Jump to content
Българският форум за музиканти

С какви микрофони записвате бе?


Recommended Posts

Я кажете с какви микрофони озвучавате кубетата си...аз сега използвам микрофона на едни китайски слушалки слагам го отдолу на кубето чиито говорители съм покрил с/забележете ; една стара риза/ получения при запис звук е доста специфичен...но ми се струва малко слаб

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Electrovoice-a беше към 100-110 евро...

SM57 някъде толкова пак (или май малко по малко беше??)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам : Behringer B2-pro,Shure SM57 (два броя), Beta 52,Sennheiser MD441-U2,AKG D3700 и Sony ECM-969.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От време на време вземам на заем и един NEUMANN UM 57

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

гъзар ;) ;) B)

 

Дай малко лични наблюдения за Senheiser-a ? ?

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sennheiser MD441-U2 -характеристиката му е напълно flat,става почти за всичко - от инструменти до глас,но за вокали предпочитам b2-pro.MD441 има и 5-позиционен bass roll-off и за snare и перкусии е жесток направо.Като инструментален mic e няколко класи надSM57,не съм го пробвал само с кубета.По принцип гледам сигналът ми да минава през лампов preamp, за да ми затопли звука, но разбира се - в разумни граници.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

фортисимо ти наистина си гъзар. аз нюмън не съм виждал през живота си бре, а ти си го взимаш на заем а :godbless: фен си братко. я кажи, моля те, нещичко за преампа и по-точно наистина голяма ли е разликата от обикновения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи какво записвам,но в повечето случаи взимам микрофони на заем.най-голям зор е за барабаните щото докато намеря овърхеди брадясах(в кръга на шегата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

мдаааа ама дали наистина е мн мн голяма ОСЕЗАЕМА разликата. не знам как да се изразя просто ама ако не е само за манията и принципа дали е наложително или може после и с някоя симулация на лампа. то че може сигурно може ама дали става............. оплетох се ама се сещаш какво имам предвид това солта ли е или натруфената подправка на манджата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.