Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

И аз от днес се кефя на това което са сътворили неуморните софтуерни пчелички . в първата версия общо взето само чистите китари ме впечатляваха но тук всичко е много мъ много по добре . Пък и визуално е доста по забавно само дето не знам защо за да отварям аудио файлове когато Амплитюба е отворен като самостоятелна програма ми иска някакъв липсващ кодек т.е. не ще да отваря аудио файлове а също така това рафлектира и на настройката на асио драйверите в режим на самостоятелна работа - не са активнви опциите им . ако някой може да ме светне за какво иде реч или има този иначе така мил кодек и вземе че ми го прати да речем по скайпа на адрес Zanev1970 ще съм много признателен а може и да почерпя даже - не говоря само за алкохол . А с кюбейса Амплитюба си работи нормално . И за финал пак да кажа - тея софт пичове този път са отрязали главата през кръста - много яко...Цеко :cheers::cheers::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един малко страннен проблем с амплитуба.... Като ударя някоя нота има едно много гадно бръщене...и не знам това от какво е...ако може някой да ми помогне...

 

 

И още едно странично въпросче...Могат ли да се правят записи с амплитубе...И ако не може с каква програма могат да се правят, така че да се запишат и ефектите...

Редактирано от SelfDestroyer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршалските емулации на амплитюб 2 са доста близо до оригинала. За останалите нямам директен опит, така че не мога да кажа...

Спийкър симулациите са доста куци, от порядъка на guitarrig 2.

Много непиятни артефакти обаче има амплитюб, особено си личат при искуствени хармонии - звучат като ринг ефект...

 

Предимство е че входния сигнал от китарата не се осакатява чрез изрязване на ниски и високи честоти преди драйв-стейджа, което дава възможност за по-жив звук. Разбира се за сметка на силен шум при висок геин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много непиятни артефакти обаче има амплитюб, особено си личат при искуствени хармонии - звучат като ринг ефект...

добре са бе...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе трябва да направим един тест: записваме няколко неща по различен начин - софтуерно (Амплитюб, ГРиг, Waves GTR) и хардуерно и ги пускаме с анкета: Софт или хард?

 

Сигурен съм, че по-малко от 95 % от хората тук няма да успеят да "отгатнат" кое какво е :metalist:

 

Нещо като тест на ушната мида :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз мога от сега да ти кажа резултатите

 

за познаване няма да се ангажирам

 

но в общи линии семплите със софтуерни ефекти ще звучат най добре

после ще са тия с аналогови ефекти и истински усилвател

най зле ще са семплите записани директно с процесори играчки

 

единствената комбинация която може да бие по качество (не реализъм а качество) софтуерните ефекти е наистина добър амп, в добро помещение, с наистина добър микрофон, с наистина добър преамп, китара и т.н. - сетъп който струва 6-7000 лева в най добрия случай, вероятно много повече. това за сетъп с един амп и няколко ефектчета. в гитар риг има няколко ампа и една камара ефекти - тва ако тръгнеш да си го купуваш тряа да спреш да ядеш

 

аз за това се ориентирах към софтуерните неща, докато събера нужните средства... а и комшиите дълбоко ценят факта че не им надувам главите с нещо наистина брутално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре са бе...

Ее, кое му е доброто: да свириш едно пък да излиза с бонус...

Мисля че проблема не е от моя хардуер, защото при гитарриг го няма това.

 

alex, идеята наистина е добра. Според мен все пак би могло да се разпознае, особено по шума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш предвид как си вкарвам китарта в компа ли? През бай-паснат zoom GFX 4. От zoom твърдят че е истински байпас, т.е. не минава през DACове и DSPта.

Според мен е така, но въпреки това леееко се променя звука, но това го отдавам от добавения импеданс по веригата...

От стерео изхода на процесора в лине ин на звуковата карта аудиджи 2 zs

Адаптера ми е емг-81.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

плс помагайте ллл :happy: изтеглих си амплитуб 2.1 от дата.бг но като стартирам exe -то ми излиза грешка :happy: Setup has experienced an error:

Please do the following:

-Close any working programs

-Empty your temporary folder

-Check your internet connection

then try to run setup again

error -6001

:happy:

интернет имам, програми изключвах плс някои да помогне и аз да го пробвам :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.