Jump to content
Българският форум за музиканти

Оборудване за цигулар - Pa,wirless System,mixer,mics


salt

Recommended Posts

Обтъщам с към всички хроа с опит в техниката за лайв саунд. Един приятел,цигулар желае да си закупи апаратура на стойност от до 2500 лв.

Приложението на апаратурата ще бъде предимно за закрити помещения /не говорим за НДК LOL/.

Идеята е за тези пари да закупи най-доброто като съотношение цена/качество. Не желая да предлагате марки от типа BEHRINGER или таквиа компромисни.

Става дума за две актинви колкони с минимална мощност - 250 W, кондензаторен микрофон за цигулка,който се закрепя на корпуса, два микрофона/кабелни/ и разбриа се миксер.

 

След като се поразрових в интернет и по -скоро в един от любимите ми електрони магазини THOMANN.DE , се спрях на следните компоненти:

 

активни колони /2/ - http://www.thomann.de/gb/mackie_thump_th_15a.htm

 

безжична система зая цигулка - http://www.thomann.de/gb/shure_pg14epg_185_t10_lavalier.htm

 

микрофони /2 - http://www.thomann.de/gb/shure_sm_58_s_bundle.htm

 

миксер - http://www.thomann.de/gb/yamaha_mg_124_cx.htm

 

Въпросът ми е. Какво мислите за този сет от апаратура.Мсилте ли че е най - доброт за тази цена и някой работил ли е с точно такъв вид колони маки и такова безжично устройстов за цигулка. За миксер мисля че е много добър тъй като с такъв раобтим в Мзуикалната академия в Пловдив и съм много доволен,както и микрофони те няма смисъл да ги обсъждаме,защото са си калсика в жанра.По скоро искам да оитам какво мсилите за микрофона за цигулка и колоните, и като имате предложения- по - добри ,споделете.

Освен това - някой чувал ли е как звучи този микрофон и дали си заслужава да се вземе за пеене - http://www.thomann.de/gb/shure_pg24epg58_r10_vocal.htm

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Объркал съм се това,микрофончето на shure не е за цигулка.имах впредив това тук----

http://www.zzounds.com/item--AUTATM350 на аудио техника, само че ми трябва безжично и ако се вземе това с какво може да се захрани,защото не съм виждал трансмитери за такъв вид микрофони с фантом пауър.

Дайте предложения за сет за цигулка, че съм затруднен.Не искам да е пиезо и да се лепи на магарето на цигулката.

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих,

http://www.dpamicrophones.com/en/mic-guide...#specifications

 

но моля ви някой да помогне със безжична система с фантомно захранване.Има ли такова нещо на пазара изобщо ,което да е съвместимо с микрофона на DPA 4099V за цигулка или на Audio Technica ATM350 Condenser Microphone .Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не разбрах на какъв вид сцени смята да свири колегата ти - най-вече колко големи и шумни, но като избирах озвучаване за контрабаса, имайки предвид родните клубове, в които е нормално барът да е няколко пъти по-голям от сцената, се спрях на пиезо адаптер и препоръчвам същото в случая, освен ако не става въпрос само за "тихи" участия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откога озвучаването е проблем на цигуларите? Познатите ми цигулари (някои от тях световно признати) нямат и не мислят да имат собствено озвучаване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Свирил съм и с цигуларка с ел. цигулка, и с цигулар, с акустична - и в двата случая Хеви метъл.

 

С цигуларката беше пълна програма и нямаше никакви проблеми (дори и слагахме дисторжън за някои сола), а с цигуларя свирихме само едно парче, което беше акустична балада, но въпреки това проблемът беше огромен - малка сцена, силен "шум" от всички страни и най-вече - озвучена с микрофон за 20лв, който трябваше да го завреш в f-a, че да се чуе нещо, но тогава етествено излизаше само бучене както предполагате (а не беше пича да не е в час, понеже е завършил с цигулка академията).

 

Та, може би от тогава :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж сега.....salt

 

като цигулар с над 35 г стаж, ви които поне 20 в звукозаписа, ще те попитам първо каква музика ще свирите? Акустична, или поп-рок-джаз... ако ти трябва някакъв процесинг - едно, ако търсиш акустичния звук в апаратурата - друго....

При всички положения моя съвет е цигулка с кондензаторен микрофон, а ако искаш процесинг - платка с адаптер на отделен канал. Това което видях за цигулката става, но помислете за дигитален пулт в сета - дори и една стара ямаха 01v (цена около 1000 лв.) ще ви е от полза - има компресори, лимитери, и два ефекта на всички канали. И ако имаш въпроси - на ЛС ще ти отговоря. Поздрави!

п.п. а фендера просто е китара във вид на цигулка. Става , ако имаш излишни пари.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега.....salt

 

като цигулар с над 35 г стаж, ви които поне 20 в звукозаписа, ще те попитам първо каква музика ще свирите? Акустична, или поп-рок-джаз... ако ти трябва някакъв процесинг - едно, ако търсиш акустичния звук в апаратурата - друго....

При всички положения моя съвет е цигулка с кондензаторен микрофон, а ако искаш процесинг - платка с адаптер на отделен канал. Това което видях за цигулката става, но помислете за дигитален пулт в сета - дори и една стара ямаха 01v (цена около 1000 лв.) ще ви е от полза - има компресори, лимитери, и два ефекта на всички канали. И ако имаш въпроси - на ЛС ще ти отговоря. Поздрави!

п.п. а фендера просто е китара във вид на цигулка. Става , ако имаш излишни пари.

 

 

Така като гледам доста по вече излияния в пари е варианта на VST !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе където 2500, там и 3000 лв.

Просто споделям аз какво бих взел..... а дигиталния пулт е незаменим.... най малкото заради памет-сцените, просто си представете, че свирите редовно някъде - правите си памет на сцената, и няма нужда от саундчек. А микрофон, два бокса и пулт - може да се вместят в 2500-3000 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички които писаха.Ще изясня отново какво точно търся.Както казах техниката е за циглар,свирещ народна музика.Смята да свири в ресторанти със караокета и жив оркестър.Държи на качественият звук.Предимно иска да използва акустичната си цигулка с кли по н кондензаторен микрофон.Предпочита звука да е свален чрез микрофон, а не с пиезо адаптер каквито предполагам shure и дурги макри имат.Иска също безжична система за да може да има свобода да се движи сред хората.За момента намерих супе рмикрофон микрофон DPA 4099 v , но е доста скъп , сигурно ще е заради качеството LOL LOL . :) .Цели 400 евро без ДДС от Бг дистрибуторите на DPA.Захранва се от траснмитера с фантомно ,но 3 Volts. Човека който е дистрибутор на DPA ми препоръча wireless system na Mipro ACT 707 TM или нешо таквоа беше за 560 лв без ДДс но не съм сигурен дали това нещо включва и реийвър.Цялата работа излиза ного скъпо за тов апитма пак.Ако вземем микрофонът на адуио техника/по- нисък клас/ ATM350 с какво мога да г захраня.Има ли трансмитер който може да го захрани,защото това е по евтиният вариант.Мерси пак /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не си писал, че е за народна музика - чак сега каза.

 

Значи, вземи предвид, че каквото и да прави, в родната ситуация (ресторант, в случая), може да се окаже, че с една евтина ел. цигулка (дори не Фендер - просто някаква, за няколко стотин лв) ще звучи много по-адекватно, отколкото с акустична (истинска), с микрофон за 2 бона. Просто, такова е положението, та по-скоро, накарай твоя приятел да погледне от практическата страна, а не от романтичната/идеалната :)

 

Тези неща (за които говори и желае колетата ти) имат значение все още (за съжаление) само при запис (с редки изключения).

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при това положение оттеглям предложението /виж по-горе /....ръгай смело хедсет за пеене, и не му мисли, хваща перфектно звука на цигулката. Цена - около 350 евро, с останалите ....да почерпи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А, искам да питам още нещо.Благодаря на всичи за съдействието , но имам един въпрос още.Какво мислите за тези колони MACKIE THUMP TH-15A http://www.thomann.de/gb/mackie_thump_th_15a.htm

Някой ползвал ли е или знае ли дали ги бива.Както разбрахт епо горе от тпика ще ми трябват за озвучение ан цигуалр и пвеци в условия на ресотранти ,както и за малки конкцертни зали като читалища и подобни?Въпроса ми е бива ли ги колоните и независимо от това дали ги ива или не , някой може ли да ми даде еквивалент със същата цена до 700 лв . с ДДС и със съшата мощнос или по-голяма от 400 Watts.Благодаря.Държа на марките JBL, Mackie но не знам дали ше се намери нещо по-добо на тази цена ,затова моля за помощ.Благодаря отново. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.