Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter -мнение


katev

Recommended Posts

Здравейте,забелязах тази марка наскоро покрай Avenged Sevenfold и гледам цените им не са лоши :topicsux: Решил съм скоро да сменям първата ми елка Ibanez grg170dx и понеже не съм добре запознат заслужава ли си да дам 700 лв за един Schecter или по-добре да ги вложа в някои Ibanez/jackson ? Общо взето ме интересува към кой клас китари спадат :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

До колкото разбирам питаш конкретно за марката Schecter.Отговора ми на този въпрос е-да марката е страхотна според мен.Не толкова безизвестният Jeff Loomis(Nevermore)е рекламно лице.Относно съпоставянето на марките,които си изброил ще възникне голям спор коя е по-добра и т.н.

За 700 лв можеш да земеш Omen Xtreme 6 Уж с махагоново тяло и bolt on конструкция.

Дай малко повече инфо относно това какво свириш и т.н. иначе така ще "стреляме в тъмното" :topicsux:

Редактирано от Necrophagist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно марките,които съм изброил не искам да знам коя е по-добра,а просто дали им е достоен конкурент да не да се окаже после ,че е от ранга на корт примерно :topicsux:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като притежател на Шектър и Джаксън и свирил на известно количество Ибанеци, мисля че Шектър в тоя ценови клас откровено бие и Джаксън и Ибанец, по-качествена изработка, по-готино дърво.

 

Туй си е съвсем лично и не ангажиращо мнение, моля не ме яжте :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой няма да те яде сърдитко ^ думите са ти верни(всъщност "вманиачените"фенове на Ibanez :()

Аз съм на същото мнение.За тези пари ще вземеш ибанец с флойд но от липа.Шектъра ще бие само заради дървото на тялото си,щом желаеш по зъл тон,това е китарата ти :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

От трите шектъра е най-добре.Притежавам един :(

Шектърите за парите си са едно от най-доброто на пазара.Много добра изработка.

:cheers2:

Прочетете инфо за шектър и особено преди масовата продукция.А и цените... примерно на шектъра на Марк Нопфлър !

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз откровено не останах впечатлен от Schecter Omen 6 Extreme, изработката беше добра, но китарата не беше нищо особено като звук, по скоро обратното. Но това все пак е евтина китара и не могат да се очакват чудеса. Все пак Ибанци и Кортове в същата ценова категория 600-800 лева са ми харесвали много повече като звук

Редактирано от shlioki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, лично, като един ЛП фен и собственик на Шектър, мога да кажа че по-удобна китара от Шектър не съм вхащал. Имам и Епи ЛП Къстъм който също е убийствен, но това е друга бира. Ако трябва да избирам м/у Ибанез, ДЖаксън и Шек, не бих се колебал изобщо да налазя още един Шектър...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за шектъра. Ибанците и джаксъните за мен почват от доста по-висок ценови клас нагоре, тези под хилядарка и половина са горе-долу дъски в горе-долу форма на съответната марка и като цяло са горе-долу. Не че шектърът е някаква космическа китара, но изправен пред решение като твоето, бих взел шектър определено. Лично мнение е това, дан'ма убийти с виртуални камъни - все пак не свиря метъл, но ако започна, и нямам много пари - това бих избрал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че шектърите са с по-дебел гриф, навярно за по-плътен тон и по-дълъг състейн. Ибанците са с по-тънък гриф, за по-бързо шредване навярно. И така. Моите пръсти са късички и 7-струнния Шектър ми дебелее доста. Но пък вади звук гадината :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Напълно вярно, хората с по-малки ръчички не се разбират много с Шектърите, но аз съм с големи лапи и грифовете им ми са супер удобни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм в момента с Омън 6 Екстрийм и следващата китара която ще си взема със сигурност е Шектър (само флойда на моята е таш*ак).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.