Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов Hi-gain вкъщи...


aliximika

Recommended Posts

Ухх тая тема направо ми разби илюзиите . Тъкмо бях решил да се сдобия с едно ленй АС 15 (15 вата изцяло лампа) ама като се зачетох чак се притесних.

 

Да разбирам ли че ако е само за вкъщи (единствено и само ) е по добре някакво моделинг кубенце което спокойно можеш да дрънкаш тихо било то и хибридно като вокс вт серията , тъй като стаята мои е 3/4 метра и може да се получи така че да не мога дори да го включа на 1 тва лени .

Друг въпрос имам също утачано ли е лампово кубе да се усили на 0,5 и в лоопа да се пъхне един як дист , или и тогава за да звучи трябва да е по стабилно усилено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W лампа звучи МНОГО силно и става за репетиция с акустичен сет дори (не е 101% сигурно, но може, тествали сме). В къщи усилвам на 2.

15W не е чуваемо по-силно, но пак си е МНОГО за в къщи.

 

Ако пъхнеш какво да е в крайното стъпало няма как да регулираш силата от самия АМР, той винаги работи на 100%, защото контролите са в преамп-а. Някои схемни решения може да не е така, но в почти всички случаи е това положението. Но може от камиончето да се регулира левъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта да се вземе още едно моделинг кубе, също заслужава да се обмисли. Минус, ще заема още обем вкъщи.

Обаче има различни видове звуци, които е забавно да си ги ползваш за домашни репетиции. И да, поне при мен

(Ямаха ДГ) звуците са доста реалистични и близки, до това, което моделират. Естествено, звукът не е точно лампов.

Като може да имаш и лампов амп и атенюатор и моделинг комбо.

Или пък да избереш някой от посочените 4 варианта.

Всеки трябва да си реши сам, какво го устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Power scaling kits от London Power

 

EDIT: намерих и една тема в един друг форум, където пича си е моднал ампа(Fender Champion 600) с SB-2-то, има и по-детайлни снимки на самата схема и компоненти - цък

Редактирано от IsoMorPhiC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък свиря на 60W Peavey Utlra Tube (100% лампа) дори в 3 през нощта и нямам никакви грижи...

И то.. усилвателя е усилен на 4 !! Повечето от вас си представят каква гръмотевица е това...

 

За да го постигна, съм си взел един Palmer PDI-03, който е Load Box (power attenuator) + Спийкър симулатор.

 

Как работи:

 

Ламповите усилватели имат такава особеност, че ако им изключиш говорителя, ще изгорят.

Усилвателя подава определена можност към говорителя, а той от своя страна Трябва да я изразходи, защото в противен случай усилвателя се претоварва и.. изгаря..

Та, затова са измислени едни неща, които изяждат тази мощност вместо говорителя, но в същото време не възпроизвеждат звук.

Тези неща се наричат по-официално Power Attenuator, или за по-кратко - Load Box.

 

Спийкър симулаторите (speaker simulator) от друга страна са филтри, които деформират сигнала, който идва от усилвателя, за да наподобят максимално реалистично реформацията на звука, която прави говорителя в процес на възпроизвеждане.

Сигнала, който излиза от спийкър симулатора може да се ползва за директен запис или да се вкара в смесителен пулт за репетиция, живо свирене и т.н.

 

Palmer-а е рак кутия с големина 1U, която съдържа в себе си тези две неща, както и някои настройки за тях.

За да включите Palmer-a, изключвате усилвателя (!!), изваждате жака за говорителя (от Speaker Out) и на негово място пъхате единия край на кабел жак-жак. Другия край го пъхате във входа на Palmer-a.

След това, в изхода на Palmer-a пъхате втори кабел жак-жак, на който другия край може да пъхнете в звукова карта, пулт, Hi-Fi усилвател или други подобни устройства...

Вече може да пуснете усилвателя..

Така получавате Чист, лампов звук, без децибели и странични ефекти.. Получавате и възможност да записвате без микрофон!

Ако все пак искате да си слушате китарата през говорителя на усивателя, докато си записвате, Palmer-a има изход за говорител, в който пъхате жака на говорителя.

 

Звука към това видео е записван с Palmer (без микрофон) и впоследствие миксиран с плейбека:

http://www.youtube.com/user/chavdardonchev#p/u/0/Y9BWtO9DZ24

Записвано е след 11 вечерта, от 60W лампов усилвател усилен на 3, а съседите ми дори не подозират че си свиря... :greenangel:

 

Същия може да го видите и поставен върху главата на Marshall-a в това видео:

 

За референция отбелязвам, че Palmer се ползва от около 30 години, в много от най-известните студия в света.

Той е и любима играчка на Joe Satriani.

 

За повече инфо - Google.. ( и Thomann.de :hysterical: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пауър атенюатор/дъми лоад за 5 Ватов усилвател се прави много лесно и евтино с 2-3 резистора по 20 ст.Моя ми излезе 1-2 лв,в кутия от клечки за уши ,три жака,няколко резистора,добавих и Line out ,който се реголира с потенциометър.Има само един коефициент на затихване,но при желание може да се направи да се превключват с един галетен превключвач......

И все пак пуснат на пълна мощност през говорителя и през атенюатора звучи по различен начин.Говорителя оказва не малко влияние върху звука.

Усещането за свирене през лампов усилвател се запазва,но ако се гони звук,особено хай -гейн може би не е оправдана инвестицията за лампов усилвател и софтуер/процесор/моделиращо комбо е по-добър вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо бях решил да се сдобия с едно ленй АС 15 (15 вата изцяло лампа) ама като се зачетох чак се притесних.
Ленито има драйв и може и тихо да свири,и мен ме зарадва като звук,но има лоши отзиви в Хармони централ за него - лесно му гърми трафа при натоварване,нещо бил малък за такъв амп..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз съм чел тези хави в които много хора му давад оценка за звук 9,8/10 дюрабилити 2/10 .

Мислех си даже да пусна отделна тема за тая хава , пишат че нещо като са го конструирали са сгафили и са сложили

лампите кофти така че топлината да отива точно където не трябва и си мислех става ли някаква хава с вентилаторче от

видео карта да речем която да се вгради някак си и да си работят в симбиоза с кубето .

А иначе това лени е извади един от най - яките саундове ( по мои си странни критерий ) от всички които чух,

включая суперчемпа блекхарт и пеави ваипер 30 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пробвай с ВЕФ или стар лампов черно-бял телевизор. Ако не стане подгрей с печка Лъч лампите - сигурно ще се получи перфектно изкривяване.

 

П.п.: за всеки случай преди да почнеш с експериментите се увери че имаш номера на пожарната и телефона работи и е на една ръка разстояние.

 

П.п.п.: ако все пак не се получи си вземи волюм педал и го вържи през сенд и ретърн.

 

Успех!

Редактирано от Tozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.