Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Vs. Bass


slayer_fox

Recommended Posts

Явно звуча като някой агресивен тип.. Спокоен съм бе хора, нямам никви проблеми.

Sturmfuhrer, незнам какво означава думата "кощунствено".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Аз също съм китарист,но си свиря и на бас.И то главно зада се допълвам домашните записи с бас-китара.Обичам баса като инструмент,но осъзнавам че нямам необходимите способности да съм пълноценен басист.

Обикновенно каогато свиря по-дълго на баса и след това хвана китара ми се струва че тя ми се губи из ръцете и е много миниатюрна. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно каогато свиря по-дълго на баса и след това хвана китара ми се струва че тя ми се губи из ръцете и е много миниатюрна

Е за тва питах. Предполагам със всички е така... После бързо ли свиквате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи според мен е от значение какъв опит имаш и до колко ти се отдава свиренето.Не ни най-малко не претендирам че съм "върхов" изпълнител,точно и заради това имам такива усещания когато превключвам от бас на китара и обратно.Но смятам че е нормално...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Delian-e, не ми показвай показалец. Тва -
На китарата има много повече работи за правене, а баса кво - дърпаш си там по една струна и запълваш пространството 
го казах за примерно - тоест че повечето хора смятат така. Обаче това никак не е така. И двамата го знаеме

Така вече се разбираме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че е нормално. Особено аз например на китарата права яко palm muting, и после на баса там не права много мютинг, и ми се струва странно някакво... И дясната ръка повече я съобразявам с рамото (на баса нали), особено когато права тремоло shifting от 2-ра на 6-та струна например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та като цяло ми се струва, че на китарата свиренето идва повече от китката, а на баса - от рамото (става въпрос за бързи моменти). И от там идва свикването при промяната. Поне на мене ми е оттам проблема. Вие кво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На китарата има много повече работи за правене, а баса кво - дърпаш си там по една струна и запълваш пространството (говора по принцип за бас функцията, аз например не правя така)...

Ти какво правиш - слагаш брутален дист на 7-струнния бас и караш двата китариста да бягат от репетиционната с писъци ? :)

 

Иначе има басисти, които дават съвсем друг облик на музиката. И те далеч не правят само пълнеж на основния риф...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво правиш - слагаш брутален дист на 7-струнния бас и караш двата китариста да бягат от репетиционната с писъци ? :)

He used to do this :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе пичове, не права тва дето вие си мислите. Имам предвид че винаги на бас партийте на някой кавър например винаги променям партията, защото оригинала е скучен и не ме кефи. (И никой от групата не забелязва разликата).Тва правя аз.

Ама малко променихме темата тука май, а?

Интересува ме преминаването от китара към бас или обратно - какво е чувството и основните проблеми? Дееееба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми бе по-трудно от китара към бас, отколкото от бас към китара. Това го казвам, защото по едно време трябваще да се приспособявам за бас китарист в една група за кратко време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Angermeans, предполагам става въпрос за от 6-струнна китара към 4-струнен бас. Тогава незнам какъв проблем би имал...?????

На баса с перо ли свиреше?? И колко дълъг му беше грифа (и с колко прагчета)? 34"??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ххахахаха :)

 

Обаче Фокс, не си прав с иронията си!!! Баса има по-дебели струни > по-трудно за леко натискане и тапинг (не случайно в книгите пише, че тапинг на баса се прави с два пръста един върху друг).

Прагчетата на баса са по-дълги > по-трудно се разхождаш из тях... всъщност не виждам много смисъл да пиша повече, но как да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 прагчета, за грифа не съм особено сигурен.

Много ми се ще да си взема един бас за да си свиря, ама сега на първо време ми тряват други неща...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.