Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Именно, при такова първо впечатление не може да се стигне до никакви по-нататъшни взаимоотношения. Пазарът е огромен, конкуренцията сериозна, производители и вносители много, а аз комуникирам само с тези, които се държат с клиентите си човешки. Хубаво е, че все повече българи научават как да правят бизнес-те винаги ще ме имат на тяхна страна :)

 

поздрави :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 39
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Определено изпитвам затруднения в комуникацията си с теб. Обещах си да не продължавам тази дискусия и определено ще го направя веднага след този пост.

Очевидно не познаваш момчетата, не познаваш клиентите им, не познаваш продукцията им, а вече си готов да дефинираш и критикуваш тяхната търговска политика, която според теб ти е до болка ясна. Оттук нататък всичко дискутирано с теб по темата "Valeto" е лишено от всякакъв смисъл.

 

Нищо лично! Не се познаваме и не искам да бъда груб, но....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз не разбирам защо започваш да се подхлъзваш по наклона към изпускане на нервите :)Без значение дали се опитваш да правиш реклама някому, защото включването ти по тема, която пряко не те касае, прилича точно на това. Изказваш компетентно мнение, което е ок, но с това трябва да си готов да посрещнеш и различно от твоето мнение, в което също не виждам какъвто и да е проблем, поне от моя страна. А това дали, как, защо и т.н. съм или не съм запознат с каквото и да е, не виждам защо да трябва да се явява твой личен проблем. След като съм изказал мнението си, то аз също трябва да съм готов да срещна симпатизанти или опоненти по дадената тема ;) Всеки има изконното право да мисли каквото си реши, както и това някой да го апострофира за това. Не знам дали разбираш колко абсурдно е да започваш конфлик без какъвто и да е повод, защото аз поне не виждам такъв, както и яростно да се опитваш да промениш мнение различно от твоето. На мен това ми звучи малко егоистично и инфантилно :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от половин година използвам палките Валето много интензивно и мисля, че за цената си са повече от ОК. Не казвам, че са най-яките палки, но са издържливи доста. Имам от всичките им размери и от всички материали по няколко чифта.

Пичовете, които ги правят са много точни и искам специално да им благодаря в тази тема за палките, които ми предоставиха да ползвам. :godbless:

 

ПП Понеже Ламби каза, че няма да пише повече, искам аз да кажа нещо на Вихро ''без да ме касае пряко тази тема''

 

Само че "колегите" Валето нещо са се понадули в отношението си към клиентите и не ми прави кеф да си хортувам с тях.

 

До тук не се разбира дали изобщо си говорил с тези хора дори по телефона.

 

Въпросните Valeto ми предложиха "приятелство" във Фейсбук, което аз съвсем чистосърдечно приех. Беше ми изпратено ЛС, чийто смисъл не намерих, но ми направи впечатление надменното им отношение, при това без да се познаваме, без да съм търсил контакт с тях, без да съм искал нищо. А помня момента, когато въпросният човек лично си носеше палките при Пепи Славов, едва ли не молейки се. Някои хора се самозабравят. Без отношение няма как да се

стигне до стискане на ръцете

 

Нещо не се разбира в горните ''аргументи'' защо аджеба тия хора пишат толкова безсмислени

съобщения и са толкова надменни. Кой е този, който си е носил палките на Пепи, молейки му се. Да не говорим, че това последното няма никаква връзка с темата.

Ти изобщо прочете ли какво си написал и даваш ли си сметка, че това без конкретен контекст си прилича на плюене? Ти плюеш ли?

 

Именно, при такова първо впечатление не може да се стигне до никакви по-нататъшни взаимоотношения. Пазарът е огромен, конкуренцията сериозна, производители и вносители много, а аз комуникирам само с тези, които се държат с клиентите си човешки. Хубаво е, че все повече българи научават как да правят бизнес-те винаги ще ме имат на тяхна страна

 

Значи все пак да разбираме, че ти не си говорил с тях, че дори не си си писал и единственото ти впечатление е, когато са ти написали лично съобщение във Фейсбук.

Все още аргументи няма - само плюнки. Ти изобщо пипал ли си техни палки?

 

А аз не разбирам защо започваш да се подхлъзваш по наклона към изпускане на нервите :)Без значение дали се опитваш да правиш реклама някому, защото включването ти по тема, която пряко не те касае, прилича точно на това.

 

До тук се разбира, че нищо не си разбрал. Нека ти поясня.

Причината поради която този човек ти пише е, че вижда, как плюеш по негови колеги, с които работи заедно без да се аргументираш по нито една точка от постовете ти. Ако изобщо има точка. Аз лично до момента видях само една, която е в безтегловност. ''Направиха ми лошо впечатление'', ама кое, как, защо - не се разбра...

 

А това дали, как, защо и т.н. съм или не съм запознат с каквото и да е, не виждам защо да трябва да се явява твой личен проблем.

 

Както казах по-горе, те са негови колеги и работят заедно.

 

След като съм изказал мнението си, то аз също трябва да съм готов да срещна симпатизанти или опоненти по дадената тема ;)

 

И ти наричаш това мнение ли?!

Всеки има изконното право да мисли каквото си реши, както и това някой да го апострофира за това.

 

Съгласен! :thumbs_up:

Не знам дали разбираш колко абсурдно е да започваш конфликт без какъвто и да е повод, защото аз поне не виждам такъв,

 

Аз пък мисля, че ти не виждаш по далеч от екрана на компютъра си - много ясно е, че няма да видиш. Поводът е, че плюеш без да се аргументираш. А конфликт няма, не се дръж като жертва!

 

както и яростно да се опитваш да промениш мнение различно от твоето. На мен това ми звучи малко егоистично и инфантилно

 

Без коментар!

 

... и те така. Сега разбираш ли, колко абсурдно и безсмислено изглеждат постовете ти погледнати през очи различни от твоите?

 

Поздрави и да не помислиш, че това е конфликт! :cheers2:

Сложих ти минус - правя го много рядко.

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, които ползвате Valeto: бихте ли споделили в какви ценови граници се движат палките за крайни клиенти от съпоставим с Hickory материал (например размер 5А)? Бих искал да преценя например спрямо Vic Firth Nova как стоят ценово. И също - къде в София могат да бъдат намерени - или стратегията на фирмата е да работи само след лични контакти? 10х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кеф бих пробвал палки от Hornbeam & Maple, защото досега не съм тествал.

 

@vihro

Какви лични контакти имаш с Vic Firth или Pro Mark да речем, надувки ли са и какво общо има с това да купиш и ползваш техен продукт? :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@everyone

Честно да ви каже не прави добро впечатление как се нахвърляте върху vihro. В коментарите (и най-важното в тона му) нямаше нищо язвително. Всичко беше много възпитано и добронамерено. За съжаление нормално е особено в БГ да се разочароваме от отношение (не непременно от качество) от производител/доставчик. Просто можеше да приключи всичко с един коментар - "Пич, не е точно така. Валето са готини. Все пак Христо Йоцов и Венко са артисти на Валето." И точка. Последваха едни семантични и морфологични анализи. Дребнава работа.

 

Все пак ако някой сподели нещо конкретно по въпраса ми по-горе вероятно ще има полза от дискусията. Лесно мога да кажа в София откъде човек да си купи VicFirth, Vater, ProMark, Stag. Но е малко симптоматично за маркетинга на Valeto, че човек не се сеща веднага къде да ги види и евентуално купи. На сайта им няма цени нито списък с магазини, доколкото успях да видя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охааа, някой по-горе май е станал накриво тази сутрин ;)Няма проблем, който чел-чел, който разбрал-разбрал ;) Заключението ми по темата би гласяло, жалко, че в България хората са свикнали да се отнасят с тях като със задници ;)Аз обаче се радвам, че съм имал щастието да видя и виждам, как живеят и се отнасят помежду си хората по света и е нормално да искам същото и като се прибера тук ;)

 

@Baby Thomas, мислех, че за толкова години сме си понаучили вече имената ;) Приятно ми е, Вихрен :) С всеки търговец, който по един или друг начин се е държал надменно или неуважително БЕЗ ПРИЧИНА с мен или това се случва пред очите ми с други хора, бива сложен в шит листа, нещо против?

Но нека да си говорим като барабанисти, за разлика от налудничавите включвания на някои колеги по-горе. Не харесвам Про марк като изработка, затова не ползвам техни палки, но Вик и Ватер ползвам веднага след като спрях да свиря с Валето. Лични контакти с тези производители не съм имал, защото не е имало причина, но с техни дистрибутори-да и винаги ми е било изключително удоволствие да си ги купувам от вносителите за България. Това са магазини, които знаят как да се държат с клиентите си :) Защото аз влизам вежлив, с усмивка и изисквам същото и отсреща, ако не го получа си излизам и отивам там, където получавам това, което давам;) Независимо, че не съм длъжен, а те са! Всичко е въпрос на отношение и взаимно уважение. Когато не се получи, то стигам до изводи като изписаните по-горе.

 

@niacin

Новите материали, които Валето ползват, защото качеството на изработката винаги си е било добро (според моите критерии) много завишиха здравината на палките. Това което не харесвах преди при тях е, че вареният бук е по-лек, от колкото същия размер, но от hickory, което даваше едно измамно усещане и засвирвайки с по-тежките палки съм се чувствал неловко. И аз не съм виждал дистрибуция в магазини, явно контактите са лични. А и на мен ми бяха любопитни цените и като цяло след неуместното им отношение към мен, все пак зададох въпрос какво предлагат, но не получих отговор. Дано при теб нещата да се стекат по точно обратния начин :)

Успех :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което не харесвах преди при тях е, че вареният бук е по-лек,

Valeto никога не са изработвали палки от варен бук! Освен ако ти изрично не си им поръчал да ти направят няколко бройки. Питай ме откъде знам, ще ти отговоря!

и като цяло след неуместното им отношение към мен, все пак зададох въпрос какво предлагат, но не получих отговор.

Я ми кажи сега, аз какво да си мисля за теб ? Зададох ти един куп въпроси, а не получих отговор. А да плюеш по техен адрес, само защото не са ти отговорили на запитване си е направо комплексарщина. Не се ли замисли, че съобщението ти може и да не са го получили? Може пък да са били твърде заети в момента, а после да са 'изключили'. Те телефони нямат ли?! Какъв мотив биха могли да имат те, че да не ти отговарят, а?! Или правят така само на теб, важния, 'щото са много големи, надути задници. Ае мисли малко!

Не зная къде си ходил и какво си научил, но това, което демонстрираш чрез настоящото си поведение си заслужаваш последствията. Ако се чувстваш като ритан задник – проблема си е твой, може и да си го заслужил. Не преливай вина у другите за това! Да се плюе по хора, които не познаваш, да изказваш генерални мнения за неща, които не знаеш си е за ритник, нормално е. Не се учудвай, че се случва. Понеже считаш себе си за образец, създаваш свои собствени правила, които налагаш – нееееее, не. Толерантност, уважение, моля! Това по света няма ли го?

Прочетох съобщението във Facebook, което са ти пратили момчетата от Valeto. Учудвам се, какво не си разбрал. Всички са го разбрали, само твоя милост не е. Странно нали?

Здравей!Гледам,че се занимаваш с музика.Ние пък се занимаваме с производство на палки за барабани-Valeto.Ако си ползвал наши продукти,за нас би било чест да споделиш мнение относно тяхното качество,тук на нашата страничка във фейса.Нашата цел е да осъществим контакт с Вас ,за да можем взаимно да си помагаме и подкрепяме.Благодаря!Ето и линка->

http://www.facebook.com/home.php?#!/pages/Valeto-drumsticks/118812044825366

 

Останалите сега могат да те направят мъченик, щото много те изтормозихме и само се заяждаме с тебе. Ама т'ва е 'щото лягаме и ставаме накриво B)

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога ме убива агресията, която избива от някои потребители, особено такива, които са по-отдавна тук. В последствие всички се питаме защо форумът е заприличал на бунище, а отговорите са пред очите ни. Интересно е все пак как в темата, при наличие на коментар от моя страна относно първо лошо впечатление, каквото е оставил производител и търговец в мен, се намериха такива, които да искат да ми ритат задника :hysterical:

Интересно ми е и защо така яростно се защитават трети лица и ситуация, която е била между мен и тях и само ние знаем кое как е било. Това не прави ли изказаните по-горе мнения тесногръди? Т.е. приемаме, че някой е велик (независимо, че изобщо не касае качеството му на работа, а нещо съвсем отделно) по дефолт и на всичко инакомислещо ще му ритаме задника ;) Ако някой "нападне" вербално мой приятел, без агресивна нотка разбира се, то аз го защитавам до толкова до колкото се дистанцирам от това мнение, именно познавайки човека, но не познавайки ситуацията, така че не разбирам злобните коментари и агресия. Но щом на въпросните персони в тази тема поведението им се струва правилно като реакция в подобна ситуация, то това си е техен проблем касаещ тяхната собствена етика и морал. Не знам и от къде и как се появи лична кореспонденция, но нека тогава тук да се появи отговора/запитване, което отправих към въпросният търговец ;) Не за друго, ами това определено не е нещото, което намерих в пощата си ;) А и друго ми е малко странно, как въпросният търговец пази "кореспонденция" от преди поне година ;)Ако все пак, въпросни анонимни господине "EAmechaniX" докажете, че именно тези редове съм получил, като достатъчно ще бъде да цитирате какво съм изпратил в ответ, то веднага ще се извиня на толкова засегнатите лица-"жертви" в случая и ще си поема вината! Което обаче, по никакъв начин няма да извини абсурдното поведение от Ваша страна, на което съм свидетел.

Радосно е, че има и нещо по темата, така че да звучим по-зряло. Относно вареният бук, тази информация съм получавал от магазини в които съм купувал тези палки. Говоря за години до 2006та, след което не съм ползвал такива. Ако това влиза в графата "хората говорят", то може да ме осветлите каква е истината?

Редактирано от vihro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Валето ли?

Ами 2 години се опитвам да посвирвам с тях и не струват.

След 2-то свирене нямат лак ,а след 4-то вече са ''назъбени''

Преди няколко години имаше готини валета който бяха с много лак и си бяха супер ,но уви...

От всички палки които съм опитвал най-доброто е vic-firth(лично мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично поръчвах палки от Pendim преди време, директно в скайп комуникирах с тях. Там им дадох размери и т.н. До 5-6 дена ми ги пратиха с куриер и бяха точно такива, каквито ги исках. Свирил съм с Valeto Hristo Iotsov Signature и Valeto Cvetan Georgiev Signature и ми направи впечатление че лакът им бързо пада, върховете се изяждат, и се люпи рамото. Свирил съм най-много с Vic Firth, наскоро пробвах и Vater, но за Valeto, мога да кажа, че отношението цена-качество e OK!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mapex, трябвало е да пробваш палките от American Hickory серията. Естествено е да се сравняват палки от еднакъв ценови клас, а не такива от 5-6 лв с такива от 20 - няма как.

 

Сега, Вихро, обръщам ти последно персонално внимание и няма да се занимавам повече с теб.

На теб ти е достатъчно трудно и не искам, и аз да се мъча с твоята персона.

 

Интересно ми е и защо така яростно се защитават трети лица и ситуация, която е била между мен и тях и само ние знаем кое как е било.

Господин жертвено агънце, през цялото време се опитвам да сглобя някаква информация от така сладко наречените от теб коментари под формата на плюнки, но уви...Все още не си ни казал за

въпросната ситуация. 'Айде най-накрая вземи я съчини докрай и я пусни тук в темата, а не да я подаваш на трошички, че да разберем, какво толкова ти се е случило с тия надувки от Валето,

за да спрем да ти ритаме задника. Става ли?

 

Не знам и от къде и как се появи лична кореспонденция, но нека тогава тук да се появи отговора/запитване, което отправих към въпросният търговец ;) Не за друго, ами това определено не е нещото, което намерих в пощата си ;) А и друго ми е малко странно, как въпросният търговец пази "кореспонденция" от преди поне година.Ако все пак, въпросни анонимни господине "EAmechaniX" докажете, че именно тези редове съм получил, като достатъчно ще бъде да цитирате какво съм изпратил в ответ, то веднага ще се извиня на толкова засегнатите лица-"жертви" в случая и ще си поема вината!

 

:slap: Човек, добре ли си? Наистина съм загрижен за теб!

Как изобщо ти хрумна, че мога да разполагам с лична информация?! :no:

Това е просто стандартния текст, който разпространяват Валето, към всеки потребител на Фейсбук и сметнат за необходимо да му го изпратят.

Ти какво си им писал и те какво са ти отговорили, няма как да знам, освен ако най-накрая не ни кажеш, че да се информираме. Дай някаква конкретика, разкажи ни със свои думи, но все пак дай нещо в тази тема :wallbash: ...защото ми е адски трудно да проумея, че тия надувки са ти (там каквото са ти направили), че да ги плюеш така. Смятам, че не го заслужават. Докажи обратното!

 

Ти изобщо разбираш ли, че след всичките си писаници в тази тема, НЯМАШ НИТО ЕДИН АРГУМЕНТ, НЯМАШ НИЩО КОНКРЕТНО срещу тях до момента? Нямаш! Пишеш ли пишеш, но инфо няма.

Като по-горе каза: 'ситуация, която е била между мен и тях'

Извини ме, че ти обяснявам като на малоумен, ама седни най-накрая, концентрирай се и напиши следното:

Преди известно време получих съобщение от Валето и реших да ги питам 'това' и 'това'

Те ми отговориха 'така' и 'така' и ми казаха 'това' и 'това' Направи ми лошо впечатление 'това' и 'това' и аз като един принципен човек, който живее и се бори за принципите си реших, да не ползвам техните услуги и стоки. ...или нещо в този стил.

 

По въпроса с варения бук:

Както казах преди, Валето не са работили никога с такъв. 2000 г са направили няколко броя, но от бял бук, щото са имали една талпа - това е. Другото е ала-бала, ай си говорим глупости и ако нещо не знаем да си го допълним с нова глупост.

 

 

пп Ако след този ми пост продължаваш да не разбираш, защо ти се случват всичките, тези неща, значи просто не си е заслужавало, да се занимавам с теб от самото начало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, най-накрая нещо умно от твоя страна-да, не трябваше да се хабиш, но ако изливането на агресията ти тук те е накарало да се почувстваш по-добре, то радвам се, че съм помогнал на още някой :)

И все пак някаква иформация по същество относно материала от който са изработвали палките, защото нали нямаше да си говорил алабализми?

За останалите, които станаха свидетели на изблици на нерви, извинявам се, ако с поведението си съм подклаждал такива. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.