Jump to content
Българският форум за музиканти

Лундгрен М-7


Recommended Posts

Здравейте,

Имам Лундгрен М-7 адаптор, купен директно от сайта им и издирвам друг собственик на това чудо с цел сравняване на звук. Би било улеснение ако е в София.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Sorry пич, за първи път ги чувам. Единствено мога да ти предложа да прегледаш тези клипчета в ютуб, качеството на звука обаче не е хич добро :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен би ми било много любопитно да споделиш впечатленията си от този адаптер, тъй като и аз по едно време се канех да си купя, но го отложих във времето.

Знам, че Meshuggah са може би най-известните му клиенти (използвам ед. число, защото до колкото знам един пич върти компанията?), а всички знаме какъв звуков валяк създават тези момци. :greenball: Би ли казал няколко думи за продукта? :(

Извинявам се, ако вече си го описал в друга тема, а не съм видял... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми, слушах, четох и накрая реших да го взема, всички го хвалят из нетя. Йохан ми го прати по пощата :girl_cray2:

 

P1000481.JPG

 

 

 

Дотук добре, отварям го да му се порадвам и какво да видя:

 

 

P1000483.JPG

 

P1000486.JPG

 

 

Както и да е, монтирах го на бялата дъска (10х Мите):

 

P1000800.JPG

 

 

Един месец се чудя какво става и накрая по схемата за разгадаване на адаптери от Nikifena (10x) открих, че шведина е обърнал маса и фаза и на двете намотки. Сега звучи доста по стабилно, обаче пак нещо ми липсва и затова търся база за сравнение. Има много голяма вероятност това което ми липсва като звук да се окаже от вида на дървото на бялата дъска (asswood). Всичко ще ми е ясно като го монтирам на J-Custom-а, той е махагон. Ако и там не ми звукне за 360 лева, ще рекламирам към Шведия, но ми се ще първо да чуя друга бройка. Поздрави.

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

asswood - много ми хареса :)

 

Ако можеш да запишеш някакво демо ще е много полезно, че и аз ги гледах Лундгрените, ама така на сляпо не ми се иска да ги тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами най-вероятно дървото не ти харесва. И аз се опитах да реша проблема със смяна на адаптер, ама липата си е липа, не вярвам че престижа или мн по-скъпите китари са кой знае какво повече. Дървото си е главния "виновник" за звука. А защо всъщност не си го боднал направо в махагона?

 

Страшни красавици си обесил, завидях! :rolleyes:

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е тя бялата липа е Prestige на Team J. Craft, достатъчно висок клас е - убийствен екшън и комфорт. Сигурно ще и сложа ЕМГ 707-ци, надявам се да елеминираме дРъвото :greenangel:

 

Мерси за красавиците, и аз си ги обичам :)

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много искам да пробвам Лундгрен, тъй като обмислям това да си ми адаптрите на новата китара.

 

Приемам покани в София :P

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От друга страна, като забодох в Меса-та бялата талпа с лундгрена и ми хареса гадината, различен е от димарциото на J-custom-a, характеристиката на тона е изключителна и усещането при свирене е много приятно.

 

Редактирано от death^metal
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.