Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Ако искаш да записваш в Изкормвача, не си пускай Амплитюба като standalone приложение, а като VST ефект на трака.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абе, свалих го тва амплитюб 3 и доста приятно съм изненадан даже от звука, харесва ми и мисля че е доста по-добре от двойката.

Но имам проблем. Използвам ASIO драйвърите и съм си с вградената аудио карта. Не намирам начин да си пусна бекинг трак с който да свиря, просто или се слуша само китарата или само трака... с предишната версия ставаше като си заредя някаква mp3-ка в самия амплитюб и си свирих, но сега като пусна да свири музиката и китарата ми млъква и трябва да рестартирам програмата за да я чувам пак... :S

Има ли какво да се направи в този случай ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ проблема при мен идва от това, че съм с драйвери, които изискват 64 битов хост или стенд алоун версия, която е конкретно 64 битова (като рийпъра например) за да ми засече ASIO драйверите. иначе просто не се появяват в менюто. не е до операционната система, а до конкретните драйвери. така или иначе я пуснах през 64 битовия Reaper, но не съм очарован. нещо не ми допада амплитюб серията, не зная защо. това си е просто мое виждане.

някой може ли да ми каже каква точно е разликата между 3те вида quality горе вдясно? че я чувам - чувам я, но ме интересува всеки един режим конкретно какво изкарва като саунд, като sample rate и тн.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има разлика в натоварването на ядрата-при hi e около 11%,low-8%,друга разлика няма,записвам с дълбочина 24бита,48кхз.Според мен за да се очароваш от амплитуб3 е нужно доста ръчкане-не случайно хората които си купуват плъгините ги ценят повече и миксовете им стават по-добри.По отношение на 64 битовите reaper-и-поблъсках се с него и минах на 32.Просто 64 битовия жътвар не работеше достатъчно добре и забиваше.W7/64 си бачка перфект със 32 битови приложения,въпреки че саунд картата ми е с 64 битови драйвъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е аз съм с kXproject драйветите за creativе SB и Audigy и няма бягане. те са в една вечна бета версия и засега 64 битоваите драйвери са задължителни за 64 битова система, но не поддържат 32 битови апликации. Рийпъра не ми е правил никога никакви проблеми. относно самата програма - просто не търся този уж винтидж лампов саунд, който предлага програмата, по-скоро ми трябва бърза и драстична промяна на звука. в случая Guitar Rig ми върши по-добра работа.

въпреки това се интересувам все още какво точно променят 3те вида quallity, и при мен ми се натоварва процесора, но чувам и лека промяна във високите.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли дали нещо може да се направи относно моя проблем ?

 

Ползвай АТ3 като ВСТ и го подкарай през някоя програма хост , просто на втори трак си зареждаш желаното МР3 и джиткаш .Аз лично винаги ползвам само ВСТ версиите на плъгините .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не съм го пробвал обаче, най-доброто което съм постигал и което според мен е доста по-добро от стандартните IR, вложени в Амплитуб както и Гитар Риг, независимо чак толкова от версията, e изполването на външни IR. Това засега при мен работи най-добре. :hysterical:. Естествено при Митака както винаги звука е повече от перфектен!!! :godbless:

Редактирано от mengel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Докато си сърфирах из нета днеска попаднах на нещо много интересно...

Има и безплатна версия за късметлии, които за разлика от мен имат iPhone

http://www.ikmultimedia.com/irig/trailer/

Amplitube iRig

010-irig-3_4.jpg

Включва :

11 Stompboxes

 

* Overdrive

* Delay

* Chorus

* Wah

* Flanger

* Octave

* Envelope Filter

* Phazer

* Fuzz

* Noise Filter

* Distortion (by registering)

 

5 Amps

 

* Clean

* Lead

* Crunch

* Metal

* Bass

 

5 Cabs

 

* 1x12

* 2x12

* 4x12A

* 4x12B

* 1x15

 

2 Mics

 

* Dynamic

* Condenser

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се чудех кога ли ще измислят нещо такова и даже търсих някакъв тунер за дърт Нокия смартфон,който да използва микрофона.Ето че е вече факт нещо доста по-добро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва си ако освен телефона и китарата помъкнеш и прилични колонки/слушалки. Вграденото говорителче на iPhone е пълна скръб, има китайски транзисторчета, дето се търпят повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Amplitube Fender 1.0 Windows XP/Vista/7

gtamplitubefender2.jpg

Пълна информация на сайта на производителя

 

Аз лично я ползвам от 2 години и съм много доволен. Работи с Asio4all Драйвър имам и още няколко версии на програмата като при интерес ще кача и тях :) Надявам се да съм помогнал. Поздрави:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.