Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

ам брато програмката струва 350$ някъде, а има:

 

тунер

20 педала, които може да използваш повече от 1 път

14 преампа х2

7 ампа х2

16 кабинета х2

6 микрофона х2

11 рак ефекта

 

според мен си е оферта, верно че за наживо не става, но за записи върши коже работа, всеки би предпочел реалната апаратура, само че по груби сметки излиза над 10000 $

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега това с някой от готовите присети ли си го записвал или си си играл две нощи сам ... много добре звучи ... браво . Цеко :);) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен Guitar Rig ми се нрави доста повече, amplitube ми звучи една идея по-дигитално. И в двата случая обаче програмите си плачат за външен impulse resonse.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен звука им е доста различен, и гитар риг и амплитюб си имат плюсове и минуси, но определено са тръгнали в правилната посока

 

след 3-4 години може и да няма голяма разлика спрямо истинските ампове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да активирам Амплитюб през Кюбейс?

Сори за тъпия въпрос, ама досега съм джиткал с програми като Рийзън и Фруути, а тва Кюбейс ми мяза сложно...

 

10x 4 the help

 

PS: I hate the cyrillic script...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ясно, ама като отворя кюбейса първо ми излиза некъв прозорец и ме пита какъв проджект искам да започна.

После, всъщност не знам как да конфигурирам да обработва звука на китарата ми, който идва от лайн-ин-а на соундкартата ми в реално време.

Хелп Пийпол, плийз!!!! Хелп ми, дъ леймър ху ноуз шит абаут ит.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отваряш проект. После горе от менюто аддваш трак и натискаш Ф3 - в конзолата отиваш на трака - има бутонче "е" - там ти се отваря шина с ефекти - избираш Амплитюб в някоя от графите, след което на самият трак има бутонче "монитор" - с формата на говорителче натискаш го и трябва да чуеш вече обработения звук. Преди това обаче мютни лайн ин входа от уиндъуса, или ако си с външна саундкарта от менюто на драйвера или от самата карта ако има потенциометър.

Ако все още не става - на самият трак виж входа и изхода как са комутирани. Намират се най отгоре вляво на менюто на трайка който си маркирал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От онзи ден посвирвам с Амлитюба и звука е доста приличен(като за софт),но ми се явява следният проблем.Отвреме на време програмата забива и издава един особен гаден звук(нещо като микрофония) и единственият начин да я спреш е като рестартираш програмата.Нещо подобно направи и Cooledit.От там съдя че проблема ми е свързан с саунд картата(M-aidio FireWire Audiophile) или Процесора (Centrino Duo 1,66MgHz)Латенцията ми е на 128 семпъла и ползвам АСИОто на М аудио

 

Ще се радвам ако някой с повече опит в тези неща ,ми каже как бих могъл да оправя работата

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю проблема може да не е само от карта или програма ами може да е в екзе файла на Амплитюба т.е. да има проблем в самата инсталация на Амплитюб . Аз имам проверен екзе файл при мен работи без проблем изпратих го и на Телериг и той не се е оплакал досега затова ако искаш ми се обади по скайпа и ще ти пратя файла - може и да ти се решат проблемите Адреса ми е Zanev1970 . Цеко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амплитюба ги прави тия мизерии.

Аз на новото ми EMU 0404 USB не мога и да го подкарам, докато на старото ми Audigy 2 ZS върви джелезно.

 

Ползвай го като vst-plugin под някой лек фрий хост като REAPER например. Няма да имаш проблеми, а даже ще можеш да го комбинираш с други ефекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.