Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter -мнение


katev

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^^ Оказа се от някакъв мек метал и мн лесно ми се прецакаха резбите на стъдовете и се поизтъпиха ножовете на флойда (сега съм го блокнал и така карам).

Редактирано от dean_dime
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Всичко под Hellraiser серията е страшен шит,т. нар. "мебелен махагон" ако говорим за махагонов модел де.И естествено произведен в Корея(една фабрика с Уошбърн,Хагстрьом,Джей Търсър,Паркър и доскоро Хонер).Единствено Диамонд и Hellraiser се сетъпва в USA, и отделят B-stock(китари с дефекти и гадно звучене).В Youtube имаше едно демонстрационно видео от процеса и не останах много очарован,на 1 китара се отделят 15-20 мин.Аз лично не съм толкова богат да си купувам лавици и дъски за 700 лв.Даже наскоро прослушах един шектър оценен на 1500 лв. от собственика и се заклевам че звука му беше доста лош(ем с хубави адаптри и т.н.)

иначе преди години мах един седмак с JB и 59 и обаждаше не зле но не се харесахме и се разделихме поради концептуални различия. :godbless:

ето и видеото:

Редактирано от serengeti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно задължително и обезателно Schecter.

За последната година през ръцете ми минаха около 20 различни модела на въпросната марка, които съм доставял за приятели и познати, а също така познайте коя е китарата с главно К, основната на която свиря. Hellraiser C7 FR! Няма нищо на пазара, което да се доближи като цена, изработка и цялостна оценка като Хелрейзъра.

Разните му там Ибанци, Джаксъни и тем подобни със сигурност са хубави китари, но дори скъпите им модели не знам защо, но ми звучат тънко, рехаво и направо немощно в сравнение с масивното Шеки.

Такова е моето мнение. Това е и моята марка!

@колега Serengeti не бъдете толкова краен. Със сигурност за 700 лв ще получиш много повече китара от Шектер от колкото от всеки друг производител!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен със Серенгети, Шектър за 800 лева (Omen Extreme), вади сериозно по слаб саунд от примерно Корт в същата категория, че и по евтин. Иначе наистина на вид изглеждат наистина добре за парите си, но всичко по тях е евтина имитация на тигрови кожи. Иначе, подчертавам, че съм имал опит само със съответната, вероятно скъпите са много добри, за тях нямам наблюдения.

 

п.п. Евтините Ибанец и Джаксън също не са стока. Ако човек търси евтина китара от този ценови диапазон, то, според моя опит трябва да се насочи към по непопулярна фирма, за да не плаща надценка за марката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да пробваш няколко марки китари и сам да си избереш тази марка с която се чувстваш най-удобно , иначе колкото хора толкова и мнения ще прочетеш. След като си се спрял вече на дадена марка пробваш няколко китари и си избираш тази която ти се струва, че е с най-добро качество и звук. Имай впредвид, че в този ценови клас китарите бълват от поточната линия и няма две с еднакво качество от един и същи модел. Лично мое мнение е да си търсиш китара която е купувана от вън.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм напълно съгласен със Серенгети, Шектър за 800 лева (Omen Extreme), вади сериозно по слаб саунд от примерно Корт в същата категория, че и по евтин. Иначе наистина на вид изглеждат наистина добре за парите си, но всичко по тях е евтина имитация на тигрови кожи. Иначе, подчертавам, че съм имал опит само със съответната, вероятно скъпите са много добри, за тях нямам наблюдения.

 

п.п. Евтините Ибанец и Джаксън също не са стока. Ако човек търси евтина китара от този ценови диапазон, то, според моя опит трябва да се насочи към по непопулярна фирма, за да не плаща надценка за марката

 

Според мен няма начин китари в еднакъв ценови клас да имат "сериозно по-слаб саунд" една от друга. Просто пазара е толкова конкурентен , че няма как стоката ти да е със сериозно по- слабо качество пък да искаш същите пари или в дадения пример от теб дори повече. Просто те чака фалит и изчезваш от пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В евтиния клас китари маат всякакво дърво за тяло,Винтидж примерно имат махагонови (някакъв техен вид) и някакво азиатско незнайно бяло дърво на плътно боядисаните модели,евтините китари се правят като мебели от азиатците и си е късмет да уцелиш добре звучаща бройка,електрониката е пълен ташак,това което имитира Топ е тънък слой фурнир..

В тънкия ценови клас всичко е на конвейр от евтини материали и "барнато" за подрастващите да изглежда като китара,и пак -има случайни бройки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина, единствения начин да си избереш китара е да пробваш всички, които можеш. За жалост Шектър няма в нашата татковина и човек само ревюта и по форуми може да чете и да се чуди "Абе как така някви хора, написали ревютата толкова харесват шектърите (специално хелрейзърите) повече от ЛП стандарт (примерно)". На мен ми се струва като някаква манипулация.

 

П.С И аз се интересувам от шекърите, не от тези до 700 лв , а от тези до 2000 лв. Ако някой има от по-скъпичките шектъри и е сконен ми го даде да го пробвам, ще бъде сериозно черпен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Ще използвам темата да задам и аз един въпрос.

Двоумя се между тия две китари:

My link

My link

Редактирано от Ивайло Братанов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че шектърите са с по-дебел гриф, навярно за по-плътен тон и по-дълъг състейн. Ибанците са с по-тънък гриф, за по-бързо шредване навярно. И така. Моите пръсти са късички и 7-струнния Шектър ми дебелее доста. Но пък вади звук гадината :D

 

Не е вярно това. 7-струнния е нормално да е с по-дебел гриф, но Omen-Extreme-a който притежавам съм му сравнявал грифа с такъв на Фендер Стратокастер (от най-обикновените) и беше малко по-тънък. Значително по-дебели са на ЛП-моделите и естествено на седемструнните. :icon_shithappens: Иначе взимай Шектер без да мислиш. Най-добрите китари с махагоново тяло от този ценови клас (700-800лв), които можеш да намериш на нашия пазар (и мене не ме замеряйте... много). Имам Шектер и съм повече от доволен. А щом си избрал Деймиън-а като модел бягай в магазина (на улица Бачо Киро №49), грабвай Деймиъна, прибирай се у вас и вдигай блока/къщата във въздуха.

 

Поздрави!

Иван "Ванко" Пашов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разбирам ли , че само Hellriser-a е от махагон, а другите не са баш с махагон,а с нещо като махагон? странно ми е.

Редактирано от Arcturus666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагона си е махагон.Просто има много видове махагон и различно качество дървесина, различна обработка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.