Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се научим да свирим на китара


Belgarad

Recommended Posts

малко :rolleyes: разсъждения...

Не съм чел или разглеждал книгата но все с нещо ще да е полезна...

Не знам защо масово се препоръчва на начинаещи да тръгват незабавно на уроци и да не си губят времето сами да се учат. Според мен нуждата от уроци идва в момент, в който си зациклил вече и нищо повече не можеш да извлечеш.

Не знам дали споделяте, но в началото се напредва най бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 36
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Личният ми опит показва, че точно в началото си е тегава работа... Мисля, че може да се напредва бързо едва когато разбереш и осмислиш основите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако начинаещите китарист си направят трудът да прочетат книжката, теми от типа на „препоръчайте ми школа за китара”, „какво да свиря за да стана като на Стиви Вай брат му”, „каква китара да си купя”, „как да си сменя струните” „какво е това кубе” значително ще намалеят.
Ти верваш ли си?

1,никой нема да я купи,щото не е на аванта (струва пари)

2,ний не четем,а пишем (чукчите и подрастващите)

3,винаги ще се намери у форума кой да отговори на предъвкваните 87467 пъти въпроси>

никой не игнорира готованците/консуматори,ега се сетят да ползват Гугъл или търсачка и т.н.

Това, от което се нуждае един съвременен начинаещ е учител
Да,па ако може и да не му плаща ,екстра ;) Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Личният ми опит показва, че точно в началото си е тегава работа... Мисля, че може да се напредва бързо едва когато разбереш и осмислиш основите.

"Бързо напредване", ако има такова, едва ли се постоига на етап, когато трява да се учат неща за по напреднали. Като експеримент направи така: пусни си ако имаш запис от първата година на заниманията си и след това съпостави с такъв от година по късно. Разликата е осезаема предполагам ... ^_^

После си намери някой запис от миналата година и запиши нещо сега... съпостави да видим дали има сериозен напредък както в началото или не съвсем....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@ultramega

 

Всъщност така наистина се получава интересна съпоставка. Реално наистина имаше... осезаемо подобрение, подобно на това, което описваш. После леко забавяне, но от друга страна още по-късно набрах скорост... Относително е!

 

Бих казал, че определям напредъка си не като правя съпоставка с това, което съм свирел преди, а с това, което мога да свиря сега и с това, което ИСКАМ да мога да свиря ^_^ Така че дори наистина в началото да съм бил трагедия, по-късно да съм свирил "криво-ляво", по-важно ми е колко се доближавам до целите си, а в такъв случай не бих си определил началния напред като по-бърз.

 

Здраве да е. Много философия настана...

Редактирано от Flame
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено човек, колкото повече научава, разбира колко много има да учи още :)

Разбира се никак не е задължително всеки да бъде съвършен ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накратко,нямам база за сравнение с друга литература от този тип,нямам китара все още (но ще е скорооооооооооооооо) където да приложа наученото от книгата и да продължавам да го прилагам,ОБАЧЕ книгата ми направи впечатление с кратките си и разбираеми уроци,пояснения,.....имам чуството че едва ли не само да имам китара в ръцете си и веднага ще чукна правилно почти всички акорди,хайде за скалите нема да говоря.

 

предстои ти сериозна изненада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нека да внеса малко разяснения по темата. Книгата не е някаква панацея. Ако някой си я купи и хоп ще стане бога на китарата. Добър се става с яко свирене по цял ден, всеки ден, това е ясно. Определено е добре да имаш учител, но ако е някой познат в квартала например „бай Георги дето много свирел на китара” вероятността да се сдобиеш с крива постановка е доста по-голяма от колкото ако прегледаш някой урок от книга или интернет. Добрите учители се намират трудно по две причини - трябва да могат да преподават и да могат да свирят, а това не е лесно, не е и евтино.

Когато човек е начинаещ китарист има адски много неща които не знае, дори да има учител след като не знае за тях няма как да попита. Затова книгата представлява полезно помагало - информирате за голяма част от нещата, ако ти е любопитно ще намериш кой да попиташ и как да научиш повече, ако ти е малко информацията която си научил там.

А относно цената не мисля 20 лв. е много за книга. Това е полезна инвестиция, за разлика от 20-те бири в парка, които можеш да изпиеш за същите пари.

Редактирано от Belgarad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Понеже притежавам двете(Фил Капоне и Китара for Dummies) "школи" и съм запознат подробно с тях, препоръчвам следното - първо да се премине през Фил Капоне, защото е много елементарна и е само за съвсем новаци, след това Китара for Dummies и нейните производни, защото е доста по-подробна и твърдото ми мнение е, че е достатъчно добра не само за начинаещи, но и за напредващи, въпреки недостатъците и!

 

:D П.П. Четете всякакви школи, защото навсякъде има по нещо полезно и не е губене на време! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично китара фор тъпи е по-добрата книга...Имам ги и двете, има какво да се научи от тях.

И аз съм на мнение, че е по-добре човек да се учи с книги, видео уроци и тн, и после, когато достигне максимума сам, да тръгне на уроци при добри учители, вече за гонене на сериозно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Днес си взех книгата "Как да се научим да свирим на китара" на Фил Капоне Корица Някой чел ли я е и какво мислите за нея?

Редактирано от UnbreakableBond
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Какъв е проблема ? ..имаш книга и се страхуваш да я прочетеш . ...както и постовете преди твоя..

Значи книгата не става - изхвърли я . Вземи и напиши ти една. Явно писането ти се отдава по-добре от четенето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах тези школи и ги препоръчвам и с днешна дата:

 

9781423444107.jpgGuitar%20Slinger.jpg

 

Само че говоря за 93-94 година и естествено и двете си ги бях преснимал на ксерокс от друг, който си ги беше преснимал преди мен.Така беше, но свирехме с хъс и без мрънкане.Никога не съм виждал тези школи в оригинал, обаче ги изядох с кориците на времето.

 

п.с. - втората обложка е примерна, защото моят екземпляр нямаше снимана обложка (сега екстри), но нали имаше запис на касетата, така че всичко беше наред.Иначе в нея бяха представени разработки на откъси от Dokken парчета.

 

А вие ревете, че 20 лева били много.Всяка книга за начинаещи може да изиграе положителна роля, стига автора да не е някой идиот, решил да се прави на интересен.

 

За съжаление нямам представа откъде може да си ги намерите.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.