Към съдържанието

Снимка

Вокалните процесори

• Please log in to reply
68 отговора на тази тема

#61 misterj

misterj

Пристрастен

• Members
  • PipPipPipPip
  • 932 Мнения:
  • Инструмент:mix

Публикувано 11 юни 2015 - 05:06

Просветлението е, че понижава динамично звуци, съдържащи "ссссс". Светлината е, че може да понижава всяка честота на която се настрои. Грубо - еднобендов динамичен еквилайзер....резултатът може да се постигне и с компресор, ако има Q

Този пост е редактиран от misterj: 11 юни 2015 - 05:07

#62 LP1

LP1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 77 Мнения:
  • Инструмент:вокал

Публикувано 11 юни 2015 - 07:45

Много благодаря ! :)

#63 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2185 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 11 юни 2015 - 08:13

Колеги, пейте със собствените си и неподправени(изефектчени) гласове - няма по-сладко(и фалшиво) нещо, вервайте ми!
:yes: :beer:

@Лими върви го кажи това на някой китарист хахаха :hysterical: :hysterical: ...

Лими, пея от 20 години (често фалшиво smile.gif :) ) и съм разбрал, че малко ривърб и напр. една лека хармония могат да направят чудеса с гласа на един вокал. Тук не говорим за модулации, аутопич и т.н., въпреки, че и те си имат своите приложения. Въпроса е какъв краен ефект искаш да постигнеш. Просто един вокал трябва да познава добре гласа си и да може да си настрои правилно ефектите.

Живота е странно и неочаквано променящо се нещо! Т.е. - от година и половина ползвам

и много съм доволен! Т.е. - не че станах по-добър певец, но удоволствието е страхотно!

Този пост е редактиран от Лими: 11 юни 2015 - 08:17

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#64 irrealizable

irrealizable

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 80 Мнения:
  • Инструмент:пиано, китара, вокали

Публикувано 13 юни 2015 - 02:22

Здравейте!

Купих си, след кратко мислене TC Helicon Create XT..

ще се опитам да драсна някакво "ревю" но едва ли ще достигна нивото на колегите по-горе

така че пиша, ако има въпроси, се мъча да отговарям....

+1 за Create XT на TC Helicon. Преди няколко години го купих от колега за 300лв, когато на пазара беше малко над 400лв. Поевтинява техниката, а сега гледам, че вече не се предлага и единственият вариант остава на старо. Изключително опростен и интуитивен дизайн, лесно се добавят всякакви ефекти на банките. Ако не ме лъже паметта, всеки стил/ефект има по 9-10 вариации, които можете да избере при задържане на съответния бутон. MIX настройката е страшно полезна. Най-основното, което трябва на един вокалист, даже с някои глезотии. :)

#65 LP1

LP1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 77 Мнения:

Публикувано 30 юли 2015 - 14:34

Колеги намерете един Криейт ЕксТи и за мен , втора ръка разбира се , ако някои има за продаване да пише.
Поздрави !

#66 musicman

musicman

мракобесник

• Admin
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 6883 Мнения:
  • Инструмент:Китара

Публикувано 30 юли 2015 - 18:38

Тези оферти си ги правете в базара.
People who complain about problems don't change the world. People who fix problems do!

#67 LP1

LP1

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 77 Мнения:

Публикувано 05 август 2015 - 22:57

Аз между другото имам Vocalist VL3D, които има usb връзка и се чудя дали няма някаква саунд карта в него, та да го ползвам за зписи.

#68 rockstarr

rockstarr

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 52 Мнения:
  • Инструмент:Вокали

Публикувано 15 март 2016 - 20:10

Върти ми се из главата да пусна моя Create XT за продажба! естествено в базара, но нека някой, който е чел тука писанията ми, да се възползва с предимство!

230лв примерно...на 10-ина участия е....

#69 Beatfan

Beatfan

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 17 Мнения:

Публикувано 20 януари 2018 - 14:17

Здравейте, купих си този вокален процесор - TC-Helicon Perform-V

oTdVzAb.jpg

Мога да му направя кратко ревю, след като го ползвам известно време. Като цяло има всичко необходимо, направено е удобно и лесно за използване. Интересува ме на този етап, ако някой го е ползвал, да помогне с малко по-подробна информация относно настройките му. Може да си го направиш на слух, но аз бих искал да имам повече информация. Например Double, Reverb и Echo, всеки един има по 4 различни режима на работа (presets) на които се настройва силата на всеки. Интересува ме например на Double ефекта, какво точно прави всеки от 4-те презета, тъй като я някой има леко закъснение, в друг добавя малка промяна в тона. На официалния им Support на сайта няма достатъчно подробна инструкция. Тази, която са качили не навлиза в подробности, като описание на закъсненията и.т.н.

Ще съм благодарен на всяка информация, защото настройката "на слух" е доста по-трудоемка, отколкото ако знаеш какво променяш :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни