Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Vs. Bass


slayer_fox

Recommended Posts

За тия от вас, които свират на китара и на бас. Добре де, като свирите на китара например и след тва на бас, не ви ли отнемат рази минути за да свикнете с разстоянието между струните, дебелината на струните, позицията на дясната ръка и т.н. на баса?? И колко често свирите на китара, и колко често на бас? И кой инструмент повече ви кефи????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Бе пич, тва ми дойде на ума. Не че ги представям като противници... Просто трябваше да измисля няква топик и тва ми изникна най-напред в тиквата.

Иначе китарата и баса си вървят ръка за ръка, все пак и двете са китари. Разбираш ли ме? Ае наздраве...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбайн vs Трактор

кое повече ви кефи :)

 

п.с. нищо лошо, ни съ сърди :headbang::):)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе пич, тва ми дойде на ума. Не че ги представям като противници... Просто трябваше да измисля няква топик и тва ми изникна най-напред в тиквата.

Иначе китарата и баса си вървят ръка за ръка, все пак и двете са китари. Разбираш ли ме? Ае наздраве...

:headbang:

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кат видях темата се бях приготвил да псувам по Фокс, ама айде :headbang: Явно не става дума за тва :)

 

Аз лично свиря малко на китара и повечко на бас и мога да кажа, че от баса да отидеш на китарата е лесно, обаче обратният вариант е гаден... след 5-6 мин, си забравил за смяната, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sturmfuhrer, кво съм ти виновен???? Просто питам тва дето ме интересува...

Аз пък мискля обратно - от баса на китарата е трудно, ама ако си майстор на китарата - то тогава няма да имаш никви проблеми с баса.

(??)

На китарата има много повече работи за правене, а баса кво - дърпаш си там по една струна и запълваш пространството (говора по принцип за бас функцията, аз например не правя така)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз свиря и на двете,но баса го хващам доста рядко

и естествено съм много повече китарист. и мисленето от там се определя- тоест когато свиря на бас си личи че съм китарист - знаеш ли кой е такъв басист че не му личи -Леми Килмистър-пича свири на бас сто на сто като че ли е китара.Друго нещо си е Ейбриахам Лабориел.

(Леми ме кефи и не се сравнявам с него - да не ме заяде някой)

колкото до Лабориел - тоя чичко сте издуха поне 20 от голямите имена на бас китарата и то наведнъж :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се опитах по едно време да свира на бас като на китара ама пичовете от групата ми казаха че баса трябва да звучи като бас, и че се объркват от китарния бас с китарата и оттогава насам вече свира на бас така, както би трябвало да звучи баса. На китара си свиря сам у нас за самия кеф (feat. ракийка & биричка). Yes!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Delian-e, не ми показвай показалец. Тва -

На китарата има много повече работи за правене, а баса кво - дърпаш си там по една струна и запълваш пространството 
го казах за примерно - тоест че повечето хора смятат така. Обаче това никак не е така. И двамата го знаеме
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Slayer _fox, много се палиш, бе човек!!!

Не съм искал да те засегна!!!

Съжалявам ако се е получило така!!!

:headbang::)

Редактирано от Delian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sturmfuhrer, кво съм ти виновен???? Просто питам тва дето ме интересува...

Аз пък мискля обратно - от баса на китарата е трудно, ама ако си майстор на китарата - то тогава няма да имаш никви проблеми с баса.

(??)

На китарата има много повече работи за правене, а баса кво - дърпаш си там по една струна и запълваш пространството (говора по принцип за бас функцията, аз например не правя така)...

Аре чети, а?! Казах, че като ВИДЯХ ТЕМАТА! След това разбрах, че не става дума за тва дето пише в темата ебаси! Аре по-спокойно!

 

А това дето го каза за ролята на баса си беше кощунствено изказване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.