Jump to content
Българският форум за музиканти

Внос на китара


pesh

Recommended Posts

ако е една минава за ръчен багаж и е без мито. поне така беше преди няколко години, сега не знам как е, но мисля, че не може да я таксуват за продан, особено ако е в калъф, а не в купешкия кашон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха сега времената са други и ми се струва че няма да стане с тая  бутилка.

но само предполагам

така е... само предполагаш... :)

 

 

Наистина най-добрият вариант е като ръчен багаж - просто си връща китарата или пък, ако пребивава в Щатите си е взел неговата например :)

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз когато си пренесох моя бас на нашто летище ме питаха дали съм го декларирал. Аз го бях декларирал (когато заминавах си носех друг бас - Орфейка) и ме пуснаха. А иначе ми разправат тия същите от летището че ако китарата ти е над 100 евро и не си я декларирал преди тва, ти искат 20% от сумата да платиш.

Обаче един друг приятел разправа, че си е зел ибанец от щатите и нищо не са му казали. Просто си е минал с калъфа и тва е. Та незнам... И двамата бяхме минавали през едно и също място и предполагамм, че зависи и от служителите.

Ебали го...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На летището обаче те гледат тъпо при всички положения :)

 

Иначе аз няма абсолютно никакви проблеми с баса, но ставаше дума за Германия, а не САЩ... макар че като се замисля, май не беше безпроблемно... всъщност немските тъпанари се заядаха за допълнителните струни... и за усилвателя... Имаше некъв такъв момент... Ама ако се замислиш... няма как да не те пуснат... най-много да се позабавиш малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз когато си пренесох моя бас на нашто летище ме питаха дали съм го декларирал. Аз го бях декларирал (когато заминавах си носех друг бас - Орфейка) и ме пуснаха. А иначе ми разправат тия същите от летището че ако китарата ти е над 100 евро и не си я декларирал преди тва, ти искат 20% от сумата да платиш.

Обаче един друг приятел разправа, че си е зел ибанец от щатите и нищо не са му казали. Просто си е минал с калъфа и тва е. Та незнам... И двамата бяхме минавали през едно и също място и предполагамм, че зависи и от служителите.

Ебали го...?

Тука въпроса е малко спорен. По принцип по правило, трябва наистина да платиш там некви проценти. Обаче това е ако си го купил нов. А както се досещаш никой не може да ти каже дали е нов или не. А да не говорим, че можеш да им кажеш, че току що купеният ти Jem струва 50$ :) Аве най-важно е да не правиш някво впечатление... щото примерно ако си облечен в някви кожи и тн не очаквай особено добро посрещане...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sturmfuhrer-е, аз го зех нов от щатите ама не платих нищо, щото пак казвам - бях го декларирал преди тва. Обаче наистина ме питаха - "тоя същия ли е, нов ли е?" и т.н. Обаче по едно време изникна некакъв и ме пита откаде съм. Аз му казах че съм от благоевград, а и той беше също от там и повече не се заядоха с мене. Иначе в багажа имах и процесор за $400, разни чинели за 200-тина долара... Ама никой не ми направи "обиск".

Та значи pesh, ако декларираш неква друга китара като заминаваш, нямаш проблем после да си земе6 от там друга (каквато и да е), а оригиналната да я оставиш там.

Ако ли не, трябва да дадеш 20% от цената й и така.

3-ти вариант - да се направиш на ударен и да им дрънкаш некви глупости на тия от летището (малко рисковано).

4-ти вариант - връзки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че те как могат да разберат цената и ? Особено ако на нея самата не пише модела ?

Аз мога да си взема някой Jackson USA Select за 1200-1300$ и да претендирам, че китарата струва 150-200$. Мислиш ли, че ще бавят всички други за да търсят в интернет колко струва една такава китара ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.