Jump to content
Българският форум за музиканти

Вокалните процесори


JD

Recommended Posts

Крайно време е да отделим една по-обширна тема на вокалните процесори, колеги. Без никакви лекции от страна на когото и да е, of course, но споделете: ЗА използването на процесорите за глас ли сте, защо, какъв използвате/сте използвали/бихте използвали, какви ефекти конкретно използвате и за какъв стил, с какъв микрофон и т.н.

 

Има още много подтемички, свързани с вокалните процесори, които ще изникнат. Надявам се, че все има някой излъгал се да използва такива джаджи :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях случайно на един дет/блек метъл саунд чек (не ги различавам, нито им разбирам). Германци нек'ви бяха. Вокалчето беше едно такова мъничко и... обикновено. По едно време както си говори като нас нормално, врътна педала на един проц и гласът му стана турбо-мега-злокобен. Явно нек'ав питч-шифт запали. Не знам дали октава или повече, но стана един нечовешки грухтеж. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам никой вокал от форума да не използва/да не е използвал процесор.

Помагам: дайте мнение за TC Helicon, Digitech Vocal 300, Digitech VX400...

 

Другите подсказки са в първия пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@antonium - Voice Box-ът изглежда интересен. Сподели за какъв стил го използваш, какви ефекти и т.н., моля!

 

Аз съм с тази машинка отскоро - Digitech VX400. Засега съм с 2 по-базови patch-а и 1 по-експериментален с безумен delay за loop/overdub - голяма психария става...

 

digitech_Vx400-lg.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JD, интересно ще е ако имаш възможност да направиш кратко аудио ревю: примерно част от песен, в която ползваш един или друг пач.

Мерси

 

п.п.между другото темата е супер, и аз писах преди няколко дни, ама явно са сметнали, че е офтопик, щото не си виждам поста :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Вяра, за съжаление нямам подходящи условия за нормален запис... Използвам дигитален delay (вместо симулацията на аналогов - мътнее сериозно при по-дълъг feedback), room reverb (съвсем малко, иначе се "бие" много сериозно с delay-а), никакъв mic-modelling, преампът си е direct... Базов patch.

 

За по-шантави неща слагам много дълъг feedback и високо ниво на самия delay, като в реално време променям time-а м/у повторенията. Получава се нещо като loop-ване.

 

Наистина трябва да има аудио файл и при възможност ще кача, дори с кофти качество.

 

Очаквам и други да споделят опит, марки, модели, стилове и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:icon_shithappens: Ползвам за ''live'' TC Helicon harmony G

 

TC Helicon harmony G

 

Както и вградения в миксера ми Alesis

 

Доволен съм и от двата вокални процесора,за работата,която вършим,даже е много.

 

По-нататък бих потъсил евентуално някои от по-ниските модели на Lexicon,

 

По мое мнение това са три от добрите вокални процесора като марка :pray:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм пял с вокален процесор..

 

В интерес на истина си включих микрофона за ташак към VOX-а за китарата...

 

И се получи мега дисторжън гласчето..Направо на Джеймс Лабри в Dark Eternal Night избих.. :D

 

Иначе би ми било интересно да науча нещо повече за използването на вокални процесори!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не съм пробвал никога,а бих искал,но това трябва да го видите вокалният процесор е нов-2010г.-модел на Роланд,прецентацията му с песен на Пинк направо ми разби очакванията за промяната(в положителният

смисъл на думата) "Чек дис аут"-

"енд дис"-

"енд дис уан"-

 

п.с.

аз лично би избрал вокалистката.

Редактирано от Stoil simeonov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.