Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Tools


P_A_C_H_O

Recommended Posts

  • 1 year later...
Аз не знам кой от форума работи с про тулс

прекалено е добра за нас :)

Не съм съгласен. Всичко си има плюсове и минуси. Вкл. и ПроТулз - при това не малко.

 

Мисля BlackCorsair обаче потребяваше ПроТулз, ако се не лъжа (което е твърде възможно) :-/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Опс Сънчо трябваше да сложа в кавички "прекалено добра"

Ае стига с тоя про тулс, лента - лента искам аз :)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте не искам да спорим кой софт е по -добър .Искам да разбера нистина ли има разлика в звука по време на сесията и след боунса или само чувам призраци...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо не пуснеш някакъв рекордер да запише звука от просвирването, след което да баунснеш в същия формат, да ги приравниш с точност до семпъл двата файла и да направиш null тест с обръщане на фазата на единия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето Мнение е следното - НЕ БИ трябвало да има разлика в това ,което слушаш по време на "прослушването на сесията" и след като я "Баунснеш",

ОСВЕН АКО работиш с Високи Параметри на "Sample Rate" и "Bit Depth" и "Баунсваш" за Аудио ЦД формат (16бита - 44.1Кхц) или (по-лошо) Мп3 - тогава "разликата" идва от "ресемплирането" ,което Про Тоолс прави при "Баунс Ту Диск".

Според мене това е подобно на Разликата Между wav и различните mp3 формати :)

Ако, обаче,имаш некви огромни разлики - имаш проблем и се обърни към "специалисти" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Мисля BlackCorsair обаче потребяваше ПроТулз, ако се не лъжа (което е твърде възможно) :-/

Не се лъжеш :D

УПОТРЕБЯВАМ старата система Pro Tools TDM 24 MIX.

С софта Pro Tools 6.4 :P

Не е върха на сладоледа, но върши работа :)

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля BlackCorsair обаче потребяваше ПроТулз, ако се не лъжа (което е твърде възможно) :-/

Не се лъжеш :)

УПОТРЕБЯВАМ старата система Pro Tools TDM 24 MIX.

С софта Pro Tools 6.4 :)

Не е върха на сладоледа, но върши работа :blink:

аз съм длъжен да пусна disclaimer :P че съм дърт и проз вече и забравям :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност баунсвам на същия семпъл и бит реит на които е сесията. Усетих разлика когато сравних бауснат фаил и такъв които направих като записах сигнала от мастер фейдъра директно на Tascam DA30mkII и то през дигиталните му входове. След това го върнах в комп-а пак през дигиталните входове така че тук конверторите не играят...А тия юнаци от съпорта на Digidesign мълчат като г.. по въпроса :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Всъщност баунсвам на същия семпъл и бит реит на които е сесията. Усетих разлика когато сравних бауснат фаил и такъв които направих като записах сигнала от мастер фейдъра директно на Tascam DA30mkII и то през дигиталните му входове. След това го върнах в комп-а пак през дигиталните входове така че тук конверторите не играят...А тия юнаци от съпорта на Digidesign мълчат като г.. по въпроса :D

 

Е конверторите не, но клока играе.

 

Ако имаш некъв външен уърд клок - клокни ги и двата през него, след това баунс, запис и тогава null теста.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам външен и дат машината е слейв тоест клока и по свата начина е един и същ. И освен това въобще на се налага тест - разликата се чува и с невъоръжено ухо ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Нямам външен и дат машината е слейв тоест клока и по свата начина е един и същ. И освен това въобще на се налага тест - разликата се чува и с невъоръжено ухо ...

:D

..."съвсем тъпо", ако перифразираме добре известна поп песен.

 

Мдам, съпорта му е лелята.

Поразтърси се и из www.prosoundweb.com (community forums e link-a tam, в R/E/P или M.A.R.S.H форумите).

Там има доста народ, които познават и използват ПроТул$.

 

п.с. ето едно може би подобно питане - http://recforums.prosoundweb.com/index.php...rent#msg_160518

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.