Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокалните процесори


JD

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Следя с голям интерес темата от самото начало, anomandrus - голямо БЛАГОДАРЯ за полезната информация, която споделяш! Интересът ми е в полза на TC HELICON :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чудя се само аномандрос ли ползва ефекти и процесори за вокали?

 

Хайде певци направете нещо по въпроса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ванка, с удоволствие се възползвах от вече работещата система за рейтване на постовете и ти нашляпах плюсовете на ревютата! :thumbs_up:

Съвсем скоро ще ги качим и на сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Мерсаж!! Аз реших да си оставя и двата процесора защото се допълват много добре. TC Helicon-a го ползвам вкъщи и ми върши страхотна работа с Cubase докато Boss-a има страхотни бленди за Live. Скоро ще купувам и една мониторна система от среднобюджетен клас на която също ще направя ревю. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

опс тази чудесна тема е позанемарена. Няма ли най-после да се качи някое ревю на дигитек вокалните процесори?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С най-голямо удоволствие бих прочел някое. Моите впечатления от тях са доста добри. Преди време имах един хармонайзер, който беше страхотен и който 100 пъти съжалих че съм продал. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

интерсуваме някой имал ли е вземано давано с процесорите на диджитек vocal 300 или пък Vx400

 

ако има би било чудесно да сподели вчепателния :-)

 

или пък може и от тези Live2, 3....

Редактирано от Acei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Драги певци, Първо искам да ви пожелая много здраве и щастие през новата година и разбира се много професионални и певчески успехи.

 

Би било чудесно ако някой направи представяне на Digitech vocal 300 ili VX400

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здрасти.

 

Първо да уточня: говоря за VX400, макар че са много сходни.

 

Както можеш лесно да се убедиш от всяка снимка, процесорът визуално прилича много на китарната версия. Банките се сменят аналогично - нагоре и надолу, като имаш байпас, разбира се. Подходящо е, ако имаш базова "банка" и сложиш съответно под и над сходни "банки" примерно с повече дилей или с pitch bend.

 

Всякакви "втори гласове" звучат доста странно. Сравнявам с Boss Vocal Performer VE-20, където нещата са значително по-реалистични. Също отстъпва с доста на Boss-а в самото качество на ефектите. Много е важно за каква музика ти трябва и дали искаш да го използваш на репетиция или на сцена. 

 

Моят съвет: изгледай в youtube клипчета и прецени. 

 

Не бях много обстоятелствен, но се надявам да е от помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

Здравейте!

Купих си, след кратко мислене TC Helicon Create XT..

ще се опитам да драсна някакво "ревю" но едва ли ще достигна нивото на колегите по-горе

така че пиша, ако има въпроси, се мъча да отговарям!

 

Първо, премислих точните нужди, който имам, за да не купувам нешо, което няма да ползвам на 100%

цената на ефекта е 110 евра в Томан, дойде супер бързо през Динакорд, има-няма 6-7 дни!

 

Супер изработка, мега здрав, лампичките се виждат от всякакъв ъгъл.

 

 

повечето колеги си купуват процесор, за да пеят и да им наслагва всякакви хармонии и т.н., дори и Мики-Маус-ефекти. в моята група, пеем 3ма човека, та нямах нужда от хармонии и дву-гласи...само щяха да пречат.

 

аз търсех метълски дилей, за припевите, на втора банка лек реверб за куплетите, и да мога да изключвам всичко, докато говоря между песните

 

Има изключителна важна функция - един бутон TONE - съчетава в себе си Де-ес-ер, компресор и нещо като EQ - с три позиции - един вид преамп...само заради тази функция си струва парите - супер яко повдига микрофона в общия микс...вече не ми се налага да се надвиквам с комбота и комплект барабани - винаги звуча една идея отгоре, без риска от микрофонии..

 

 

 

ефекта предлага точно това - седи си на пода, има он-офф, има 100 фабрични ефекта, които могат да се модифицират,  и с един бутон превключвам между реверб и дилей...точно, лесно, ясно....

 

направили са банки по стилове, като след като модифицираш блендите може да си постигнеш целите..

 

Леко неудобно са направили преминаването между банките - задържа се бутон А/Б, той влиза в режим смяна на стиловете, избираш, пак задържаш, и това е....или се навеждаш до него и с пръст прескачаш бързо...

 

В този аспект Voice live Touch е перфектен - имаш 5 бутона, правиш си 5 ефекта за различните песни, имаш и Он-Офф....но там пък е неудобно, защото трябва да е закачен на стойката за микрофона...супер би бил удобен за клавирист, примерно, да си му седи подръка и да си цъка...

 

Ефектите са с мноооого добро качество - има си реверби, дилей, мегафони, фленджер, хорус, има и ВОКОДЕР му викам аз, те го водят HardTune

 

Много дебело да подчертая  - НЯМА хармонии, няма нищо което да прави гласове отгоре, отдолу, по средата и т.н. - за тази цел са големите братчета Voice Live Touch, Voice Live 2 и т.н.

 

От мързел още не съм го регистрирал в интернет...има ъпдейти, както и програма, с която да пренареждаш банки, бленди, ефекти и т.н..

там мисля че ще излязат интересни неща...

 

иначе от прдуктите на ТС, подобен ефект е TC Helicon Mic Mechanic - малко по-скъп, около 280лв, той предлага дилей, реверб, споменатия бутон TONE, и още една функция за корекция на пеенето - предполагам помага за фалшивите тонове....ако се бях зачел повече, преди да го взема Create XT, може би щях да взема него...

 

Create Xt предлага и включването на 3way footswitch, който честно казано, не знам какво повече ще предложи като функции, след като съм си направил блендите и ползвам точно 3....той е по-скоро за големите процесори, където има луупове, хармонии и т.н....

 

ето този клип много помага да се разбере ефектчето и функциите му:

 

Като извод, много съм доволен, и някой ден ще си взема някой от по-големите модели...засега просто не ми трябват тези функции

 

пак казвам - който търси лууп, хармонии, октавери и други, които не им знам названията - НЯМА да ги намери тук...

 

ако има нещо, питайте !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с риск да ме погнете заради това което питам, как ги намирате ефектите в този активен миксер, сложили са доста ефекти но дали вършар работа?

http://www.behringer.com/EN/Products/PMP1680S.aspx

Поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 

Здравей приятелю...имам голяма молба към теб , може ли да ми помогнеш при разучаването за ползване на процесора Voicelive Touch на TC Heicon защото не мога да включа към миксера си....ето това ми са координатите https://www.facebook.com/konstantin.igribozov...

Редактирано от musicman
Цитирай както трябва
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, светнете ме малко относто ефекта de esser , компресора ми е ясен обаче това животинче не мода да го разбера каква му е фишункцията и какво всъщност прави???

Мерси !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.