Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на тонколони(и усилвател) за вкъщи при много стеснен бюджет


Recommended Posts

Здравейте

знам, че вече има няколко такива теми, но там се разискват бюджети далеч над моя, за това реших да пусна една темичка( не съм сигурен дали е и в правилния раздел, извенете ако не е).

 

Та да си дойдем на думата. Покрай бала ми попаднаха малко повече пари и реших да заменя отвратителната си почти изпращяла 2.1 системка с нещо по-добро.

Говорим си за 200лв.(максимум 250) не мога да отделя повече.

 

Не търся голяма мощност, предпочитам да са си 2 тонколони, стерео. Разглеждах разни сайтове видях различни варианти на усилватели и тонколони, и на колони с вградени усилватели и се обърках още повече ;) (млад съм, нов съм простете ми). И всички ми изглеждат или много скъпи или много китайски, което допълнително ме обърка.

 

Надявам се да успеем да скалъпим нещо сносно в този малък бюджет. Колкото по-конкретни сте толкова по-добре. Нямам против и да са употребявани нещата. Моля ви давайте предложения.

 

Благодаря ви предварително.

 

Поздрави, Боян!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари най-доброто решение е да се вземе нещо качествено на втора ръка. Мога да препоръчам bodan - http://www.ljclub.net/ . Доказал е коректността си и ако му се обадиш - 0889786446, и обясниш какво искаш, ще ти предложи подходящо решение.

Като специалист твърдя, че звукът от новите апаратури не е така добър, както на тези правени 80-те години. Освен това, за по-малко пари се взима по-висока класа, която иначе няма как да си позволиш.

Важно е обаче апаратурата да е проверена, а това ще бъде направено от посочения човек.

Пожелавам ти успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах този сайт и много неща ми се побират долу-горе в бюджета. Ще му драсна един мейл на човека, да не го занимавам по телефона и ще видим как ще се развият нещата.

Едно приятелче ми даде този сайт - цък имате ли някакви впеатления от него? Но там пък няма цени и съвсем не мога да се ориентирам :)

 

Мерси за бързите отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

виждам че не си от София, но все пак ще споделя едно мнение. В магазинчето за електроника в Технически университет предлагат активни колони с 8" бас и купулна пищялка, марката е Vioogle. Никому неизвестна, в гугъл няма нищо за нея, НО един приятел си взе такива преди 2г, не е имал никакви проблеми и аз лично бях изключително изненадан от звука който имат. Изглеждат приблизително така :

http://www.thunder.bg/images/big/ths-265wood.jpg

 

(тези са със 6" бас обаче).

 

Мощноста им е 2х20W, цената 200-220, мисля че имаха 2г гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да намеря отзиви за тази марка в интернет, нито онлайн магазин или кординати на магазин по-близо до мен, в който да ги има. Като разгледах сайта им имат доста модели, и на външен вид са добре, но искам да видя повече отзиви за звука им :)

 

@Parni_Valjak свързах се по email с bodan - препоръча ми да спестя още малко пари, което не знам дали мога да направя и все пак тонколинет остават проблем дори и така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че наистина за толкова малко пари не можеш да получиш свястна комбинация, просто са твърде малко. Затова в този ценови диапазон има само "китайци", които както се казва, "за чеп за зелье не стават"...

Както често се коментира по форумите "евтиното и качественото са в различни магазини".

Ако не можеш да добавиш стотинки, можеш само да хвърлиш на вятъра тези които имаш засега.

Това са законите на икономиката, други няма.

Моят съвет е да се напънеш, да спиш по-малко, да работш по-усърдно и да спестиш още малко пари и да си вземеш това, което ще ти доставя удоволствие, а не това. което ще те дразни с калпавостта си.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днешните компоненти са просто лъскави играчки в сравнение с тези от 70-те и 80-те години, може би до началото на 90-те. Затова, както вече са ти казали, се насочи към запазена техника втора ръка. Моята е такава. За 200 лв. можеш да вземеш само усилвателя. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VIGOOLE

Извинявам се много за грешката - това е марката за която говоря. А моделът който визирах е този -> http://www.vigoole.com/vigoole_en/products/20/C2138.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си питам ламерски - какво е мнението за DYI нещата които се продават по аудио форумите - има различен клас, струва ми правени от хора с желание и добро съотношение цена - качество..

 

Пламен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Има няколко, които разбират и много които много приказват и все глупости.

Случайният неквалифициран избор по-скоро ще бъде неправилен.

Истината е, че може да се намерят интересни неща, но е необходимо човек да има сериозен опит, за да е в състояние да прецени какво му се предлага.

Когато всичко е завоалирано в литературни рекламни описания, хвалби, откровенни лъжи или лъжи от неадекватност, рискът да се попадне на боклук е много голям. Говорим предимно за българските форуми в чиито имена се срещат HIFI,AUDIO,HI-END и прочее.

В същото време и тук се срещат хора, за които критериите за оценка са ниски и за тях няма да е проблем да харесат калпаво изделие. Примерно трябва да си сядал в Ситроен DS21, за да знаеш, че Запорожец не е висока класа.

Това е мое професионално мнение и не ангажирам никой с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно наистина за сега ще отложа покупката...

Все пак да попитам - какво мислите за Behringer MS40 или M-Audio Studiophile AV40 ?

Поразгледах в интернет и виждам, че доста хора ги използват просто за слушане на музика от компютъра(какъвто е моя случай), а някои и в домашно студио. Аз подрънчавам малко Hip-hop и Drum and Bass, чисто като хоби, така че ако това което взема върши работа и за такава цел е добре дошло :ok:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.