Jump to content
Българският форум за музиканти

Сола и Упражнения за пръстите ?


faraferi

Recommended Posts

Здравейте , искам да попитам ,да ли може да кажете някакви упражнения , за свиренето на сола , от типа на ACDC примерно. Но пръстите на лявата ми ръка , не са толкова бързи и пъргави , ако може да ме посъветвате , ще ви бъда благодарен .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повтаряно е 1000 пъти, изполвай търсачката.

Няма само лява ръка, за да свириш и двете ти ръце трябва да са в синхрон.Пускаш метронома и почваш, ако искаш ми дай email на ЛС, ще ти пратя някои хубави учебници. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Щом си от София трябва да се видиме по градинките, в които съм цяло лято и ще ти покажа! :thumbs_up:

това ще е добре .... щото вече почнах като свиря сола ,да свиря почти само с лявата ръка, доста използвам подчукване с пръсти ,без удар с перцето , което май не е мн добре ..

Редактирано от faraferi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вика му се легато и защо да не е добре? Това си е вид техника, която помага в много случаи. Сатриани примерно го използва доста.

Иначе по темата: Поредицата от видеа в youtube - Lick Library. Има много хубави и полезни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всъщност не е точно "легато" ако не се прави както трябва, освен това е по-добре първо да се развие стакатото. След това китаристът при желание ще си минава на споменатото "легато", когато си поиска.

 

"Real true legato lesson" -

Редактирано от Valserp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши ми ЛС и ще ти пратя книжки с пръстовки в ел.вариант. С тях ще си упражниш техниката с перо и без.Скоростта ще дойде по-късно :girl_cray2:

Един друг поглед върху легатото,който напомня много твоя начин ;) :

 

http://www.youtube.com/user/rahahungel#p/c...C/9/bTI2s4svE2s

 

Тук, освен че има инфо за музиканти, има и споделени идеи за различни упражнения и техники :

 

http://www.guitar9.com/colidxguitartechnique1.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.