Jump to content
Българският форум за музиканти

Напълно начинаещ


Recommended Posts

Наистина никога не съм се занимавал с барабани и ми трябва помощ.

Всички които познавам свирят на китари и реших да съм различен.

Където четох все пишеше да взема дуска с гума или тихи барабани и да се упражнявам с метроритмичния буквар.

Много съм благодарен за тези съвети , но ми се иска да знам няколко неща.

Откъде мога да си взема барабани под 1000 лв. и да са в добро състояние.

Има ли други добри книги за барабани например за стилове за свирене.

Има ли някакъв начин да се упражнявам без сет палки и нещо другисамо така някакви движения или каквото и да е?

Благодаря От сега :wub:

Редактирано от toxic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Форума си има търсачка!На въпросите ти е отговаряно милион пъти!Чети преди да пишеш!А и след като даваш вече съвети на останалите,това прави темата ти още по-безсмислена.

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина никога не съм се занимавал с барабани и ми трябва помощ.

 

До тук добре.

Всички които познавам свирят на китари и реших да съм различен.

 

Неоснователна причина.

 

Където четох все пишеше да взема дуска с гума или тихи барабани и да се упражнявам с метроритмичния буквар.

 

Именно.

 

Много съм благодарен за тези съвети , но ми се иска да знам няколко неща.

 

Почна се.....

 

Откъде мога да си взема барабани под 1000 лв. и да са в добро състояние.

Крадени!

Има ли други добри книги за барабани например за стилове за свирене.

 

Има!

 

Има ли някакъв начин да се упражнявам без сет палки и нещо другисамо така някакви движения или каквото и да е?

 

Без сет? Без палки? Само движения? Пробвай Тай Чи или Йога.

 

 

Други въпроси?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм написал темата ако знаех нещата,не се прави на много умен и ако може да кажеш твоята по основателна причина да свириш на барабани, аз не си пиша автобиография че да ти разказвам истинските причини за това как съм избрал барабаните човекът преди теб дето нищо не каза беше по полезен от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Откъде мога да си взема барабани под 1000 лв. и да са в добро състояние.

 

Това може би е най - трудното от всички работи, 1 година и 1-2 месеца си търся барабани под 1000 лв, и накрая взех едни за над 1500, защото просто е трудно да намериш хубав и запазен сет за по малко от 1000лв...

 

Наистина никога не съм се занимавал с барабани и ми трябва помощ.

 

Най - добре почни при учител който наистина разбира от тея работи.. Успех :whistle:

Редактирано от manowar168
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toxic, нов си тук и предполагам нищо не си прочел в този форум, а вече докладваш ВИП потребители като спамери. Помисли ли за причината за този отговор? Ако беше разгледал всичко щеше да разбереш, че няма как без палки и упражнения да стане нещо от теб. Да си различен е хубаво, но не непременно дефиниращо, че трябва да подценяваш онова, което се нарича "начални стъпки". Ако искаш да получаваш отговори, които предполагат някакво специално внимание, насочи се към учител. С тема от този тип се предполага, че трябва да седнем да ти даваме педагогически съвети ли? Надали. Още едно нещо. Подреждай си словореда правилно защото чета и не разбирам на моменти какво искаш да кажеш, а повярвай, мога да чета и то доста добре.

П.П. Ако все пак решиш да избереш този бъдещ начин на комуникация с хората във форума, моля уведоми ме, за да взема мерките, които трябва да взема със заядлив потребител.

 

А сега по темата ти! Ти помисли ли колко паразитен шум ще вдигнеш с акустичен сет барабани и колко дълго ще те търпят съседите ти? Провери ли факта, че има електронни барабани, които се вместват под 1000лв. за някои модели? Не ги препоръчвам, но ако бях на мястото на съседите ти, щях да се будя и да си лягам с молитви да си купиш такива.

 

Цъкни ме моля! :whistle:

 

26206.png

 

Дръж се прилично, момче!

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

toxic спокойно бе човек, брех как подпали.

Начина по който си задал въпросите създава впечатление за поредния нашенец тарикат който се опитва да такова гявола. И понеже такива станаха мнозинство последно време във форума, търпимоста към подобни индивиди значително започна да намалява.

 

Сега конкретно.

Барабани под 1000 лв предполагам може да си намериш. Само трябва да дефинираш за себе си какво означава добри барабани и добро състояние. Може да си вземеш лоши барабани в добро състояние или добри барабани в не чак толкова добро, но приемливо състояние. Или нещо по средата. Предполагам че в бюджета от 1000 лева искаш да включиш и хардуера (стойки, фус машина,педал...). Запознай се с видовете барабани и различните марки (производители), от какво зависи качеството на звука, от какви материали са направени, в коя музика какъв вид се ползват и т.н. Освен барабани ще имаш нужда и от чинели които обикновенно се продават отделно от барабаните. Пусни обява (в правилния раздел) че търсиш барабани до 1000 лв, може да се намери някой дето си продава неговите.

 

Така това е по лесната част от въпроса ти.

Сега за по-важната според мене. Самото свирене!

Не знам на какво точно се казва метро-ритмичен буквар. Аз лично не съм учил по български учебници (като изключим книгите на бай Добри Палиев, но това беше доста отдавна).

 

Като всеки начинаещ искаш всичко да стане изведнъж без да се напъваш. НЯМА да стане. Шорткът няма. Трябва да се КОПА! Гума или падче ти върши перфектна работа за да можеш да си раздвижеш ръцете. Чифт добри палки и падче е всичко което ти трябва за едно добро начало. Научи най-важните рудименти - единични и двойни удари, единичен и двоен парадидъл, парадидъл-дидъл, единични и двойни форшлази - това ще ти отнеме известно време. През това време вече може да си си взел барабани и да понаучиш някой от основните ритми за музиката която ще свириш. Ако си намериш учител ще е супер, ако ли не - ходи често на концерти (участия) на живи групи и гледай как свири барабаниста.

Така или иначе: ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ ТЕБ! Изведнъж и наготово - няма да стане.

 

А Тай Чи и Йога наистина помагат. Също така карате и другите бойни спортове. Самодисциплина и координация!

 

Айде .... и да пишеш докъде си стигнал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,губите си времето.Ако потребителят "toxic" желаеше да се образова,то щеше да изчете цялата налична информация,която не е никак малко.Да не кажа,че май вече няма какво особено да изпишем.Особено на въпроси относно избора на инструмент или правилният път по който да върви един начинаещ,е отговаряно на доста хора персонално.Сигурен съм,че настоящият потребител може да се припознае с поне един от останалите задали подобни въпроси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо когато някой зададе елементарен въпрос му се отговаря: "прочети цялата налична информация" или "на този въпрос е отговорено еди къде си" и се посочва тема със 150 поста. Или още по-лошо: "аман от такива като тебе"......... Не е ли по-лесно елементарен въпрос да получи елементарен, но доброжелателен отговор. В края на краищата човекът просто пита........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз живея в къща, и едва ли съседите ще ми правят проблеми и под упражнения без сет и палки имах предвид нещо което мога да правя без да е седене на дивана пред телевизора. Иначе мотивът ми да свиря на барабани са молбите на приятелите ми има 2-ма китариста басист и вокал така че да свиря на барабани ще бъде добре ако искам да бъдем група.

PS:не съм казвал че искам всичко да стане веднага щом хвана палките, поне година ще ми отнеме да го увладея.

 

Обикновено не се нервя бързо ама като реших сайта за много добра възможност и като излезе ти с тоя сарказъм се изнервих.

 

И не съм много нов , обикновено тук чета за всичко което ми трябва :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

toxic, отиди на учител, купи си практис пад и виж аджеба дали си ритмичен. Ако не си, ако нямаш слух, няма нищо у теб, просто ще имаш нещо което заема голяма част от мястото в живота ти на цена под 1000лв. Спри да слушаш хората, които ти казват, че без учител ще станеш музикант. Чудеса стават, но като гледам отношението ти, такова чудо няма да се случи точно при теб. Ако тръгнеш на учител ще избегнеш риска след 2 месеца от сядането ти зад барабани да започнеш да даваш акъл на онези, които са на сцена от 20+ години и пишат в този форум, като този акъл е с цел да им обясни как не могат да свирят велико колкото теб. Има много такива хора тук, което не им прави чест. Внимавай с избухванията защото когато нещо е написано на шега, просто може да се приеме с усмивка, а не с нападка. А този, когото обиди е доста музикант. :D

 

bgmttt, а аз се радвам на хора, които все още си мислят, че muzikant.org е педагогическа организация. :D

 

Със здраве,

Виктор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеше да стане и така:

 

Приятелю,

барабаните са прекрасен инструмент и барабанистите са супер яки пичове.

Тъй като си напълно начинаещ, не бързай да си купуваш комплект. Купи си една гума (практис пад) и иди на даскал. След няколко месеца може да се окаже, че си спестил 1000 лева. Гумата струва около 50 кинта в Динакорд.

Освен това:

-за 1000 лева ще си купиш супер готини барабани. С чинелите е друга история.....:cheers2:

-книги и ДВД-та има колкото искаш (имам едно на Дейв Уекл точно като за тебе)

-можеш да се упражняваш без сет, но без палки трудно.

Винаги на твое разположение:.................(подпис)

Дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и без нищо да се тренира, но само за координация и заучаване на песните. Моят сет е в репетиционната, където само свирим, нямам достъп по друго време освен на репетиция. Уча всичко пред компа визуално и наизуст. После на репетиция върху сета каквото съм запомнил. Ако не запомня - нося си ноти.

Левия крак си е за хай-хета, десния за касата, двете ръце са за хай-хет и барабанче, от време на време за "чинелите" Лопаш по пода с краката и с ръце върху коленете и из въздуха и това е. Казвам му Air Drumming. :cheers2:

 

Но за техника трябват палки и пад!

В началото можеш да ходиш и в оборудвана репетиционна, но сам е скучничко... :girl_witch:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
.... ако може да кажеш твоята по основателна причина да свириш на барабани...

 

Ами аз свиря на барабани защото нямам такива и никога не съм имал. Да не кажеш сега ,че това е сарказъм щото не е. Иначе палки имам. И пад имам. И четки имам. И почти 1GB електронни книги за барабани и 5 кг хартиени. И най-важната и основателна причина е че имам МЕРАК! И ме кефи много да свиря на барабани и да видя някой много добър барабанист да свири наживо (или с мен хехе).

Това е. И не се нерви. С нерви не става.

 

@ bgmttt можеше да стане и така ако въпросите бяха зададени правилно.

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.