Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

..... ами то закъснението на звука е в зависимост от звуковата ти карта - не знам твойта от какъв тип е , но до преди 2-3 месеца най евтината с закъснение под 5-6 милисекунди т.е. такова че може и да се свири с него без да се усеща на практика беше около 200 лв. и нагоре - може да си направиш сметка че ако твоята е на цена 70 лв. да речем , няма как да не ти закъснява сигнала ... решението е , уж де е да си инсталираш драйвери от типа ''Asio for all '' - мисля че така се казваха и да действаш чрез тях , но преди да си купя М Аудиото с което съм в момента , имах само Креатив СБлайв и инсталирах тези драйвери но се оказа че като направя закъснението под 15-16 милисекунди почва да пука и насича сигнала ... та затова си взех М Аудио карта , сега Креатива го ползвам за основните комп нужди , а М Аудиото за правенето на музика ... това е накратко ..

 

 

.... а иначе харесването е въпрос на вкус , както и всички неща в живота ... гледам че LOE си е поръчал Гарланд преамп със доста прилична колона отдолу ... ами сигурно няма да звучи ''ужасно синтетично '' като Amplitube Metal , въпреки че смятам да отбележа без грам съмнение , че това сравнение е ''ужасно предозирано'' , особено ако Amplitube Metal се сравни със всички излезли до сега софтове , но ..............пък няма лошо ......... всеки може да си пише квото си иска ............ както и няма лошо в това , че и сигурно 1400-1500 лв. ще заминат ако не и повече за гиъра с , който LOE определено няма да звучи ''ужасно синтетично '' ... тук не включвам и евентуалните камиончета разбира се ..... спирам да пиша щото ..... някой недоспал може да изтълкува написаното по грешен начин ,щото съм пределно наясно че няма жив човек който да има едно Енгълче да речем , кротко седящо в ъгъла на стаята му и да си мисли за софт процесори ... просто няма такъв ..... но докато няма Енгълче или нещо от сорта в ъгъла на стаята алтернатива е ясна .... и за жалост не е въпрос на вкус ..... нито на това кой как свири или композира или квото и да е там .... става въпрос за пари които може да не са много , но и това зависи от гледната точка ..... спирам :girl_cray2:

 

 

..... живи и здрави . Цеко :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен звука ме кефи ама имам адски много закъснение на звука, тва може ли да се оправи или..

Вземи си истинска саунд карта. 100 и малко лева те оправят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се сдобих с Amplitube X-gear и съм доста доволен ,само дето от 5-6 дена се опитвам да си докарам звук като Tender Surender на бате Стиви Вай ама за сега съм много далече от истината.Ако някой има нещо наподобяващо и му се занимава айде да го качи някаде пресета и да помогне на тъз бедна Врачанска душица :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до преди 2-3 месеца най евтината с закъснение под 5-6 милисекунди т.е. такова че може и да се свири с него без да се усеща на практика беше около 200 лв. и нагоре - може да си направиш сметка че ако твоята е на цена 70 лв. да речем , няма как да не ти закъснява сигнала ...

 

още малко и ще се съглася...

преди 3 години си купих скапана Audigy 2 в найлонка за 80лв (сметни сега колко по-малко струва) със хардуерно асио, което работи перфектно на 2+2 24b/96kHz 5мс или на 16+16 16b/48kHz 4мс

...друг въпрос е че има много шум и е с евтина аналогова част и дак/адц, но все пак не струва 200лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Томъс ми ти с какво закъснение си и с каква саунд карта.Че при мен едва на 10мсек го докарвам и добре ама ,ако да речем подхвана нещо в стил Крис Импелитери и увисвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не ползвам от години софтуер за китарни симулации. Само от време на време ги преглеждам, за да съм в час. :bravo:

Имал съм и Лайв и Аудиджи и 4-5 интерфейса на М-Аудио (външни и вътрешни)...

 

В момента съм с вградената карта с латенция нула. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Имам следния проблем: AISO-то е инсталирано, тръгвам да инсталирам и всичко е наред. При пускането на програмата ми дава съобщението "Please ensure this product has been installed proerly", давам ОК, настройвам AISO-то и при следващия OK ме изхвърля в DOn`t Send (това е при AmpliTube 2.1). При AmpliTube Metal направо с пускането ми дава Don`t Send. Преинсталирах и двете версии поне 30 пъти, сменях Aiso-то, сложих по-нови драйвери на звуковата карта, дори Windows-а е преинсталиран и пак неще. Някой има ли на представа от какво може да е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем: AISO-то е инсталирано, тръгвам да инсталирам и всичко е наред. При пускането на програмата ми дава съобщението "Please ensure this product has been installed proerly", давам ОК, настройвам AISO-то и при следващия OK ме изхвърля в DOn`t Send (това е при AmpliTube 2.1). При AmpliTube Metal направо с пускането ми дава Don`t Send. Преинсталирах и двете версии поне 30 пъти, сменях Aiso-то, сложих по-нови драйвери на звуковата карта, дори Windows-а е преинсталиран и пак неще. Някой има ли на представа от какво може да е това?

 

А пробва ли чисто и просто да си го изтеглиш пак отнякъде другаде, понеже може самия пакет да се е повредил при тегленето, говоря за amplitube. Понеже на фона на всичко останало което си изброил изглежда нормално. Но за мен самия .exe file е повреден така че те съветвам просто или да си го изтеглиш наново или просто да си го намериш от някъде другаде. Мисля че така ще се оправи.

 

Успех. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с 3 различни версии (ако мога така да се изразя) на 2-та и с AmpliTube Metal с всичките става едно и също - Не тръгват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Наскоро запретнах ръкави да поразръчкам Амплитуба и качих някои пресети тук, та ми е интересно ако има някой да сподели опит с това чудо! :surprise:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нали знаеш кой?:surprise:Има пресети в http://www.guitarampmodeling.com

Ама ти знаеш.

Редактирано от Heartman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

http://www.ikmultimedia.com/fender/features/

http://www.dailymotion.com/video/x8n6ee_am...nder-test_music

 

Днеска го свалих и става .Чистите китари с малко компресор накрая на чейна биват .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.