Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой с какво свири (ефекти)


Fenix

Recommended Posts

Интересно ми е кой с какви ефекти свири. Кажете, обаче и за какъв стил музика ги използвате. Аз съм със BOSS Metal Zone 2 (стила се подразбира ). Иначе ще си взема и Wah Wah Crybaby (в далечното бъдещте,като имам кинти и (може би) Delay.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

аз кривоча с ZOOM GFX 707 е далеч не е върхът ама за момента ми върши идеална работа, мисля скоро да се метна на едно DOD ама ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз използвам вградения дистър на кубето Фендер. Смятам обаче да си купя някакъв нормнален дистър и Wah-wah тези седмици, като получа субсидиите от родителите 8) . Пък може само второто, защото кубето си върши работа за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom 505 и въпреки, че много хора не го харесват аз му се кефя, защото нямам база за сравнение с други ефекти. Е, имах, с един BOSS Overdrive, ама то не се брои.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KORG AX100G

супер машинка !!!

става за всякакви стилове (все пак е процесор)

много е удобно да разсвирване и разни такива работи. Може да си включиш CD и да свириш заедно с него. Можеш да си запишеш фрагмент и да му намалиш темпото без да нарушаваш тона. 8)

Вади перфектен звук.

Това е официалния сайт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Zoom GFX 4. За метъл е перфектен - драйвовете са много изчистени и остри (за разлика, например, от KORG AX 1000, който е доста 'по-мек', при почти всички драйвове). Остротата е малко 'цифрова' и не се харесва на рокаджиите, които търсят по-лампово звучене, обаче за агресивно и чисто свирене е идеално. Има доста добро wah, но flanger-a, pitch shifter-a и акустичния симулатор не са кой знае колко добри, въпреки че са използваеми. Амп симулатора е бесен. Няма метроном и запис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fxf - кой Tubeman имаш? II ( този лъскавия, грубо казано :headbang: )

И аз имам такъв от доста време вече. Не само по-истинско, ами направо абсолютно истинско. Изключително добър предусилвател.

Моя Boss GT-6 ( а по мое мнение и ПОД-а) ряпа да ядат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fxf - кой Tubeman имаш? II ( този лъскавия, грубо казано :headbang: )

И аз имам такъв от доста време вече. Не само по-истинско, ами направо абсолютно истинско. Изключително добър предусилвател.  

Моя Boss GT-6 ( а по мое мнение и ПОД-а) ряпа да ядат...

 

Да, 3 с канала, лампов( свети синичко :) ), метален корпус е почти целия.Може да се види на guitarcenter.com , sled tva "buy online".

За инфо: и MESA BOOGIE са пуснали подобно нещо , само че е с 2 лампи и 2 канала.

Не съм го чувал как звучи, но отзивите са изкючителни за него.

Има го в официалния им сите.

Лично мое мнение и наблюдение е ,че ефект в които има много неща, нито едно не е като хората, макар че Line 6 никак не е лош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mesa отдавна имат доста такива предусилватели. Съвсем не са лоши но са и леко по-скъпи даже доста. Единствения сравним по цена е V-Twin, който обаче звучи по-кофти от Tubemana при това доста. Иначе Triaxis-a и Recording Studio Preampa са уникално добри но са по 1000$, при това в Щатите, което означава, че в Европа ще са поне по 1000 евро.

Броя на лампите да не те притеснява... Аз имам и Koch Pedaltone, който е с 4, страхотен предусилвател, не бих казал по-добър от Tubemana - просто различен :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Boss GT-6 ( а по мое мнение и ПОД-а) ряпа да ядат...

 

Не знам за Boss-a, но POD-a не яде ряпа в никакъв случай. Такова мнение може да изкаже човек, който притежава въпросния и е положил непосилни и неуспешни опити да изкара звук от него :drink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, такова мнение може да изкаже човек, който е свирил 3 дена с POD II, с първия POD - 1 ден, POD Pro не толкова дълго и POD XT пак не толкова дълго, вкл. и GuitarPort съм пробвал. Звучи добре, но пред гореизброените H&K & Koch - яде ряпа. Пак лично мое мнение. Не си съгласен - ок, съгласен си - пак ок. :headbang:)

рок'н'рол да става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

POD 2.0 никак не е лош.

Преди да си го купя го бях пробвал... беше на Славчо от БТР.

Тогава много се изкефих на звука, но явно човека си беше играл доста с него и беше направил звук.

За съжаление от моя все още не мога да постигна същия резултат :headbang: ,

но в интерес на истината малко съм го ровичкал.

А за Hughes&Kettner TUBMAN само си боднах китарата..няколко завъртания на копчетата и вече имах страхотен звук на 3 канала. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.