Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз пък пиша хип-хоп и Р&Б :)


Recommended Posts

Аз току що пуснах да чуя "Няма такава държава" на Слави от една друга тема, та се сетих за тази, защото и аз забелязах, че изплува...

Текстът на Слави и текстът на горния автор(и двата претендиращи да са свързани с хип-хоп/рап стил на изразяване) ми напомнят на бизнес дейността на един мой приятел: "копиране на скулптури и състаряване на мазилки" ...

Та се замислих по въпроса: :) това, което се получава като резултат може ли да бъде наречено древногръцка статуя или съответният прясно измазан дувар може ли да бъде причислен към паметниците от римско време??

Само да спомена, че моят приятел е много, ама много вещ в тия хави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , поне да се правеха качествени"хип хоп" копия . Аз като чуя първоизточниците се чудя как наш'те пък толкоз не могат да го копират сносно .

Или пък това си е изстраданата музика на "черните" и всичко друго си е копие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Много интересни мнения и коментари прочетох тук.Може ли някой да ми дефинира жанра "Рап", защото аз така и не знам.Кое е рап и кое не е рап, моля примери.

Спорът беше за текста.Един жанр ограничен ли е в тематиката на текстовете?

Вяра, би ли ми изброила любимите си изпълнители в България и извън нея, които според теб имат стойностна рап музика?

 

Това по никакъв начин не е повод за заяждане, просто спорът породи в мен въпроси и наиситна бих искал да чуя странично мнение.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Тази тема дълбоко ме трогна и искам да изкажа мнение :D

 

Текста ми се струва банален иначе не е толкова лош колкото го изкарвате.

 

Рап Шлагерът е направо разбиващ, не мога да спра да се смея. Интересно, че имаш толкова свободно време да му отделиш на тва нещо, но се е получило гениално :D

 

От високата концентрация на турцизми направо ми се до а*а, говоря най-вече за Вяра, а и за останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
някой ударения

Пичове и Вяра ;), дали ми се чете поезията на човек, който не може, да се оправи с единствено и множествено число?

Тоя дънак е изчерпал коментарите още в първото си изречение...

ПИШЕЛ, той... Глупости!!!

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех хора ,темата е старичка ама айде,изчетох я.

ИцкоОоОо трябваше да пусне семпъл с неговото изпълнение,защото не ми се връзва как ще може да се израпира в ритъм.

Но не е виновно момчето.Виновна е тази кукувица ,заради която е написал това:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
Много интересни мнения и коментари прочетох тук.Може ли някой да ми дефинира жанра "Рап", защото аз така и не знам.Кое е рап и кое не е рап, моля примери.

Спорът беше за текста.Един жанр ограничен ли е в тематиката на текстовете?

Вяра, би ли ми изброила любимите си изпълнители в България и извън нея, които според теб имат стойностна рап музика?

 

Това по никакъв начин не е повод за заяждане, просто спорът породи в мен въпроси и наиситна бих искал да чуя странично мнение.Поздрави

 

 

Не знам какво мислят останалите,но ще се опитам да споделя моето мнение.

За мен РАП-а (Rhythmic American Poetry/Ритмична Американска Поезия) е стил в който може да се пее за абсолютно всичко! Като започнеш от безсмислени и изтъркани теми като пари,коли,жени и стигнеш до дълбоко социални и важни теми като беднотията,убийствата,наркотиците,престъпниците,политиците и тн... Всяка една песен от този стил може да се приема и като "игра/история" която се състои от различни срички и думи които образуват рими! Една сложна рап песен може да се приема различно от различните хора! Всичко зависи от тяхното ниво на интелигентност. Едни просто ще се кефят докато я слушат,други ще помислят върху думите чрез които се изразява проблема/темата !

Редактирано от CrunkSideRec0rds
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не пиша много много тук, но от няколкото теми които съм виждал от време на време... - абе много ХЕЙТ много нещо бе, я се успокойте бре колеги :) АКо нещо ви мъчи не си го изкарвайте един на друг :)

 

ПП Правописа мисля че не е важен, а смисъла все пак нали!?! Аз съм композитор и ако исках да ползвам някой текст (с позволението на автора разбира се), просто щях да си ги поправя и готово, човека може да е направил от бързане грешката :) Аз докато пиша текст, гледам възможно най-бързо да го изкарам от главата си и да го вкарам на листа/файла, пък после му мисля!!!

 

ПП2 Бях се наточил да търся поети и поетеси за съвместна работа, ама... тука не си е работа...

Редактирано от SJD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да изкажете някакво мнение относно следния текст :)

 

Време е да чупя рекордите сега

на къде си тръгнал ти с тая дървена глава?

Летя над облаците,но без крила

закрила,прикрила,пеперуда бързокрила !

 

Метафорични простотии ли говоря

не смятам с тебе копеле сега да споря!

Цепя тишината като баса в твоята глава

над златните ниви летя и пея "оо небеса!"

 

Като бясна стихия влизам в тоя бийт

"добре дошъл" и ти във Владифорния стрийт !

Писна ми да гледам селските ти номера

по-добре се разкарай,че изнервяш обстановката!

 

Състоянието ти взема да се влушава

трябва много да се внимава с тая слава!

За къде си тръгнал брат ти не можеш да вървиш

подавам ти ръка а ти от мене се боиш!

 

Фабрика за лирика,рубрика за етика

я отивай бързо да си пиеш антибиотика !

В далечината виждам онази тъмнина

от мойте рими пак вдига ти се адреналина!

 

Изговорил,проговорил и повторил "истини"

запаси за себе си тези измишльотини !

Римите евтини,неповторими

това не са рими т'ва са просто драскотини!

 

На вън е тъмнина щот при мене е деня

само като те погледна и ще те вкаменя !

Няма никва граница за култовата рима

неповторима,неоспорима,водоразтворима!

 

 

Надявам се да не ме тропате много :D:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мен, един съвет, за да не "спамиш" темите на другите хора с молби за мнение за твое произведение, независимо, че е в същия жанр, си отвори нова тема в раздела. Но именно нова сборна тема, а не за всеки текст - нова тема, така хората ще могат да "следят" писанията ти.

 

Мнение за текста - същото като за другия ти, ако се сещаш :cheers2:

Редактирано от buy&sell
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

:surprise: :surprise: :surprise:

Ще цитирам Роко, тук следва емотикона, която си прегризва левия глезе(може и гърлото) и псува на майка.

Всъщност текста си е по детински наивен, но това е разбираемо като виждам на колко си години.

Имаш време за развитие.

Това, което ме влудява обаче не е съдържанието, а по-скоро правописа, щом на мен (човек, който е скаран с правописа отвсякъде)ми прави впечатление....oh, mother, calculate... с други думи, майко, смятай.

 

Състоянието ти взема да се влОшава

трябва много да се внимава с тая слава!

За къде си тръгнал, брат, ти не можеш да вървиш.

Подавам ти ръка, а ти от мене се боиш!

 

Не съм отбелязал стилистичните грешки, но там всеки си има право на лош вкус. :cheers2: :cheers2: :cheers2:

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.