Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
max0505

Брум с Boss MD-2

Recommended Posts

Купих си Boss MD-2 Mega Distortion. Работи си ,но много бръмчи. Незнам от какво се получава. Които разбира повече моля да ми каже как да го оправя или поне да ми каже от какво може да е проблема.

Благодаря предварително !

Лошо екранирана китара.

Скапани кабели.

евтино китайско захранване.

лошо заземен контакт/разклонител.

Не-запоена маса на китарата.

Провери от какво се получава може да е от от китарата, кабелите, захранването или самия дисторшън

пробвай с друга китара

пробвай с друго кубе

сложи го на 9волта батерийка

виж дали на всички адаптери бръмчи така

аз сьм с МТ2 и не сьм имал абс никакви проблеми с брумове нямам нойс гейт

Не разбрах само, с батерийка ли го ползваш или със адаптер? "Брума" непрекъснато ли се чува или само като свириш?

Пробвах го и с батерия и с адаптер. Но явно проблема е от дистошъна щото вкючих едим процесор сас същите кабели и не бръмчи. Незнам кво да го прая тоя дисторшън, Ши зема да го хвърля. :cheers2:

Ако на някой му хрумне нещо друго да казва.

По принцип тоя специално дистер вкарва страшно много шум и кривене при свирене защото е набримчен гейна до на-най-си. Пробвал съм го - при всички нива на гейн ми шуми отвратително много. Един приятел си го ползва - но с нойз гейт.

Питах те в какво точно се изравява шума, защото не разбрах дали при теб се получава същото, или просто имаш брум. Брум имаш, когато на празен канал гадинката си шуми - и този шум варира като дефект, но си е на постоянно ниво независимо свириш или не, усилва се само ако усилиш сигнала (level). Най-често се получава от неекраниран адаптер.

ПП. При мен брума е изчезвал като понаместя кабелите. Не знам дали е до модел, примерно с BOSS-OS2 няма и помен от брум.

Edited by Jorko_Beliata

Хрумва ми да погледна под капака как е изпълнено замасяването.

Хрумва ми да се повъртя с китарата намясто и да чуя дали се променя брума.

Процесорът може да има режекторен филтър на 50 и 100 херца и да подтиска брумовете, така че може да е и от китарата, кабела или страничен източник на ел.магнитни смущения.

Хипотези много...

Еми значи имам брум :thumbs_up:

Остана проблема да е от китарата или от диста,но незнам как да оправя нито 1-то нито другото, неразбирам чак толкова.

Edited by max0505

Възможно е да е дефектен... Ако си пробвал друг процесор със същата китара и кабели, вероятно е от него.

пробвай диста на други китара, усилвател и кабели - ако няма у кого, помоли се в някой магазин, не вярвам да ти откажат