Jump to content
Българският форум за музиканти

TOTO


TEDY

Recommended Posts

Иначе, не виждам смисъл да си правиш авторска музика само за да си я слушаш вкъщи и да подариш ЦД на няколко авера...

Ей това си изречение искам да го обясня. :read:

Виждам смисъл в записването на авторска музика, но: След като я запишеш, трябва Задължително да направиш следващата крачка и да се опитваш по всякакъв начин да я популяризираш. Тъй като в нашата мила родина - а още повече в провинцията - издаването и тиражирането е трудна работа (по ред причини), то да се докараш до популярност е непосилен труд.

А да излезеш в клуб и да напълниш програмата с 90% авторски, които никой не е чувал, означава да станеш досаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 35
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Тва не става отведнъж нали се сещаш. А и има готови примери да ти дам че тва не е верно. Че и във форума се мотат :D . Ай няя спорим за глупости. Всеки с идеалите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе понеже темата е тъй конкретно формулирана ТОТО, пък аз не виждам никъде да се пише нито за Дейвид Пейч, нито за Лукатър, нито за Саймън Филипс ще си позволя да взема отношение...

Според мен всеки музикант трябва да прави авторска музика! Или иначе казано музикантът трябва да бъде творец...и да даде нещо от него! Не че не може без творчески напъни...ама тогава нещата изглеждат леко несериозни :)

А когато се говори за група - естествено, че трябва да се свирят кавъри, но без това да е крайна цел...пак казвам това е според мен! Групата една банда би следвало да увеличава броя на авторските композиции докато не останат само няколко кавъра за "цвят". Има достатъчно много групи в София които на участията си в клубовете свирят основно авторска музика и това само по себе си е достойно за уважение :)

Да не говорим, че голяма част именно от тия групи вече са станали еталон за подръжание как да се правят нещата в България!! :read:

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо и въобще не съм имала намерение да споря. От моето ъгълче на географията нещата стоят точно така, както съм ги написала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе понеже темата е тъй конкретно формулирана ТОТО, пък аз не виждам никъде да се пише нито за Дейвид Пейч, нито за Лукатър, нито за Саймън Филипс ще си позволя да взема отношение...

Според мен всеки музикант трябва да прави авторска музика! Или иначе казано музикантът трябва да бъде творец...и да даде нещо от него! Не че не може без творчески напъни...ама тогава нещата изглеждат леко несериозни :godbless:

А когато се говори за група - естествено, че трябва да се свирят кавъри, но без това да е крайна цел...пак казвам това е според мен! Групата една банда би следвало да увеличава броя на авторските композиции докато не останат само няколко кавъра за "цвят". Има достатъчно много групи в София които на участията си в клубовете свирят основно авторска музика и това само по себе си е достойно за уважение ;)

Да не говорим, че голяма част именно от тия групи вече са станали еталон за подръжание как да се правят нещата в България!! :read:

 

:hello:

Точно така. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.