Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Tools


P_A_C_H_O

Recommended Posts

  • 1 month later...

И аз имам подобен проблем.Исталирах Про Тулса от диска на картата ми М-Аудио но когато тръгва програмата в самото начало опитва да зареди плугините и спира и показва съобщения " Could not complete your request because access violation occurred" .... И зацепва в това положение (в зареждане на плъгините си).Пробвах да изместя плъгините и от папката и пак да пусна Про Тулса но тогава пък казва че не намира хардуера ... Жалко,защото ми беше любопитно да поразуча малко тая програма.Пробвах и с 7.4 версията - същия проблем.На XP съм, имам сървис пак 2 ... Незнам що така.

Редактирано от MEDELLIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е просто несъвместимост между софта и хардуера, т.е. версията (релийза след точката...напр. 7.4 cs...) на протулс не разпознава картата. За успокоение проверете сайта на м-аудио, като обърнете внимание за съвместимостта. в диска е версия 7.3, а не всички карти от 2004 г. поддържаха протулс мпауред. И аз чакам за драйвери.....:bravo: за компютрите на учебния център. Очаквайте скоро и протулс учебен център в София...

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audiophile 192 си бачкаше при мен с ProTools M-Powered. Вероятно съм го пробвал с 7.3, но до колкото си спомням бях инсталирал и 7.4.

 

Отиди на сайта на m-audio и си дръпни последните драйвери за аудиофила. При мен с драйверите от оригиналния диск ProTools-а не бачкаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уведомя тези с подобен проблем че при мен се оправи като ъпдеитнах с новите драиври от м-аудио саита и сложих про тулс 7.3 версията.Веесия 7.4 при мен не бачка и с новите драиъри.

 

Макар че прграмата ми е странна.Не мога да я накарам да ми намери външните инсталирани плъгини и да ги зареди при своите,както си прави Кюбеиса примерно автоматично още при първото стартиране... :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Опитвам да експортна Cubase project в Protools ,ОМF файла който се получи, е прочетен от Сонар но не и от Протулс. Започва импортването,после разчитане и писане на имидж на аудио парчетата. но тях не ги изважда на траковете - иначе са в пула.даите съвет. Cubase 3.2 .144 Protools m-powered 7.4.3 OMF 2.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитвам да експортна Cubase project в Protools ,ОМF файла който се получи, е прочетен от Сонар но не и от Протулс. Започва импортването,после разчитане и писане на имидж на аудио парчетата. но тях не ги изважда на траковете - иначе са в пула.даите съвет. Cubase 3.2 .144 Protools m-powered 7.4.3 OMF 2.0

..OMF 1 :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OMF 1.0 го е използвал дядо ми на времето. Мисля че въобще не подлежи на коментар. Става въпрос за 2.0 . Пак ви казвам, аудиото влиза в пула, не и по траковете. а OMFа е добре експортнат и се отваря от Сонар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Black Corsair бачка с про тулс платформа и може евентуално да даде съвет ...само че едва ли чете други теми освен "Задължителните Метъл Албуми" тъй че май само на ЛС трябва някой да го пита. :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Като го стартирам пише :"Unable to locate M -Audio hardware.Make sure your hardware is connetced and tuned on".Какъв може да е проблема ?С М-audio DELTA 1010 LT съм.Да учточня че с друг софтуер не ми е давало такава грешка и си раобти .

Редактирано от salt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж дали в тази версия на софтуера се поддържа картата, най вероятно трябва да направиш ъпдейт. Пробвай с 7.4 cs3 ... (имах същия проблем, но с друг интерфейс)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова е - несъвместимост между софта и платката. Имах Аудиофил 2496, на която не тръгна Pro Tools M-Powered, после като взех ФайърУайър версията успях да го подкарам. Друга тема е, че го изтраях едвам 10 минути... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше, че драйверите които идваха с картата (тогава бях с Audiophile 192) бяха старички и ProTools-a не виждаше картата. Свали си последните драйвери от сайта на М-Аудио, инсталирай ги и пробвай пак. Освен това предполагам пробваш с ProTools M-Powered, защото това е единствената версия, която би тръгнала с М-Аудио карта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.