Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Пробвах го 2 пъти:

 

1) В къщи с евтината ми китара (Стаг някакъв) - Оценка: не е зле

2) На едно изложение в Германия с Фендер китара (не помня модела) - Оценка: много добре

 

Извод: Явно има потенциал програмката, но е добре да се ползва с качествен инструмент - иначе не впечатлява особено. Но въпреки това и с моята усетих някои доста приятни звуци топ '50-'60 рок. Може би ако побъзикам малко настройките ще постигна и повече.

 

Все пак, мисля че Хендрикс версията е по-интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

.. Здравейте на всички . Днес получих имейл от ИК Мултимедия и реших да посна инфото за това , че е готов новия AmpliTube 3 . Ето и видео инфо за тези които се интересуват

 

 

... в сайта им пише че скоро ще има готова демо версия за теглене ... жалко че вече не ползвам софт :hysterical: ...

... живи и здрави . Цеко :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охоо то сега докато излезе демото, че после да започнат да я продават, че после да я качат работеща при руснаците :D Металските Емулаций са готини, но дали ще са по-добре емулирани от Amplitube Metal или само са навряли всичко от всичко излизало до сега в едно.... гледам че кабинетите ще са с manual настройки, сам да си правиш позицийте на микрофоните.. абе дано е по-яка. Ще я чакам с интерес, иначе до тогава яко чесане с Amplitube Metal... The best for me

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЦ,кога ще излезе тая страхотия ве?То направо са обрали каймака от всички досега!Браво!Ами това с кабинетите и местенето на микрофоните,вайвай,бррр :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Абе реших да дръпна free версията на Аmplitube 2 да видя какво ще стане и след малко човъркане докарах приличен саунд,ама проблема е че звука ми закъснява по няк'ва причина и тъй като понятие си нямам от тия неща,защото за сефте ползвам подобен софтуер,реших да се допитам до вас.Предполагам въпроса ще излезе тъп,но поразрових набързо и подобна тема не видях.Мерси предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест си погледнал темата преди твоята и това според теб е търсене ли? ;)

А тая дето ти трябва е баш отгоре.

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=71080

 

едит: Ох, айде да не съм груб пак. Феноменът се нарича латенция (англ. latency). Идеята е, че се иска време даден хардуер да обработи подадената му информация и затова се получава така, че когато сигналът от китарата влезе трябва да "попревтаса" малко, докато го обработи софтуера, и след известно време излиза. На по-скъпите аудиокарти проблемът изчезва пропорционално на цената, един вид. Инсталирай ASIO4ALL, безплатни ASIO драйвери, пиши в гугъл и веднага ще ги изкара. След това в Amplitube просто настройваш системата да ползва ASIO4ALL, а не direct sound, Или primary sound device, или каквото е там. Това трябва да реши проблемът ти.

 

Виж в посоченият линк за какво става дума, ще ти е полезно.

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не яжте човека. аз от 7 години се занимавам с музикален софтуер (от 3 с китарен) и сега така съм се овъртял с kX драйверите, че и аз не мога да си подкарам ASIO-то.

пич, най-просто казано ако картата ти не е ПОНЕ някой Creative Sound Blaster или нагоре се откажи от латенция по-малка от 10ms. а това само по себе си пак е много голяма латенция за китара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Има ли съществена разлика с Амплитюб 2 освен във визията и настройките на микрофоните ?? Имам в предвид като звучене , допълнителни ефекти , запаметени позиции и тн .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигур' има,ама от семплите на black bird как да разбереш-той и от софтуерен картоф ще изкара хубав саунд...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.