Jump to content
Българският форум за музиканти

Учител за тарамбука у София


Recommended Posts

Абе хора, помагайте искам да си намеря учител за тарамбука в Сифия, та и в БГ да е, но това се оказва непосилна задача. В нета няма дори намек за подобна информация. Ако не друго, поне да ме насочиет в правилна посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

това по принцип е инструмент на който човек се учи сам:)по принцип де.. <_<

 

с гледане и експериментиране,щото е НАРОДЕН инструмент... :read:

 

ходи където хората свирят на такова и питай и гледай кат ти е такъв мерак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи по сватби и на заниманията на някой танцов ансамбъл:)Тук, в Русе намерих едни,свирят на живо докато децата играят хората,може да се научат доста неща:)А иначе,май наистина се оказва,че сам можеш да се научиш доста добре,ама и слушай повече музика.Опитай с "Харем",интересни са:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи по сватби и на заниманията на някой танцов ансамбъл:)Тук, в Русе намерих едни,свирят на живо докато децата играят хората,може да се научат доста неща:)А иначе,май наистина се оказва,че сам можеш да се научиш доста добре,ама и слушай повече музика.Опитай с "Харем",интересни са:)

Я от тях съм почнал :)

 

Иначе това за тарамбукска сбирка е много яко като идея.

 

То между другото в Южния парк в София са се правили такива, ама не знам дали още се правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Има един човек за тебе :happy: Петър Бонев се казва. Свири на гайда, никви пари няма да ти вземе. свири или в градинката пред софийския, или пред НДК - аз съм бил при него на "уроци" ако може да се нарече така.Намери го и желанието ти е изпълнено ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

ще ми се да задам 2 въпроса: откъде мога да си намеря евтина тарамбука, диаметър около 25 см. под евтина разбирам нещо втора ръка. разбира се ако Ви попадне джембе или конга на ниска цена съм отворен за предложения. втория въпрос - добра идея ли е върху метално тяло да опъна естествена кожа или металът звучи добре само със синтетика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, помагайте искам да си намеря учител за тарамбука в Сифия, та и в БГ да е, но това се оказва непосилна задача. В нета няма дори намек за подобна информация. Ако не друго, поне да ме насочиет в правилна посока.

Ами маи темата е малко стара... ако толкова много ти трябва у4ител по тарамбука свържи се със Маржа Палиева от музикалното у4илище /в София/

Тя има у4еници които свирят на такъв тип ударни като: тарамбука,конги,бонгоси и тн

Освен това тя със сигурност може да те насо4и за някои местен преподавател ако държиш непременно да преподава само тарамбука или пък нивото ти е супер високо! :blink:

А и друго ти бг- фолклор ли изкаш да свириш на тарамбука или изобщо.

Между другото вси4ки инструменти от типа hand percussion като конги,тумби,бонгоси,тарамбуки имат доста сходни неща във звукоизвли4ането така 4е която и школа да вземеш за някои от тия инструменти ще ти е от полза за тарамбуката.

Сега се сещам за:"Ръководство за обу4ение по афро-кубински ударни инструменти"-Весела Сав4ева/от българските школи/

Също може да вземеш някоя школа или видео-уроци за джембе тоя инструмент е по4ти иденти4ен със тарамбуката /даже пове4ето от ударите им се препокриват/.

За Джембе има тонове информация в нета защото е доста популярен в момента в Германия и USA.

 

дано сам те ориентирал малко :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:headbang: Плиятели, отдавна се занимавам със свирене на тарамбука. С няколко мои приятели сме известни в софийския хай-лайф с посещенията си в четвъртък в Кабаре, но там спряхме да ходим.

От извстно време се събираме в Сарай - в пешеходния подлез на НДК. Там едно от нашите момчета - Рами Шублак свири всяка вечер. Професионално, к,во да се прави. Всеки четвъртък от 19:00 часа дава и уроци. Оставям Ви неговия телефон да му звъните, той няма да се разсърди - 0888137486, а така също ще видите и обявата му за уроци на www.sarayclub.com

 

Прегръщам идеята да си направим среща и да посвирим заедно. нека желаещите да ме уведомят. Мога да се наема с организацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.