Jump to content
Българският форум за музиканти

Внос на китара


pesh

Recommended Posts

Не, никой няма да те бави. Спокойно можеш да направиш тая система!!

Какво ти разбират тия...

Ама ако китарата изглежда неква супер яка и посочиш евтина цена, може и да се направат на интересни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те как могат да разберат цената и ? Особено ако на нея самата не пише модела ?

Аз мога да си взема някой Jackson USA Select за 1200-1300$ и да претендирам, че китарата струва 150-200$. Мислиш ли, че ще бавят всички други за да търсят в интернет колко струва една такава китара ?

И аз мисля така. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те как могат да разберат цената и ? Особено ако на нея самата не пише модела ?

Аз мога да си взема някой Jackson USA Select за 1200-1300$ и да претендирам, че китарата струва 150-200$. Мислиш ли, че ще бавят всички други за да търсят в интернет колко струва една такава китара ?

Ам... надявам се да не обидя някого, но хората, които работят на летището са един вид като полицаите... не очаквайте да са върховно разумни и тн. Просто се старайте да не будите подозрение, защото китара в черен калъф си е малко подозрителна...

 

По принцип имат правото да попитат за документ за цената, но можете да им кажете, че е втора ръка. Междудругото, задължително имайте предвид да си искате ДДС!!! от там където сте я купили. В смисъл, че ДДС е данък само за граждани на дадената държава, което значи, че имате правото да си го вземете.

 

С няколко думи:

 

Отивате, плащате, взимате си ДДС, и спокойно се прибирате... ако стане нещо твърдите, че китарата струва 100$ и е втора ръка (взели сте я от приятел) и в НАЙ-ЛОШИЯТ СЛУЧАЙ плащате някво измислено мито от 35 лв, като даже тоя дет ви го е взел ще си го прибере...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли опит с внасянето на китара от USA?

Един приятел се прибира другата седмица та се замислих.

В началото на годината приятел ми донесе китара купена от USA. Бе я сложил в 42 инчов сак като ръчен багаж. Мина без никакви проблеми; нито мито, нито деклариране. Просто чакай човека на летището! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те как могат да разберат цената и ? Особено ако на нея самата не пише модела ?

Аз мога да си взема някой Jackson USA Select за 1200-1300$ и да претендирам, че китарата струва 150-200$. Мислиш ли, че ще бавят всички други за да търсят в интернет колко струва една такава китара ?

Не , но остава там и си я взимаш след 2 седмици (примерно) :lol:

Моя Ibanez като идваше мина с 20 кинта "отгоре" (оправиха се нещата някак , т'ва да си в БГ има и хубави страни :Р) :) ... точно щото беше в кашон и се заядоха .... по принцип трябва да ти удържат 20% ДДС + 5% МИТО ...

така че най-добре в калъф-че ... пък ако и така има проблем ... с договорки :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те как могат да разберат цената и ? Особено ако на нея самата не пише модела ?

Аз мога да си взема някой Jackson USA Select за 1200-1300$ и да претендирам, че китарата струва 150-200$. Мислиш ли, че ще бавят всички други за да търсят в интернет колко струва една такава китара ?

Не , но остава там и си я взимаш след 2 седмици (примерно) :D

Моя Ibanez като идваше мина с 20 кинта "отгоре" (оправиха се нещата някак , т'ва да си в БГ има и хубави страни :Р) :) ... точно щото беше в кашон и се заядоха .... по принцип трябва да ти удържат 20% ДДС + 5% МИТО ...

така че най-добре в калъф-че ... пък ако и така има проблем ... с договорки :D

Това пък от кога е така??? Трябва да вземат ДДС ли? Звучи ми малко странно... но в случая добре го каза, че понякога и лошите неща в дадена държава си имат предимства.

 

Но пак ще повторя: Не забравяйте да си вземете ДДС :D Само дето е хубаво да поразпитате малко от България къде точно можете да си го вземете, защото май в някои държави трябва да го вземете от фирмата, а в други от някви държавни учреждения...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да внеса малко яснота по въпроса трябва ли да се плащат данъци и дали е добре когато може да не се плащат:

Да, данъци трябва да се плащат. И това че можеш да минеш с рушвет не е ама никакво предимство. Защото то идва заедно с неработеща икономика, неработещи услуги и т.н.

Това съвсем не означава че съм безрезервно съгласен да платя 20% ДДС за всяко нещо което докарвам от чужбина. Напротив на мнение съм че най-големите престъпници са тези които измислят подобни закони. Просто исках да внеса яснота по въпроса за яйцето и кокошката.

А по принцип когато от чужбина изнасяш нещо, което си купил наскоро трява да минеш през т.нар. tax refund гишета и там ти въстановяват ДДС-то. След това си плащаш българското такова. Т.е. ако е китара от Германия ти връщат 16% а ти плащаш 20%. Т.е. ефективно плащаш 4%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок...

 

Ако смятате, че Dylan е прав... отивате в чужбина, плащате китарата, връщате се плащате ДДС, мито или там квото трябва да се плаща, тя ви излизал малко по-скъпа от колкото ако я поръчате от тука... естествено не ви пука за билетите и тн и в крайна сметка се чувствате добре, защото сте си платили всички данъци :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.