Jump to content
Българският форум за музиканти

Pro Tools


P_A_C_H_O

Recommended Posts

Още малко по темата - пристигна ми новата 10та версия,

...имаме малко фейслифт, увеличена компенсация, ченълстрип....и доста други новости за протулс, и не толкова нови неща за другите софтуери. ДОбрата новина е, че отново имаме съпорт за по-старите хардуери 002 серия, както и Control 24. И последно - под мак работи забележимо по стабилно, както и с всички познати RTAS плъгини, а под уиндоус не е точно така....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здаравейте, за съжаление ще повторя първия пост в темата, но гледам че са минали 7 години от тогава, та дали в момента се намира версия на Pro Tools за PC която да не иска хардуер?Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eeee направо нямам думи..... в тая тема поне на 5-6 пъти е написано ...

След версия 9 няма изисквания за хардуер!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за това, че съм ви накарал за 7-ми път да го споменете това.Но просто нямах време да преглеждам 226 поста. \\// PEACE \\//

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момък, не е казано че трябва да прочетеш цялата тема, за да го разбереш това. Толкова обсъждан въпрос е това, че отнема 2 минути търсене с google, за да разбереш отговора. А и не ти се случва за сефте, да питаш някакви елементарни неща.

Редактирано от Mairomaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте!

Нов съм в този форум ..(за да не ми се нахвърлите за следния въпрос) ;-)

Случайно да знаете, дали PT има функия за негативен Loop( при Cubase) ili Cycle( при Logic), с който се прескача определен регион?.В другите програми това става, когато се сменят местата на locator-ите (левият от дяасно а десният минава от ляво) и се активира loop/cycle.

А други функции, които да ви липсват в Pro Tools?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте!

 

На мен онзи ден ми пристигна РТ 11.

 

От съвсем скоро съм на РТ и тепърва навлизам в спецификата. Kарам го с Digi 003 console. Затова ще се радвам тук да обменим опит с всеки, който работи и познава тази платформа.

 

Първото нещо което ми се наби на очи от версия 11 е истинския 32 битов audio-depth, а не 32 битов/флоат.

 

Другото, което е всеизвестно е, че РТ 11 е 64 битов софт с новото поколение ААХ плъгини.

 

Доколкото разбрах, много хора, които отдавана ползват РТ им е труден преходът към РТ 11 и ерата на ААХ. За мен това не е проблем, понеже почвам от нула така да се каже.

 

Моля, дайте повече инфо по въпроса - плюсове, минуси, очаквания, решения. 

 

Нека който работи на РТ към момента - да даде нишан - аз лично ще имам много въпроси по темата, които са ми интересни.

 

Поздрави!

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, 

 

тук съм със следното питане: 

 

що се отнася до закупуване на Pro Tools 11 (+10), гледам два варианта: online покупка на activation code (към момента около 400 долара), след което се регистрира в avid, тегли се от там, и т.н. Втората е опцията с DVD-тата (към момента 700 долара), пишат че била с 8gb саундове и т.н. 

Каква е разликата между двата варианта? Дали в този с физическите носители (по-скъпия) е екипиран с повече плъг ин-и, VI, и т.н. или има и още нещо различно или пък са еднакви, но ако са еднакви - от къде идва разликата в цената? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/AVID-PRO-TOOLS-11-10-BUNDLE-FULL-VERSION-INSTANT-DOWNLOAD-AND-ACTIVATION-/261641590658?pt=US_Computer_Recording_Software&hash=item3ceb0dd782

 

пълната ми изгледа да е, без iLock разбира се, само activation-а де, за това се чудя.. 

 

даже не е врътката с Pro Tools 10 + crossgrade, която уж излизала по-евтино, ами си е направо 11.

Редактирано от machoka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има пълнофункционални версии, които наричат "students" или нещо от сорта. На много ниска цена са, а като гледам този продавач - не е лицензиран и най-вероятно продава нещо такова.

 

Другата въможност е - да е купил бъндъл - хардуер (МБокс или нещо такова + ПТ 10/11 софтуер) и сега да продава отделно софта само.

 

Това са няколкото логични обяснения за мен. Така или иначе - цената е супер - и ако ти трябва - налазвай и купувай! Ако неще не е ок с тази транакция - отваряш диспут и ще ти върнат парите.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

относно плъгините - все още не работят достатъчно стабилно аах версиите, 32битовия енжин е според мен връщане назад......защото си е фолоат пойнт.....

с две думи - откакто Авид купиха ДИгидизайн, потребителите са в плен на корпоративните интереси към налагане на нов ( и достатъчно скъп) хардуер.

Справка - вече HD системите са несъвмеситими с версия 11 - а най евтината струваше 12000 долара. 

Контролера Control 24 с цена около 6000 долара (мога да се похваля с притежание) вече не се поддържа от 11та версия. Рекапитулация $ 18000 назад, и ако искам да работя с 11та версия, трябва да си купя контролер на Еуфоникс, и новите карти и интерфейси за още толкова пари. Ама като излезе версия 12......може пак на някой да му хрумне да приложи нова пазарна стратегия.....

иначе в сравнение с кюбейсите и нуендото......В ПЪТИ ПО ДОБЪР ЗВУК, ХЕДРУМ и т.н.

п.п. продавам Control 24+ Digidesign HD 96io+Digidesign HD Accel PCI-X   :jazzband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да, мисля, че свободната версия е ограничена до 16 трака, но иначе си е пълнофункционална.

 

Вчера анонсираха и Pro Tools 12 - до няколко месеца ще е на пазара. Интересна ми е финансовата част на скока от версия 11 към 12.

 

Въпреки някои недомислици на Авид - Протулс си остава най-доброто на пазара (не искам да влизам в Logic - ProTools война с никой) :)

 

Ползвам го вече доста време с доста голям и легален набор от стоковите и допълнителни плъгини и виртуални инструменти.

 

След правилно направени инсталации и настройки на операционната система и хардуера/софтуера за запис - системата е просто бетон и за мен няма връщане назад! Спечелиха ме :)

 

Чакаме версия 12 да излезе на пазара и да я налазим. Хехе ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.