Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на Баритон / 7струнна китара


Recommended Posts

... мойте 5ст...

исках "rosewood" за JimRoot теле-то си .... и така и така реших да ми се направи нек защо да не е 27" ... директна смяна за 25.5" ....

другата директна подмяна беше например 28-5/8"

просто все едно още 1(2) прагчета след нулевото(nut) ....

 

ако имаш boltOn китара ... може това да е варианта за теб ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само Ibanez S770FM, който е болт-он, но така или иначе не искам да го развалям. Иначе за срат / теле изглежда доста хора си правят баритон конверсия. Замислял съм се и аз за нещо такова, може и да си взема някакъв страт... Примерно сигничъра на Джим Руут доста ми харесва, но няма по-бюджетна верия, както телето.

Аз иначе си взех таиз седмица Ibanez RGDIX6, който е 26.5", сложих му 12ки струни, интонира се перфектно, дето се вика "заспа". За сега нямам намерения да ползвам по-ниска настройка от стандартната Си.

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

.. малко късно се включвам пак, но виждам си решил "проблема" ... :bravo:

иначе моя коментар би бил... нищо не разваляш ... дори няма нужда да взимаш хардуер ... и без друго 2та грифа не могат да са едновременно на китарата ... същите ключове/заключващНът .... и си в играта .. за по "интересно" вероятно трябва да си направиш mapleNeck.... (ако твоя е rosewood/ebony) ... и ще е с 25+ прагчета ...

 

на мен ми беше лесно .. имам Фендер(maple) и Скуаиър(rosewood) ДжимТелета... така че където искам си го слагам... ....a "резервния" гриф на "стандртно" теле... с singleBridge ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Макар че колегата е намерил отговора за себе си, искам да споделя, че преди 6-7 години имах завидно добри резултати с Jackson DK27 Dinky. Евтина и надеждна китара, направена в Япония. Успях да сваля до Сол # стандартна настройка. Размера на струните беше 17-70. Песен записана с нея:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Включвам се пак, след почти година, замислих се отново за предложения вариант от коментарите по-горе.

Както бях споменал, имам един Ibanez S770FM. Някой може ли да сподели мнение за изработка на 26.5" или 27" гриф за конкретно тази китара? Има ли нещо което би било проблем, нещо което да попречи на крайния резултат? Как да разбера бриджа дали ще позволи да се интонира китарата с по-дългия гриф, дали няма да искат много да се дръпнат седлата? Разстоянието между адапторите е малко по-голямо при китарите с по-дългата скала, това трябва ли да ме пртитеснява? И, ориентировъчно, колко излиза г/д изработката на един гриф?

Редактирано от Rezachka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно, как звучи Сол # стандартна настройка.

Ами добре звучи... обаче, Крис Барнс за да има смисъл цялата тази галимация с ниско настроени китари,

ревящите вокали също трябва да си ги бива...иначе парчето отива на кино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.