Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с какво свири (ефекти)


Fenix

Recommended Posts

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ха един BOSS DS 1 ама съм доволен ...

Надявам се не е като десния от

линк...

 

 

:girl_witch: лелее, какви глупости съм писал преди 4 години :girl_witch:

Не мога да не се съглася с Вас, колега... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз!!! :thumbs_up:

 

BOSS GT-10. На мен поне ми върши работа...

Някой ако има custom patch-ове за GT-10 или някои по-кадърни за GT-8 може да сподели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К'ва е тая тема от преди балканската :girl_witch:

 

Та да си кажа - тогава(2004- та) долкото помня свирех с някво процесорче на зуум, май 505, по-късно (година и половина) почнах да имам други виждания за нещата и се бях решил да си правя рак...е почнах да си купувам компонентите - Marshall 9000 19" , Digitech S200 19" и дотам....по-късно продадох тези ефекти и си взех зуум 3030 (даунгрейд :thumbs_up: ) продадох и зуума и си купих Line 6 POD XT, с който съм и до днес.

 

 

Та по темата(че много се разводних) В момента използваm "Garland® custom amp" с драйвове правени по схема Marshall& Messa (тва цепи мрака). За пространствени ефекти си използвам процесорчето :girl_witch: к'во да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли вече такава тема? Понякога ползвам овърдрайв, но ми е най добре само с кабел.Не ми скапва собствения звук :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си свиря с един процесор Digitech RP90 и съм много доволен, сигурно защото не съм имал възможността да свиря с аналогови педали. Междудругото, разработвам в момента един лампов овърдрайв. Stay tuned !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ползвам само едно скромно педалче Тубскриймър ТS5.В кратка разговорна форма съм го нарекъл "Педи"(идва от педалче).

Ами това е.

Редактирано от SviStyle
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз ще се включа...

 

Ефектите са:

BOSS Turbo-Distorition

BOSS Heavy Metal - Модван

Morley Classic Wah

BOSS RCL-10

 

Основния DIST ми е 1 канал на кубето (Вграден Sans-Amp) , за малко бууст натискам TurboDist-a с намален до край "дист" (общо взето като оувърдрайв го мъча... глупаво ама чакам да намеря кинти за Wylde Drive).

Чистата китара ми е на 2-ри канал на кубето и за съвсем лек драйв за блусчета пускам пак TurboDist-a ...

 

Демек нещо такова...

Guitar -> BOSS TurboDist -> Input Behringer GMX112 -> FX Loop Send - Morley Classic Wah -> BOSS RCL-10 - FX Loop Return -> Speaker

 

Другото го разпродадох на един фен и събирам кинти за няква яка ламБа, рак и 4х12 (демек доста кинти ама.. ;) ) , че с тея кубета ми писна :)

 

Засега няма как да не съм доволен ама... след време си е задължително да мина на по-сириъс техника...

 

Еми тва е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз да се запиша ;)

сега имам Boss GT 8 но мисля да мина на лампова глава след време като се науча да свиря като хората.Преди сам минал през zoom доста бяха 505,606,707 G2 бяха може да се лъжа вече

Това е пт мен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха един BOSS DS 1 ама съм доволен ...

Надявам се не е като десния от

линк...

 

мен ако питаш и 2та са един дол дренки...

 

такава тема ми се струва че имаше

иначе аз ползвам една камара боклуци в различни комбинации, ето най-честите:

 

китара>байпаснато камионче Босс (независимо какво, просто като буфер)>комп>софтуерни симулации>слушалки;

 

китара>ефекти1>правен преамп Маршал 1959>ефекти2>каквото има крайно стъпало ламба/транзистор>кабинет;

 

китара>ефекти1>правен амп Солдано SLO>ефекти 2 в луупа>кабинет;

 

китара>ефекти1>ефекти2>правено практис комбо с 8" селешън, чист канал Fender 5F2, къстъм драйв канал(>към кабинета понякога);

 

кабинета ми е 1х12 опън бек с някакъв RFT 50w говорител, който скоро ще сменям

 

ефекти 1:

Vintage Colorsound Wah (със оригинален режим и "Vox v846");

Boss DF-2;

Boss HM-2;

Custom Roger Mayer Classic fuzz;

Custom Big Muff Pi;

 

ефекти 2:

Custom Small Clone Chorus(със flanger/ring modulator и други модове);

Boss BF-2B;

Boss DM-2;

някога (като иам време да го сглобя ;) ) и лампов пружинен реверб/вибрато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.