Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз пък пиша хип-хоп и Р&Б :)


Recommended Posts

Ето 1 песен , ще се радвам да я споделя за първи път с Вас :(

Стил : Р&B

Имам демо на музиката което ми водеше римата, ако случайно не я долавяте , да знаете ,че просто има някой ударения, които като се изкажат правилно и става ;) Заповядайте :godbless: И да знаете , че ме боли от критики :cheers2: хаха

 

Припев : ... „Една целувка която още в мен гори,

За едно цвете което иска да цъфти ,

Една прегръдка , която още ме боли

За една любов която ти не ми разкри

Всичкото време заедно ти забрави ,

Отделни полюси сме в момента аз и ти,

За нищо вече ми не пука хайде тръгвай си!

Намери мъжа на твоите мечти”

 

Ден след ден , не спирах да мисля за теб ,

В лицето на всяко момиче изкусно изписвах твоя силует,

Твойте очи прекрасни ме хвърляха в спомени страсни ,

Но времето ни показа нашите грешки опасни…

Спомняш ли си деня в който се запознахме ? -

Разчупвайки леда за да останеме заедно , бяхме

Загърбили всички , и всичко наоколо,

За да останеме поне малко заедно, дотолкова…

Нежният ти глас сега толкова ми липсва ,

И прегръдката ти нежна която силно ме притиска,

Вечерите във които заедно се смяхме,

Ще останат в миналото с нарицателното „бяхме”.

Аз все още съм тук ,но теб те няма

Живота ни се разкъса като във някоя драма,

Ще се срещнем отново след миналото много време,

Но ще носиш винаги в сърцето полегналото бреме.

 

Припев : ... „Една целувка която още в мен гори,

За едно цвете което иска да цъфти ,

Една прегръдка , която още ме боли

За една любов която ти не ми разкри

Всичкото време заедно ти забрави ,

Отделни полюси сме в момента аз и ти,

За нищо вече ми не пука хайде тръгвай си!

Намери мъжа на твоите мечти”

 

Ти беше човека на когото гласувах доверие,

Истина или лъжа избягвах хорското мнение,

Залъган от твоята - ослепителна красота ,

За мен в небето ти беше най-ярко красивата звезда,

Дали аз сгреших, или ти незнам ?!

Вторият шанс за нас - не е вече вариант,

Но когато ме видиш - ще виждаш черното минало,

Което в моето сърце не е одавна отминало...

Сега в различни пътища – всеки по своята пътека,

ще изпитва подсъзнателно тази утеха,

Че от всичко най-лошо ти си приятният спомен,

Който аз приемам чисто ,а при тебе той е гонен.

Всеки приятен миг ме свързва косвено със теб,

Целувката ти ме разтапя както огъня лед,

Но когато разбрах ,че всичко между нас ще свърши

Не ми остана друго , а освен сълзите си да бърша....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имайки предвид нивото на текстописане в бг рапа като цяло си тамън за там :thumbs_up: Забелязвам една тендеция, това си е мое мнение, че рап текстовете които се изсипват в Бг спокойно могат да бъдат изпяти от чалгарки и никой няма да направи особена разлика..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как го разбираш , ако на хората им е кеф да слушат за кока, амфети, джойнт , жени , пари и прочие да си ги слушат , не знам как една чалгаджиика ще го изпее това , но Да - има го и този вариант , незнам доколко си запознат с хип хопа и какво очакваш от една песен... да ти се пее за Марс или за клоните по дърветата... ако погледнеш по-вербално на нещата ( в интернационален аспект на стила ) , и си мислиш ,че другите такива песни са пълни със смисъл жестоко се лъжеш. Простотията е олицетворена с рапа , а монотонията с чалгата (както и обратното). Просто искам да споделя един комерсиален до една степен текст , комерсиален, защото комерса по-горе съм споменал в какво се изразява... за теб думата любов е комерсиална , но различен е начина по-които я изразяваш .

Не казвам ,че съм перфектен или велик , просто казвам , че псевдокомпетенцията ти води до повърхностни критики. Запитай се ти ЗАЩО са повърхностни.

Какво прави текста добър ?

98 % от песните на българския фолклор, рок , естрада и т.н , могат да бъдат направени в чалга-вариант , това прави ли ги ЧАЛГИ ?

Явно си връл фен на чалга културата щом за всичко търсиш връзка с нея , извинявай няма лошо ,вкарваме турските ритми и правим следващия блонд-хит.

Автора оставя една следа от себе си върху листа хартия , и независимо каква е тя , тя е безценна за него и чрез нея той иска някакси да я сподели с хора, които някакси ще го разберат как се е почувствал (не говоря за себе си а изобщо).

Има много хора тук които искат да ви покажат какво им е родило главата и веднага започваме с критиките...

Ами да има много текстове, които не са чак-толкова добри , но заслужават ли да ги наплюеш?

КАК БИ СЕ ПОЧУВСТВАЛ ТИ , ако започнат да ги пикаят по труда ? Замисли се !

Преди да драскаш , помисли какво пляскаш :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^А Вие господине помислихте ли като я написахте тази глупост:

Простотията е олицетворена с рапа
???

Като държиш да пишеш простотии, твоя воля, но съвсем няма нужда да ги наричаш рап, хип-хоп или "Р&Б".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До автора : хабе сладур, знаеш ли кое ми е най-чудното?! Как можете да пишете текстове като не можете да пишете! Ти си му викай и мело етно турбо стил ако пискаш.. ама го пиши грамотно поне... Само в отговра ти има повече грешки отколко рими в текста ти...Я сега ти се замисли. Съгласен съм с Вяра за рапа. Батко ако ти е такова отношението към рапа...и после чак пишеш рап и р&б... Ти на какво си м/у другото??? Точно ограниченият бг рап съдържа като цяло лирики само за изброените от теб неща. Естрадата дали била чалга - ми.. да баце, просто е по-стар вариант, ти какво си мислиш,че старите градски не са били старата чалга, както и Моцарт, че не е бил чалгарче ли?? Модйерно е и го правят - лошо ли е? Може би..

За мен - много греди удари като ми ги написа тия работи... Чалгар па не знам кво, ти да беше ми видял подписа може би нямаше да ми го напишеш това. Все едно пиши ако те кефи, но тия изказвания за рапа са ... Не знам какви са ти познанията в чуждите езици, но ако се позаслушаш хората там не пеят само за кинит, коз, амфет, наркотици, каки и прочЕЕ. Бе .. пиши си там... само недей да коментираш хората, а постовете им, ок? Аз тебе сега не съм те хванал да ти анализирам душицата...Говорим за писанието ти, нищо повече. Много добри текстописци са страшни лайненца и обратното, но на кого му дреме??? Ние гледаме творчеството не твореца все пак. Авторът и най-големият пичага и най-големият тъпак да е - кво ни пука, нема се женим за него, нали?

Успех пиши и се упражнявай, за писане както и за всичко друго трябва много пот :) А ти май не си пуснал нужното количество още :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да оставим нещата така , защото днес така или иначе не ми е ден, все пак към ГОСПОЖИЦАТА или Госпожата, незнам как да се обърна към Вас Вяра Иванова... трябва поне малко да Ви се отдава един прост физиологичен процес с които да интерпретирате какво съм искал да кажа. Но все пак , ще Ви обясна като на първолак - Исках да кажа, че според Вас рапа е простотията и , че за да Ви радва , задължително трябва да съдържа вулгарни изрази и т.н. Аз НЕ казвам , че е простотия. Аз си затварям , човката , щот съм изпушил днес. Радвам се все пак , че поне си направихте труда да напишете нещо , без значение какво е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва поне малко да Ви се отдава един прост физиологичен процес с които да интерпретирате какво съм искал да кажа:girl_witch:

 

:hysterical: Бате Ицкоооо.... Ако си имал предвид мисленето, мисленето НЕ Е физиологичен процес... И НЕ Е прост процес. Но най-важното е, че НЕ Е физиологичен процес

 

Текстът е глупав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господин Ицко.о.о...

Доста е самонадеяно да си мислите, че знаете какво е според мен рап, какво е хип-хоп и що е р'н'б и кое точно в тях ме радва. И леко с простите физиологични процеси, че цапат :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи как го разбираш , ако на хората им е кеф да слушат за кока, амфети, джойнт , жени , пари и прочие да си ги слушат , не знам как една чалгаджиика ще го изпее това , но Да - има го и този вариант , незнам доколко си запознат с хип хопа и какво очакваш от една песен... да ти се пее за Марс или за клоните по дърветата... ако погледнеш по-вербално на нещата ( в интернационален аспект на стила ) , и си мислиш ,че другите такива песни са пълни със смисъл жестоко се лъжеш. Простотията е олицетворена с рапа , а монотонията с чалгата (както и обратното). Просто искам да споделя един комерсиален до една степен текст , комерсиален, защото комерса по-горе съм споменал в какво се изразява... за теб думата любов е комерсиална , но различен е начина по-които я изразяваш .

Не казвам ,че съм перфектен или велик , просто казвам , че псевдокомпетенцията ти води до повърхностни критики. Запитай се ти ЗАЩО са повърхностни.

Какво прави текста добър ?

98 % от песните на българския фолклор, рок , естрада и т.н , могат да бъдат направени в чалга-вариант , това прави ли ги ЧАЛГИ ?

Явно си връл фен на чалга културата щом за всичко търсиш връзка с нея , извинявай няма лошо ,вкарваме турските ритми и правим следващия блонд-хит.

Автора оставя една следа от себе си върху листа хартия , и независимо каква е тя , тя е безценна за него и чрез нея той иска някакси да я сподели с хора, които някакси ще го разберат как се е почувствал (не говоря за себе си а изобщо).

Има много хора тук които искат да ви покажат какво им е родило главата и веднага започваме с критиките...

Ами да има много текстове, които не са чак-толкова добри , но заслужават ли да ги наплюеш?

КАК БИ СЕ ПОЧУВСТВАЛ ТИ , ако започнат да ги пикаят по труда ? Замисли се !

Преди да драскаш , помисли какво пляскаш ;)

 

 

1. Няколко пъти прочетох текста и все още не мога да си представя с какъв хип-хоп ритъм би си подхождал. От друга страна обаче, мисля че Хисарският Поп или Сашо Роман могат да направят една много хубава песен с този текст (без сарказъм!).

2. В интернационалния аспект на стила хип-хоп, има предостатъчно произведения с бая повече смисъл от нещата, които си написал в твоя текст.

3. "98 % от песните на българския фолклор, рок , естрада и т.н , могат да бъдат направени в чалга-вариант" - ако това не е официална статистика, за в бъдеще избягвай процентите.

4. Заслушай се какво ти казват хората и току виж може да напишеш текст, който достига, ако не всички, то поне няколко нормални стандарта в било то R&B, хип-хоп или поп-фолк стил.

 

(Прочети пак какво си написал и тогава почвай да даваш обяснения като за първолаци, защото меко казано се излагаш)

Поздрав:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
трябва поне малко да Ви се отдава един прост физиологичен процес с които да интерпретирате какво съм искал да кажа:girl_cray2:

 

:rocker: Бате Ицкоооо.... Ако си имал предвид мисленето, мисленето НЕ Е физиологичен процес... И НЕ Е прост процес. Но най-важното е, че НЕ Е физиологичен процес

 

Текстът е глупав.

 

Аха. сигурен съм Физиология > Неврофизиология > Нервна система > ЦНС > Главен мозък > Мозъчна кора = Мислене , ПРОВЕРКА - Мисленето е психичен процес - Психиката е процес въз основа на нервно-мозъчните връзки в мозъчната кора, Психика = Мислене = Физиология , не случайно психолозите изучават така наречената ФИЗИОЛОГИЧНА ПСИХОЛОГИЯ , драги мой , прочети някоя книжка на Павлов примерно и тогава спори ,защото не виждам на какво ти се крепят доказателствата...

Явно на теб мисленето ти идва от пръстеновидния мускул :girl_cray2:

Редактирано от IcKo0o0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Абре човек, не знам колко имаш по биология, ама нещо при тебе куца (сигурно се дължи на прост физиологичен процес). Това, че в уикито има препратка от физиология през хилядите други неща та до главния мозък (и неговите функции) не значи, че мисленето е физиологичен процес! Мозъка управлява физиологичните процеси в тялото:

 

Главният мозък е главния и най-сложно устроен орган на централната нервна система при гръбначните животни. Има важна регулираща обединяваща и координираща роля по отношение функциите на всички други органи.

 

А ако си беше направил да попрочетеш преди да пишеш, щеше да знаеш и аджеба какво е Физиология:

 

Физиологията е биологична наука, която изучава нормалното протичане на жизнените процеси у човека, животните и растенията.

 

Наука, човек, наука. Процесите се управляват от мозъка, при някои хора е доказано, че е там ама всъщност го няма!

 

Не ми се пишат повече доводи, седни да четеш! А човек, който чете е по ерудиран и може да измисля и смислени текстове!

 

Поздрави!

Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
^ Абре човек, не знам колко имаш по биология, ама нещо при тебе куца (сигурно се дължи на прост физиологичен процес). Това, че в уикито има препратка от физиология през хилядите други неща та до главния мозък (и неговите функции) не значи, че мисленето е физиологичен процес! Мозъка управлява физиологичните процеси в тялото:

 

Главният мозък е главния и най-сложно устроен орган на централната нервна система при гръбначните животни. Има важна регулираща обединяваща и координираща роля по отношение функциите на всички други органи.

 

А ако си беше направил да попрочетеш преди да пишеш, щеше да знаеш и аджеба какво е Физиология:

 

Физиологията е биологична наука, която изучава нормалното протичане на жизнените процеси у човека, животните и растенията.

 

Наука, човек, наука. Процесите се управляват от мозъка, при някои хора е доказано, че е там ама всъщност го няма!

 

Не ми се пишат повече доводи, седни да четеш! А човек, който чете е по ерудиран и може да измисля и смислени текстове!

 

Поздрави!

Георги

Физиологията изучава протичането на процесите - така е , ти го каза.

Аз пък тогава понеже си всезнайко и за да видиш колко тъпизми измъдри в горния пост , ще ти цитирам от учебника ми по физиологична (БИОЛОГИЧНА) психология, страница 125 , точка 7,6 - МИСЛЕНЕ.

"Мисленето е интергративен мозъчен ПРОЦЕС , при който има едновременно активиране на ралични мозъчни структури с извличане на информация едновременно от множество корови и подкорови структури. Асоциацията обхваща различни асоциативни зони от кората на крайния мозък, таламуса и ретикуларната формация на мозъчния ствол (Пирьова 2000,238) ". До ТУК. Вие ми казвате, че не е физиологичен процес?! Ако не е какво по дяволите търси в учебника по Физиология? . ДА , съществуват теории какъв процес е мисленето, но тъй като то е разглеждано главно от физиологията и когнитивната наука ,защото те са частни науки , Мисленето може да претендира,че спада към физиологията и да се нарича ФИЗИОЛОГИЧЕН ако щеш Биологично-физиологичен-мозъчен процес ( така харесва ли ти ?) и по-горе мисля ,че съм ти го доказал от УЧЕБНИКА, не от интернет. И тъй като има само ТЕОРИИ, като гледам имаш доста потенциал , може би ти си човека, които вече е намерил отговор на въпроса .... давай бързо ,защото живота е кратък - можеш да вземеш Нобелова награда :thumbs_up: Мене ме остави аз уча за тракторист, един ден ше ти окося ливадата за 5 лв. на декар иначе тарифата е 8-9 - оферта е ;):) Сменям си ника на "Сера редко" , и новия ми хит ще е "Муаи Шиша" ;) Сладур

Редактирано от IcKo0o0o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много сложно го измислихте, нали за текст е темата последно, че като гледам за биология си говорите имам чувствата, че съм на кръжок...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много сложно го измислихте, нали за текст е темата последно, че като гледам за биология си говорите имам чувствата, че съм на кръжок...

Хей стига с глупостите , много издребняваме ебаси ;) Като вие тъп текста , здраве да е :thumbs_up: Никой не виня. Всеки си има вкус . Аз съм тук да се забавлявам, а не да си правя ДРАКИ с този и онзи ... ако не сте съгласни с мен , ме ударете с нещо тежко и тъпо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От 5-6 години тук установих, че във форума сме най-добри в три направления:

1.Да започнем тема и след 3-тия пост темата да се изроди, да се скараме, да се обидим и накрая да се затвори.

2.Да се хванем за правописа, ако няма за друго, само и само да дадем компетентно мнение по който и да е въпрос.

3.Да убиваме млади и стари ентусиасти безцелно, под предлог, че критиката ни е градивна.

В последното сме най-добри...

Мамка му, а в темата за басисти последния смислен пост е от преди 10 дни...

 

p.s. предлагам подписа ми да ни стане слоган...

|

|

|

|

v

Редактирано от Abbath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.