer Ucg102


AntovBg

Recommended Posts

Ако някои има тази външна аудио карта нека да каже дали е доволен :greenangel:

 

Ето и линк за сички които не се сещат какво е http://www.musicworld.bg/bg/c_1428/i_19586...GER_UCG102.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да ти кажа,преди няколко дни и аз мислех да се сдобия с такъв китарен интерфейс,за да видя какво представлява,но се отказах заради цената.Вместо това си поръчах няк'во менте от Англия за 14 паунда с доставката.Абсолютно същото е на вид,само дето не пише Behringer.Виждам,че в у нас ги дават по 60 лева. >> цък <<

Вече е пратено,като пристигне ще ти кажа впечатленията ми.

 

П.П.Дано да работи.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен никак.Не виждам такъв вход по устройството,нито пък някъде пише,че е предназначено за музикален инструмент.

Може пък нещо да съм ослепял и затова да не виждам.Па де да знам,има два входа,ма не приличат като да са за китара.

Т'ва е за DJ май.Да пра'иш миксове.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е пък чинчове са входовете.Може да си включите китарата с кабел за целта.А дали този "китарен" интерфейс който се обсъжда има "специален" вход проектиран за китара доста ме съмнява.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тепърва ще разберем какво представлява това,дето го обсъждаме,но ако наистина върши работа,излиза най-евтиния и непретенциозен вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днес пристигна въпросното устройство.Дваж по-учуден бях,че пристигна и един микрофон,който спечелих в ибей,но за който изобщо не съм плащал.Голяма работа са англичаните.

И китайците също.Получих абсолютно копие на Behringer UCG102,дори има диск с ASIO драйвери,на които пише,че са за Behringer USB Guitar Link,на диска също имаше и софтуер от Native Instruments.

Интерфейсът работи,има синя лампичка,1/4" инструментален вход,както и изход за слушалки с потенциометърче за увеличаване и намаляване на звука.Изходният сигнал е доста силен дори при много ниски входни нива,както показа тестът с Amplitube.Определено е по-тих и няма зверското пращене и писъци при най-малкото наличие на дисторшън,което се наблюдава при включване на китарата директно в компютъра.Кофти,че слушалките ми са боклук.

Латенцията изглежда да е ниска,но не мога да кажа колко точно милисекунди е.Факт,че дрънкам и чувам едновременно,което е добре.Интерфейсът може да се използва с популярните амп симулатори (както и с непопулярните),на Windows 7 работи без проблем,драйверите се инсталират нормално.Кофти,че китарата ми е боклук.

В английският ибей се намира за около 6-8 паунда,като парите за доставка варират.Моят фалшив Behringer излезе 14 паунда.Пристигна много бързо и безболезнено,само за 4 дни (2 от тях почивни).Дано да работи дълго време.

Кеф,че излезе 60 лева по-евтино от другия китайски "оригинал".

Кофти,че не мога да свиря.Все още.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна въпросното устройство.Дваж по-учуден бях,че пристигна и един микрофон,който спечелих в ибей,но за който изобщо не съм плащал.Голяма работа са англичаните.

И китайците също.Получих абсолютно копие на Behringer UCG102,дори има диск с ASIO драйвери,на които пише,че са за Behringer USB Guitar Link,на диска също имаше и софтуер от Native Instruments.

Интерфейсът работи,има синя лампичка,1/4" инструментален вход,както и изход за слушалки с потенциометърче за увеличаване и намаляване на звука.Изходният сигнал е доста силен дори при много ниски входни нива,както показа тестът с Amplitube.Определено е по-тих и няма зверското пращене и писъци при най-малкото наличие на дисторшън,което се наблюдава при включване на китарата директно в компютъра.Кофти,че слушалките ми са боклук.

Латенцията изглежда да е ниска,но не мога да кажа колко точно милисекунди е.Факт,че дрънкам и чувам едновременно,което е добре.Интерфейсът може да се използва с популярните амп симулатори (както и с непопулярните),на Windows 7 работи без проблем,драйверите се инсталират нормално.Кофти,че китарата ми е боклук.

В английският ибей се намира за около 6-8 паунда,като парите за доставка варират.Моят фалшив Behringer излезе 14 паунда.Пристигна много бързо и безболезнено,само за 4 дни (2 от тях почивни).Дано да работи дълго време.

Кеф,че излезе 60 лева по-евтино от другия китайски "оригинал".

Кофти,че не мога да свиря.Все още.

 

Мерси много за мнението. Но сега съм фокусиран върху ЕДНО нещо и то се казва КАВАРНА РОК ФЕСТ 2010 чак след това ще си зимам каквото и да било :music336: А иначе не се коси ще си земеш и ти някои Gibson или Ibanez някои ден :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Следвайки описанието и съветите на arebegai , си закупих споменатия клонинг на Behringer и смело мога да заявя, че се справя доста добре. Тъй че ако някой има колебание и иска да си купи нещо такова- да пробва смело с това копие http://us1.image.pushauction.com/ViewPictu...H=360&W=480.

 

Единственото, което трябва да се енимава е това, че има дилъри, които го продават от Хонг Конг или Китай! Това означава: по- евтино, но трябва да плащате мито такса или нещо такова(защото са извън евро съюза), ще чакате дълго(10-20 дни). От обединеното кралство(UK), е може би малко по- скъпо( на мен ми излезе 40лв), но дойде за 3 дни и не съм плащал нищо повече от обявената цена. Внимавайте попаднах на UK дилър, който шипваше извън Англия от Китай,съответно пак не става. :rockon:

 

Още веднъж, аз съм доволен от покупката си. Не платих 98лв за нещо произведено най- вероятно в същият завод. А и върши работа което е най важно :thumbs_up:

Редактирано от komitann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Някой знае ли, защо няма графи MIDI и WAV инсталирах драйверите както трябва и пак ги няма, и не иска да play-ва от Гитар про.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми на control panel-Sounds and audio devices-device volume-advanced или накратко 2 кликване на волюма от таскбара. На Криейтива ми излизат WAve,Midi,Mic,Line In ... , а на Behringer-а само Volume Control,Sw synth, CD audio.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.