Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся сервиз за синтезатори


Recommended Posts

Здравейте клавиристи :)

Имам неработещ синт, но незнам къде биха могли да ми го ремонтират.

Моля ако някой знае сервиз да даде адрес.

 

Синтезатора конкретно е Kurzweil K1000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте съфорумци.

На никой ли не му се е развалял синта? Кажете някакъв нормален сервиз, че го носих чак до пловдив, оправиха ми го, но ми искаха 200 лева. На мен ми се видя много и сега съм пак с развален синт, надявам се да не е по-зле от преди.

Сервиза в който го занесох е МИК сервиз - Димитър Налбантов http://miqservice.hit.bg/ питайте за цената на услугата преди да оставяте нещо за ремонт, за да не се изненадате неприятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де пиши от кой град си, какъв по точно е проблема , какво са му ремонтирали и какво не работи сега.

 

От София съм. Неможе да тръгне синта, появяват се квадрати на дисплея, понякога тръгва за малко и пак прекъсва. Занесох го на сервиз Бушона, там ми казаха че е изгорял фирмуера и немогат да го оправят и ми го върнаха. Занесох го след това в Пловдив при Мик сервиз, там човека каза че неможе да се прочете операционната система и затова незарежда, и трябва да се сменят РОМ чиповете с ОС. Смени ги и каза че работи синтезатора, но аз неможах да му дам сумата която ми искаше и той ми го върна в неработещо състояние. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

velislav:

Неправилно си формулирал въпроса си.

Сервизът си е свършил неговата работа, а ти не си.

Излиза, че не търсиш сервиз, а спонсор.

Има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сервиза си е свършил работата, но аз небях уведомен за цената предварително, право на всеки клиент е да е запознат с цената на продукта или услугата. Спонсора в случая щях да бъда аз, защото е явно че цената е завишена.

Плюс това въпросът ми е формулиран преди да дам синтезатора за ремонт.

Редактирано от velislav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза си е свършил работата, но аз небях уведомен за цената предварително, право на всеки клиент е да е запознат с цената на продукта или услугата.

За известна услуга е така, но когато става въпрос за проблем, който трябва да се диагностицира, как да е ясно какво трябва да се прави и колко ще струва това? А самата диагностика, която може да се окаже сложна процедура, да не би да е подарък?

 

Спонсора в случая щях да бъда аз, защото е явно че цената е завишена.

Как разбра, че цената е завишена? Коя е "нормалната" цена, че тази да е висока?

На мен ми се видя много

Е, тук вече нещата са много субективни.

А на този който влага труд, инвестира в апаратура и знания дали му е "много"?

...

Трябва да се знае, че сервизът на професионална апаратура не е ремонт на стандартни домашни устройства. За да се тества един синтезатор, който има няколко микропроцесора и една торба елементи, са необходими съответните уреди, информация и много знания. А те струват пари. Желанието да е евтино води до ремонти от "специалисти", след чиято намеса или се хвърля машината или ремонта става много по-скъп. А дали поддържането на една апаратура си заслужава е съвсем друг въпрос.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Хехе готина тема.

 

Включвам се и аз, защото и аз имам проблем с моя синт.

 

Сега малко извън темата...

 

Преди един месец ми се наложи да си дам кецовете , който са DIESEL на един обущар.

 

Говорим за много лека корекция , по-точно бяха започнали да се разшиват... момичето на касата като ме видя и като видя кецовете каза , да можем да ги оправим ще струва 30 лв.

 

Разбирам че всичко си има цена и аз я платих само да вметна , но и разбрах че ме цакаха само заради марката на кецките.

 

Сега по темата.

 

Онзи ден започнах работния ден и оп да дам power ON на "Access Virus"-a и оп гледам LED индикацията не работи.

 

Може да си представите приятното чувствно, което се зароди в мен при гледката на неработещата машинка за 3 бона .

 

Сега трябва да я нося на ремонт в някой сервиз , та предполагам повечето от вас схванаха каква е връзката с кецките и синта .

 

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Връзката е ,че безплатен обяд няма.Нормално е човек да си занесе инструмента за ремонт и да помоли в сервиза след като го диагностицират да го уведомят за стойността на евентуалния ремонт и при отказ от негова страна да си заплати стойноста на диагностицирането която понякога може да е по висока и от самата стойност на ремонта което е разбираемо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Там където завърши диагностиката и проблема е ясен, ремонта е осъществен вече на 90% .

 

И затова винаги стойноста на труда и диагностиката е в-пъти по-голяма , от стойноста  физическото отсраняване на проблема, та дори  и да няма вложени  никакви части на стойност 0лв.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.