Jump to content
Българският форум за музиканти

Аз пък пиша хип-хоп и Р&Б :)


Recommended Posts

...само и само да дадем компетентно мнение...

Що трябва да викаме нещо изобщо?

И къде видя простотия в текста на пича?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
ВСЕЗНАЩИЯ, АЛЕх.Я

Физиологията изучава протичането на процесите - така е , ти го каза.

Аз пък тогава понеже си всезнайко и за да видиш колко тъпизми измъдри в горния пост , ще ти цитирам от учебника ми по физиологична (БИОЛОГИЧНА) психология, страница 125 , точка 7,6 - МИСЛЕНЕ.

"Мисленето е интергративен мозъчен ПРОЦЕС , при който има едновременно активиране на ралични мозъчни структури с извличане на информация едновременно от множество корови и подкорови структури. Асоциацията обхваща различни асоциативни зони от кората на крайния мозък, таламуса и ретикуларната формация на мозъчния ствол (Пирьова 2000,238) ".

 

До ТУК. Вие ми казвате, че не е физиологичен процес?! Ако не е какво по дяволите търси в учебника по Физиология? . ДА , съществуват теории какъв процес е мисленето, но тъй като то е разглеждано главно от физиологията и когнитивната наука ,защото те са частни науки , Мисленето може да претендира,че спада към физиологията и да се нарича ФИЗИОЛОГИЧЕН ако щеш Биологично-физиологичен-мозъчен процес ( така харесва ли ти ?) и по-горе мисля ,че съм ти го доказал от УЧЕБНИКА, не от интернет. И тъй като има само ТЕОРИИ, като гледам имаш доста потенциал , може би ти си човека, които вече е намерил отговор на въпроса .... давай бързо ,защото живота е кратък - можеш да вземеш Нобелова награда <_< Мене ме остави аз уча за тракторист, един ден ше ти окося ливадата за 5 лв. на декар иначе тарифата е 8-9 - оферта е :) :) Сменям си ника на "Сера редко" , и новия ми хит ще е "Муаи Шиша" :DСладур

Ми ти го каза, аз няма какво повече да добавя освен, като се събудя през нощта да се превивам от смях :thumbs_up:

 

Само не разбрах де е ФИЗИОЛОГИЯТА?

 

Пздрави!

Герги

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че много се отклонихме от темата на разговора... Дайте да се върнем на текста

Аз не си го представям като чалга (въпреки че обезателно и за чалга става), а може би като стара градска песен в добре изпитаната схема Am Dm Am E Am... Утре ще се постарая да направя своята версия на текста :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Еми дайте да викаме браво и на простотията... тя и без това е на почит в родна България..

Затова е темата, пич - да викаме браво. Та - БРАВО!

 

@ицко.0.о.оо..о..о.о..а.90.о9.о9.а9оа9а.9.я9о.9о.аяо8ая8оа-89Й

Пф, мързи ме да пиша... изтрих петнайсе чаршафа със съдържателен, изчерпателен, аналитичен и дълбокомислен, мъдър и откровен отговор, но го изтрих... отивам да се надрусам и да забравя, че има хора, които отварят теми като тази.

 

P.S. Брат, как го помниш тоя ник, ве, дагоева?! Паролата ти три шпации ли е?

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Речено - сторено :)

Ето я моята шлагерна интерпретация на текста на ИцкооооООоо00оОО0 :)

АХХхАхАхаХАХаххахахахХАХахАХАХаааах

 

П.С.: Изпълнението не е на западно ниво... :greenangel::hysterical::hysterical::greenangel::greenangel::hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Много мъка, много стръгАнье по тая китара!!! Аз лично бих добавила и бийт от "синтезатор" с характерните брейкове и по-изявена мелодична линия. Мустафа Чаушев няма ли регистрация във форума да направи хит от тази песен? :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, стига с дрязгите... Нека темата е за текста, а не за биологии, рапъри, чалгарки и т.н.

 

Имам въпрос към IcKo0o0o - от кога пишеш текстове?

 

Въпросният текст ми изглежда... стандартен. Не е нещо ново, прилича на разказана обикновена история. Може това да е било целта ти. Не знам как ще се впише ритмично в една песен, но това няма да го мъдря - твоя работа е да го приложиш както трябва.

Имай предвид, че наистина правописните грешки на места карат нас, които четем, да не приемаме текста напълно сериозно. Ще е добре да ги изчистиш.

 

Не приемай думите ми като хулене. Всеки започва с творчеството си от някъде. Ако искаш да се откроиш като способен писател/музикант/каквото и да е те чака много бачкане. Това се отнася за всеки. Поизчисти стила си, махни тези грешки, пък ако продължаваш да работиш може да излезе нещо интересно.

 

Айде, със здраве!

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, стига с дрязгите... Нека темата е за текста, а не за биологии, рапъри, чалгарки и т.н.

 

Имам въпрос към IcKo0o0o - от кога пишеш текстове?

 

Въпросният текст ми изглежда... стандартен. Не е нещо ново, прилича на разказана обикновена история. Може това да е било целта ти. Не знам как ще се впише ритмично в една песен, но това няма да го мъдря - твоя работа е да го приложиш както трябва.

Имай предвид, че наистина правописните грешки на места карат нас, които четем, да не приемаме текста напълно сериозно. Ще е добре да ги изчистиш.

 

Не приемай думите ми като хулене. Всеки започва с творчеството си от някъде. Ако искаш да се откроиш като способен писател/музикант/каквото и да е те чака много бачкане. Това се отнася за всеки. Поизчисти стила си, махни тези грешки, пък ако продължаваш да работиш може да излезе нещо интересно.

 

Айде, със здраве!

 

Този текст е написан за точно 20 мин преди няколко години.

Не ти приемам думите като хулене. Евала на поста ти. Критиките са за това да видиш къде са ти грешките , за да се стараеш да не ги допускаш повече.

Пича с рап шлагера в по-горния пост , който се "опитва" да пее и ръмжи като стършел в коруб, моля да продължи с китарата и да спрее с пеенето , щото съм пред шприц таа вечер като му чух Микса :greenball:

Има разлика от критика и заяждане , повече няма да ви чета простотиите , исках да изкажете мнение ( не отричам, че е комерсиален текста, и не разбирам защо ми го натяквахте 100 пъти ?! ) и благодаря на хората които си казаха това което мислят. Тези които си нямат работа и се чудят кой да нахулят и на тях благодаря за простотията не правите особено впечатление :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти май не разбра, че не става въпрос за комерсиално или не.

Не мога да разбера какъв точно хип-хоп, рап или р'н'б слушаш, че да го сравняваш с това, което ти си написал?

И не става въпрос да ми разправяш какъв бил "рапа" в България или чалгата, или каквото и да е...

Наистина ми е интересно според теб кое точно в твоя текст го прави "хип-хоп" или "рап", или пък "р'н'б"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Този текст е написан за точно 20 мин преди няколко години."

 

В такъв случай трябва да отделяш повече време за това занимание ако искаш да прогресираш. Лично при мен съм забелязал, че едно произведение може да бъде доработвано със седмици, месеци, в един случай - две години. Вярно, не през цялото време, а когато преценя, че имам какво да добавя/подобря. Писането не е шега работа, въобще.

 

Има разлика между "стандартен" и "комерсиален". Комерсиално е нещо, направено с цел печалба. Стандартно е... нека кажем, нещо обикновено и вече използвано до дупка. Вярно, двете се застъпват, но въобще не са синоними.

 

Т'ва е. Стига съм писал тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Според мен Flame го е нарекъл 'стандартен', за да не те засегне, че май си обидчив :) аз бих го нарекла по-скоро банален и изтъркан. Просто не е интересен, не грабва, не разчувства (поне мен не ме), с две думи - не ми харесва. А ти защо си решил да се занимаваш с писане на песни, а не с биология?

Вярно е, че се пеят големи глупости по принцип, но ти не искаш ли да достигнеш някакво по-високо ниво, защо се задоволяваш с посредственото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...само и само да дадем компетентно мнение...

Що трябва да викаме нещо изобщо?

И къде видя простотия в текста на пича?

Навсякъде!!!

 

И тирета има навсякъде ... Защо?

балиго?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох този текст преди време, запомних някои изречения. Сега е изскочил пак и реших да го прочета по-внимателно, защото откривам потенциал и идея, която подхожда на предпочитания от IcKo0o0o музикален стил. Въпреки, че личните ми музикални интереси са по-различни, имам отношение към хип-хоп и р&б музиката. Смятам , че текста постига добра ритмика, стиловата ориентацията е съвсем правилна. Интересно ми е да чуя и музиката, може и демо :) . От известно време ми допада този изпълнител и ако тук, от текста+музиката, се получи нещо завършено, вероятно също ще ми хареса.

 

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.