Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

От онзи ден посвирвам с Амлитюба и звука е доста приличен(като за софт),но ми се явява следният проблем.Отвреме на време програмата забива и издава един особен гаден звук(нещо като микрофония) и единственият начин да я спреш е като рестартираш програмата.Нещо подобно направи и Cooledit.От там съдя че проблема ми е свързан с саунд картата(M-aidio FireWire Audiophile) или Процесора (Centrino Duo 1,66MgHz)Латенцията ми е на 128 семпъла и ползвам АСИОто на М аудио

 

Ще се радвам ако някой с повече опит в тези неща ,ми каже как бих могъл да оправя работата

 

Мерси предварително

 

Здрасти, аз съм с Audiophile 24/96 M-audio настройките на ASIO driver-a са ми 48000 kHz, 256 samples. Пробвал съм много софтуерни ефекти, и като отделни приложения и като VST plugin's във някой хост никога не съм имал проблеми. Възможно е да не читава версията която си свалил. Между другото може да пробваш и с демото на Revalver MK II (за да видиш дали се повтаря проблема ако е така и ти се занимава може да пишеш на съпорт-а на M-audio не че на мен ми помогнаха преди време де но :rolleyes: ) мисля, че е за мен е най приятен като звук но всеки си харесва определен звук :rolleyes:

 

Поздрави :rolleyes: и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амплитюба ги прави тия мизерии.

Аз на новото ми EMU 0404 USB не мога и да го подкарам, докато на старото ми Audigy 2 ZS върви джелезно.

 

Ползвай го като vst-plugin под някой лек фрий хост като REAPER например. Няма да имаш проблеми, а даже ще можеш да го комбинираш с други ефекти.

 

 

Странно, при мен работи, но се чува само в единия канал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко стрелям в тъмното, но дали не е възможно проблемът да е свързан с power management-а на лаптопа - в някакъв момента да решава, че трябва да намали скоростта на процесора или пък да реши да изключи Firewire интерфейса (да не харчи ток) или някоя подобна магария. Както казваш - работи нормално в началото и след известно време започва да се държи така.

 

Лошото е, че моят личен лаптоп е праисторически и няма нито Firewire, нито е с дуал кор процесор и нямам как да погледна какви настройки има по темата в биоса. Възможно е и някоя настройка във windows-а да управлява това поведение.

 

Най-добре драсни един е-мейл на м-аудио или им звънни директно и ги питай - възможно е да имат идея от какво е проблема.

 

Към края на другата седмица ще мога да си взема служебният лаптоп, а той е с dual core процесор, има firewire и т.н. и ще погледна дали не може да се настрои нещо из биоса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там където се сменят скриий сейвърите има настройки за power management - има готови профили - портативни, настолни, always On

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или Control Panel > Power Options. За съжаление, това са само функциите които Windows-a може да управлява през ACPI. Много често биосите поддържат power management, който не се контролира от Windows-a или която и да е операционна система с ACPI, като това включва режими на работа на PCMCI, вградени LAN, Wi-Fi., USB power и т.н. Повечето фирми предоставят допълнителен софтуер (обикновенно само за MS Windows), който е в състояние да контролира тези допълнителни функции. На тошибата ми, въпросният софтуер винаги се обажда при опит да използвам стандартните настройки от Windows и казва "Please use Toshiba Power Management Console".

 

Все пак technical support-а на м-аудио остава най-добрата опция. Те лично е вероятно да не са виновни за създалата се ситуация, но пък е възможно да имат информация която да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,че се намесвам с друга тема и не пиша по тази,но немога да си кракна Амплитюб 2. Ако някой има сериен номер или крак моля да помогне? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, някой няма ли въпросната програма, но с крак или пач.....че днес я търся и най накрая изтеглих демо версията от официалния сайт.Тръгна но е орязана и ми хареса, но нямам 300 долара в излишък :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, някой няма ли въпросната програма, но с крак или пач.....че днес я търся и най накрая изтеглих демо версията от официалния сайт.Тръгна но е орязана и ми хареса, но нямам 300 долара в излишък :(

 

Хайде бе хора, никой ли не знае от де да го дръпна??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я във всички торент сайтове . инсталираш програмата Bitcomet - там има доста от основните сайтове и след това търсиш намираш и теглиш . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zanev 70, благодаря за желанието за помощ, но не е така.....НЯМА Я!проверих в арена, дата и линкос......Пък и ползвам м-Торрент и не искам да я махам че преди биткомета ми даваще много проблеми при високоскоростно теглене....

Точно това беше причината да пусна тоя пост.......както и да е...след зор и търсене из чуждото интернет пространство някак успях да намеря това което ми трябва, но програмата ми дава някакъв проблем.........има нещо като постоянно включен фейзър......проверих от всякъде на програмата, не е от там......споняма си че същия проблем имах и с Guitar rig2

НЯкой имал ли е този проблем и как се е справил? (предполагам е от компа....но къде да проверя и какви настройки ????)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я, инасталирах я и сега проблемите продължават.....

Има като свиря звук сякаш е включен фейзър или нещо такова с браждене.Същото беше положението като инсталирах guitar rig 2.Някой имал ли е такъв проблем и знае ли от къде да го оправя.Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я, инасталирах я и сега проблемите продължават.....

Има като свиря звук сякаш е включен фейзър или нещо такова с браждене.Същото беше положението като инсталирах guitar rig 2.Някой имал ли е такъв проблем и знае ли от къде да го оправя.Благодаря предварително :)

 

Някой път и на мене ми става така специално с тая версия, но не като я ползвам в Кюбейса а самостоятелно, след няколко спирания и пускания се оправя...и не всеки път го прави тоя номер...но принципно при мене мислих, че драйвера на саундкартата ми прави мизерии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих я, инасталирах я и сега проблемите продължават.....

Има като свиря звук сякаш е включен фейзър или нещо такова с браждене.Същото беше положението като инсталирах guitar rig 2.Някой имал ли е такъв проблем и знае ли от къде да го оправя.Благодаря предварително :greenball:

При мен резултата е същия като я ползвам като самостоятелна програма иначе като плъгин работи много добре. Не съм се мъчил да оправям проблема понеже нямам хубава саундкарта, използвам дънната и мисля, че заради това е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.