Jump to content
Българският форум за музиканти

Брум с Boss MD-2


max0505

Recommended Posts

Купих си Boss MD-2 Mega Distortion. Работи си ,но много бръмчи. Незнам от какво се получава. Които разбира повече моля да ми каже как да го оправя или поне да ми каже от какво може да е проблема.

Благодаря предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с друга китара

пробвай с друго кубе

сложи го на 9волта батерийка

виж дали на всички адаптери бръмчи така

 

аз сьм с МТ2 и не сьм имал абс никакви проблеми с брумове нямам нойс гейт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах го и с батерия и с адаптер. Но явно проблема е от дистошъна щото вкючих едим процесор сас същите кабели и не бръмчи. Незнам кво да го прая тоя дисторшън, Ши зема да го хвърля. :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

По принцип тоя специално дистер вкарва страшно много шум и кривене при свирене защото е набримчен гейна до на-най-си. Пробвал съм го - при всички нива на гейн ми шуми отвратително много. Един приятел си го ползва - но с нойз гейт.

Питах те в какво точно се изравява шума, защото не разбрах дали при теб се получава същото, или просто имаш брум. Брум имаш, когато на празен канал гадинката си шуми - и този шум варира като дефект, но си е на постоянно ниво независимо свириш или не, усилва се само ако усилиш сигнала (level). Най-често се получава от неекраниран адаптер.

 

ПП. При мен брума е изчезвал като понаместя кабелите. Не знам дали е до модел, примерно с BOSS-OS2 няма и помен от брум.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хрумва ми да погледна под капака как е изпълнено замасяването.

Хрумва ми да се повъртя с китарата намясто и да чуя дали се променя брума.

Процесорът може да има режекторен филтър на 50 и 100 херца и да подтиска брумовете, така че може да е и от китарата, кабела или страничен източник на ел.магнитни смущения.

Хипотези много...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Остана проблема да е от китарата или от диста,но незнам как да оправя нито 1-то нито другото, неразбирам чак толкова.

Редактирано от max0505
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.