Jump to content
Българският форум за музиканти

Преди да пуснеш нова тема...


Recommended Posts

Ултимативен наръчник на новака

(с помощта на поточна диаграма)

 

flowchart.png

 

Точка 1) Прочети следната тема - >>цък<<

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Надявам се да не съм. Просто исках да направя нещо, с което да улесня по някакъв начин живота на админите, пък и да е в стил cracked.com :) . На мен лично ми се убива желанието да влизам в раздел "Китара", като знам че постоянно се публикуват отново и отново до болка познати теми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината всеки проблем е различен и дори и да има 1000 теми по въпроса обикновено точно това, което ти трябва го няма там или не е обяснено. От опит казвам, търся из търсачката, но точно това, за което питам, го няма. Така че просто трябва да подхождаме с разбиране, стига темата да не е неграмотно написана от сорта на "ми искам китара, някфа кфа да е до еди-колко-си-лева, кфо ше ми препоръчате".

 

Пък и често, когато някой има проблем, не му е до ровене из търсачки и отсяване на информацията от стотици безсмислени постове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е! Мерси. Дано да влезе някак си в действие и да помогне за отстраняване на хаоса.

 

Добре. Интересно тогава вие какво предлагате за отстраняването на този проблем? Да избегнем тъпите въпроси и спаменето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам начин да се премахне проблема със спаменето. Ти и 1000 ръководства за ориентиране във форума да сложиш, пак не става.

 

Първо - трябва да мине известно време преди човек да започне да се ориентира във всеки един форум. Тъпите въпроси ги задават хора с проблем, които от нищо не разбират, влизат за пръв път във форума и със сетни сили питат в очакване да ги огрее щастието. Такъв човек е почти невъзможно да го накараш да разгледжа алгоритмични схеми за пускане на нова тема.

 

Второ - както казах, всеки проблем е уникален (в повечето случаи) и което е обяснено и разбрано от един, друг не го разбира и трябва да му се обясни по друг начин.

 

Тъпите теми - ignore. Грамотните питания им отговаряме, въпреки че се повтарят. Не виждам нищо фатално в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Поздравления за труда , който си си направил, но аз лично съм скептичен за резултата.

Може би мярката трябва да е по драстична, да могат да пишат потребители минимум 3 месеца след регистрацията си да речем... така новорегистрирания човечец постъпил във форума само и единствено да намери отговор на проблемчето си, без да е обърнал внимание че има писано по въпроса вече, ще трябва да почете 3 месеца и ако все още има въпроси да ги зададе.

А ако форума трябва да е по съдържателен и по изчистен от глупости, би могло да се ползва принципа с поканите- нов потребител да може да се регистрира само с покана от член на форума и ако трябва да е още по стриктно да кажем може само вип потребителите да дават такива покани(е доста груба мярка, но вероятно ще има ефект, но и това разбира се си има недостатъци)

Но предполагам че всички тези предложения вече са минали през ум на модераторския екип и щом не са реализирани вероятно са отхвърлени.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако имаше условие новите потребители да пишат минимум 3 месеца след регистрацията,това щеше да спести на форума доста мои глупости.Също така съм твърдо "ЗА" в специализираните раздели да отговарят само хора,които имат конкретно решение по конкретен проблем.Освен,ако темата не изисква друго.

А това,че в 1000 теми няма отговор,който да ти върши работа,не е вярно.Има доста полезна информация,но е разхвърляна между несъдържателни постове,в това число и мои.Освен с ограничения,не виждам как по друг начин ще се отсява полезното от безполезното.С молби няма да стане.

Не искам да разграничавам себе си от спамерите,които разводняват теми.Нито от хората,които задават тъпи въпроси.Просто за да има ред,трябва да има правила.За да се спазват правилата,трябва да има предупреждения,после санкции.

Редактирано от arebegai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Добре. Интересно тогава вие какво предлагате за отстраняването на този проблем? Да избегнем тъпите въпроси и спаменето?

 

Форумите са изпълнени с тъпи въпроси и спам. Това е като правило номер 1. Ако ги игнорираш - темата просто потъва, а авторът й може сам да се досети, че щом не получава отговори, може би е време да ги потърси сам.

Проблемът е, че всеки се включва със саркастичен отговор, с цел да спечели Интернет-точки и така темата стои горе няколко дни, а авторът така и не получава отговор. Всъщност, може би остава с впечатлението, че "тия музиканти са задници". Не знам колко е далеч от истината, ама напоследък съм на мнение, че колкото по-късно го разбере - толкова по-добре.

 

А ако настоява и си бъмпва темата на всеки час - сам си е виновен ако отнесе 2-3 еШамара.

 

Относно темата - иронично е, че всъщност Е за говорилнята. Май някой не си следва flowchart-а. Надявах се поне да е хумуристичен :)

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Относно темата - иронично е, че всъщност Е за говорилнята. Май някой не си следва flowchart-а. Надявах се поне да е хумуристичен :)

 

Прав си, така е(ако наистина следвам стъпките). Но пък исках темата да бъде прочетена от потребителите тук в раздел "Китара", защото е насочена малко или много към тях. А за хумора, сори - platzmangel или както се вика не ми стигна мястото :)

 

П. П. Ако исках да направя нещо хумористично, щях най-вероятно да измъдря нещо такова.

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че на тази тема ТОЧНО ТУК И Е МЯСТОТО! Защото тук май положението е най - оттървано и драматично. Вярно е че някои теми се отклоняват но понякога се стига до доста интересни и полезни пряко или косвено (според мен поне) разговори. Когато това се прави самоцелно обаче, тогава не е добре. А какво ще спре другите гадости? Никому не нужният пълнеж? Ако форума беше книга която всички заедно пишем то би ли ви било интересно да я четете? И каква точно кнга се получава в момента? Как да разберем кое е нужно и кое не? На вас кое не ви харесва? Или харесва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво ама тая тема ако не се допълва всеки ден и не седи на първа страница ще си събира прашец, при положение, че хората не четат важните теми преди да пуснат, не зная защо ще седнат да четат тази или подобни, те пускат една тема, която стои най-отгоре в раздела и питат едно и също...

до автора нищо лично ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ще бъде, ако си остане обикновена тема. Ако модераторите решат, че е достойна да се бодне във "Важни", то тогава този пробем отпада(разбира се, тогава човек трябва да си направи труда и да я отвори и прочете от там).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.