Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокалните процесори


JD

Recommended Posts

...аз лично бих избрал вокалистката.

 

хе-хе ... съвсем случайно я познвам лично ... казва се .... Sheena Loza

 

действай .... http://www.facebook.com/pages/Sheena-Loza/103546934805

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hysterical: Ползвам за ''live'' TC Helicon harmony G

 

TC Helicon harmony G

 

Аз преди имах TC Helicon VoiceTone Create и бях много доволен! Изключително класни дилеи, ривърби, както и интересни симулации на мегафон, вокодер и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Списание Про-Техника, брой Август: http://www.protechnica.bg/pdf/PT_No26_Aug_10_V2.pdf

Има интересна статия за вокалните процесори "TC Electronic".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам следните неща:

 

1. Лампов микрофонен преамп.

2. Компресор / гейт

3. Digitech Vocalist VR - от него използвам само хармонайзера и то само в определени моменти тъй като reverb- а не ми харесва.

VR-635a4bd002c648334af05662c0f1581b.jpg

4. Alesis Quadroverb - стар ефект но с доста добри семпли.

alesis_quadraverb.gif

 

Преди използвах един ефект на TC Electronics но Qudraverb-а ми харесва повече. Това е лично мнение.

 

Важното е да не се прекалява с ефекти но пък изцяло сухото пеене не ми допада особено.

При запис използвам чиста линия (оставяйки само микрофонния преамп) и после добавям нужните ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От няколко месеца се радвам на Роланд Бос. Моделът е тазгодишен и го докопах веднага след като бе достъпен в Бг.

На репетиции му се радвах много, но разбрах какво може и какво е злато едва,когато заработихме заедно на сцена.

Най-си ме изкефи Лупърчето ,за възможностите на хармонайзера да не говорим...ривърби,дилеи,всякакви симулации. Благотворни са и лимитера и компресора вътре. и висчко това просто обезсмисляше каквито и да е корекции в пулта по време на работа.

 

 

Въпреки това ,имам набелязана втора 'играчка' ,а именно

 

http://www.tc-helicon.com/voicelive-touch.asp

 

Босът е разкошен,но нямам мобилността на сцената с него. Не винаги съм близо до пулта-всяка сцена и всяко участие са различни ,а това чудо на Тс електронокс си го боцвам на стойката,а нея си я мъкна с мен където си поискам, не се спъвам в кабели, има си тъч пад и не танцувам "казачок" върху някакви педали,докато си намеря подходящият саунда

 

Та стискайте палци да си купя новата 'играчка' скоро :cheers2:)

Редактирано от imagines
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля.че е около 400 евро в Томан. Два пъти по-скъпо е от Босът (190евро в Томан ,а в Бг е 210евро) , обаче ,ако си погледнал характеристиките му,ще разбереш,че си заслужава ...

Пускай тото,още не са ударили джакпота :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ох, очаквах нещо от рода на 1200 европейчета :bravo: напоследък се чувствам доста паричен (без реално покритие; много особено усещане - чувстваш, че имаш пари, а пък нямаш, обикновено ми е обратното), то сигурно от мечтите и творческия устрем - та ми се струва добра цена за тва, което видях на сайта.

иначе взех билет от извънредния тираж на националната парично-предметна лотария за подкрепа на културата в засегнатите от кризата общини ... стискаме палци :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да си взема вокален прцесор но незнам какъв. Насочил съм се към Behrniger заради ниската цена. Колебанието ми е между тези две неща:

1. http://www.behringer.com/EN/Products/FX2000.aspx

2. http://www.behringer.com/EN/Products/DSP2024P.aspx

 

Първият линк ми е приоритета.

 

Идеята ми е някой наясно ли е каква точно е разликата между двата модела? Имате ли наблюдения от тези два продукта? Кои от двата си заслужава да се вземе?

 

Ще прекарвам микрофонен сигнал през тях.

Отворен съм и да чуя други предложения за марки и модели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е доста по-добре да си вземеш нещо втора употреба което не е Берингер отколкото да купуваш тея дръвца. Намират се TC Electronics за по 200-300 лв. втора ръка и вършат добра работа. Аз лично продадох един за 250 лв. преди няколко месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой ползвал ли е (или поне знае ли) софтуерни процесори, аналогични на Guitar Rig и Amplitube?

 

П.П. Моля без поучителни коментари и спорове за/против това :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че питаш за вокали...

В интерес на истината няма особена нужда като става дума за софтуер да е 500 в едно и на практика можеш да си наредиш няколко плъгина един след друг.

И все пак вокални "софтуерни процесори":

Voxengo Voxformer

Antares AVOX

Yamaha Vocal Rack

AF Prosoniq VoxCiter

BBE (exciters)

 

Аз съм обикновен певец, не съм producer/mixing/mastering engineer, но за глас много харесвам компресора на Softube Tube-Tech CL 1B, който е емулация на едноименният компресор на Tube-Tech. За Reverb и Delay не мога да ти препоръчам нещо конкретно, защото не съм такъв разбирач.

Хубаво е преди да влезеш и да обработваш софтуерно, да имаш един хубав preamp и A/D (D/A) интерфейс, за който си прочел добро ревю относно latency и jitter.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за http://www.tc-helicon.com/voiceworksplus.asp и за http://www.tc-helicon.com/voiceworks.asp ми идват доста "соленички" още повече че не се занимавам професионално с музика. Иначе съм чел че това е "мерцедеса" (въпреки че нехаресвам и некарам мерцедес) по темата и затова се спрях на Behringer - ите.

Благодаря за мнението

Надявам се някой да ми разясни малко повече за възможностите на една такава машинариика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за TC Helicon. Говоря за двупроцесорните ривърби на (напр. M350) TC Electronics като ето ТОЗИ. Такива излизат във форума от време на време за по 200-230 лв. Нов е по-малко от 400 лв.

 

Иначе и един Digitech Vocal 300 например би ти свършил по-добра работа. Наскоро един се продаде за 200 лв. което не е много.

 

Но в крайна сметка ти си знаеш най-добре. Само се опитвам да те насоча в правилната посока при по-евтините решения. Behringer си е (твърде голям) компромис.

 

Аз пък взех един Boss VE-20 за проба. Вчера си наредих набързо едно парче в Reason и му записах вокали с процесора за да видя резултата. По принцип записвам чисти неща и после обработвам в Cubase но в случая не стана зле. ТУК можете да чуете.

Редактирано от Baby Thomas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.